Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • E.Kaufmann

    addikt

    válasz tatararpad #80 üzenetére

    Fogós kérdés, de az se jó ami most van, és megértem azt is, hogy eddig még sok jó állami szabályzásból nem sült ki, pedig sülhetett volna. Akkor viszont, ha nálam sokkal okosabb emberek nem tudnak megoldást erre a fejtörőre, marad a minimális ingyenes net, amihez az ország teljes területén hozzá lehessen férni.
    Lehet, hogy ez populizmus, cocializmus, akármi, de még mindig jobban járna vele az ország, mint n+1-edik közszolgálati csatornával, n+1-edik sportlétesítménnyel, vagy akármivel.Valamint a kormány is jobban járna, mert egyedül a net volt képes igazán megmozgatni az embereket, sajnos sem az egészségügyre, sem másra, nem léptek annyian.

    [ Szerkesztve ]

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz tatararpad #80 üzenetére

    Én ezzel tisztában vagyok, pont ezt a gazdaságosság kérdéskört feszegettem én is.

    Fogyasztóként teljesen rendben van, hogy valaki azon háborog, hogy ugyanannyit (vagy többet) fizet a szar netért, mint akinek tízszer gyorsabb meg stabilabb elérése van a nagyvárosban. De attól még ez így van és nem biztos, hogy azért, mert a szolgáltató kizsákmányolókapitalistakutya, hanem mert nem lehet az adott területen gazdaságosan szolgáltatni vagy éppen infrastruktúrát fejleszteni.

    Egy sor más szolgáltatásra is igaz ez, vegyük csak a tömegközlekedést. Nekem Budapesten sokkal jobb minőségű szolgáltatás jut azonos pénzért, mint vidéken, ahol nem 5 percet vársz a következő buszra ha lekésed, hanem mondjuk egy órát vagy kettőt és nem 200 métert kell sétálnod a megállóig hanem 3 kilométert.

    Van ilyen. Ha lehetne gazdaságosan üzemeltetni, vidéken is lenne BKK szintű szolgáltatás. De nem lehet, így nincs.

    (Most abba ne menjünk bele, hogy mi közpénzeket felemészt a BKK vezetése által elkövetett hibák és mulasztások betömködése, csak maradjunk az egyszerű példánál).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák