Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz antikomcsi #2 üzenetére

    Tessék:
    [link]

    Nekünk tavasszal romlott el a 12 éves LED tv-nk.
    Gondoltam bemegyek a Euronicsba és a Media Marktba körülnézni.
    Egyből betámadtak: "miben segíthetek?"
    Ok, akkor kezdjük, 47"-es, központi és forgatható talpas tv, min. 3 de inkább 4 HDMI csati, FHD felbontású, buta TV-t keresek, normális hangszórókkal. (ilyen tulajdonságai voltak az elromlott egykori Samsung zászlóshajó tv-nknek).
    Csak pislogott, mint hal a vízben, azt mondta ezeket már külön-külön sem nagyon találom meg, nemhogy egyben. Mondom szuper, ez az én formám. Központi (főleg forgatható) talp kb nem is létezik. A többiről nem is beszélve...

    Nézelődtem sokat, nekem befolyásoló tényező volt, hogy a talp rész keskenyebb legyen mint 80 cm (mert régi komódon van a tv), amúgy a képernyő lehet akár 60"-as is.
    Meg a többi "elvárásomnak" is megvolt az oka, de hát kénytelen voltam "lejjebb adni".

    Így kompromisszumokkal maradt a fent linkelt Philips tv. Kb. az egyetlen gyártó, aki képes leírni, hogy a tv két lába között hány cm van, beleértve magának a lábaknak a szélességét is.

    A hangja katasztrófa, 2 HDMI nagyon kevés, ráadásul nem oldalt van ... hanem a panel alatt lent.... :W
    A képe szebb, mint pl az üzletben pontosan mellette lévő 4k-s Samsung tv-é volt, pedig ez csak FHD felbontású.

    PC van rákötve, így nem kell, hogy okos legyen (okosságnak bőven elég nekem az ncore is)
    Mellesleg Telekom előfizetésünk van, ahhoz pedig automatikusan jár a droidos box is. Mondjuk nagy kula az egész box.

    Ergo a tv monitorként funkcionál és szeretem az egyszerűségét, a szép képét, ezekkel az összes számomra negatív hiányosságaival együtt is, amiket feljebb soroltam.

    [ Szerkesztve ]

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz antikomcsi #4 üzenetére

    Nincs mit.
    Tényleg tudom ajánlani.
    Szép képe van, pedig HDR sincs benne. Ez kb. egy 43"-as monitor, beépített lejátszóval és alap tv funkciókkal. Teljesen korrekt.
    És most már megpróbálok együtt élni a fentiek nélkül. Ezeket leszámítva kezdem megszeretni.

    Gondolom meglepődött az eladó, hogy van konkrét elképzelésem és tudom mi a HDR, meg a 4k, egyebek.
    Szerencsére láttam élőben is vásárlás előtt.
    Azt hitte tőlük veszem meg, már intézni is akarta a vételt, de tudtam, hogy 20.000-rel olcsóbban is hozzá tudok jutni. Eszem ágában sem volt tőlük venni :)

    Remélem sokáig fog működni, mert eszem ágában sincs növelni a statisztikát! :DDD

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz mad823 #5 üzenetére

    Igen, ez totál így van.
    Nekem elég határozott elképzelésem van mindenről. És pontosan így építettem meg a pc-met, hozzá véve ezt a fenti tv-t és a hangrendszeremet. Így engem a marketing és egyéb bullshit nem vezet meg. Mert az igényeim szerint vásárolok, nem pedig a "számok" szerint, amivel egyenesen megőrjítik a nép nagy részét világszerte :)

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz sakal83 #11 üzenetére

    Köszönöm, nincs rá szükségem. :)
    Tudom, hogy mire van igényem és mire nem.
    Ha úgy van, akkor akár sd felbontású filmet is megnézek. Totál felesleges hozzá nekem a 4K és egyéb.
    Nem nézek olyan filmet, ami csak a látványával adható el. Pl. marveles bugyutaság.
    Én tartalomra álltam rá, ezért kb. ha 3 havonta egy filmet megnézek, akkor is valami európai lesz az, ami nem a látványról szól.
    Hardverparózni, google-özni, youtube-ra, 10-12 éves PC játékokkal játszani pedig bőven elég a fenti tv-m (számomra).
    Ettől függetlenül, akinek a látvány az első, ott megértem, hogy jók ezek a vívmányok.
    De azért nem csak én vagyok így ezzel.

    Az asszony testvére most vett 65"-ös Samsung TV-t, múltkor snookert és Forma 1-et nézett rajta HD felbontású csatornán, egyáltalán nem volt szebb képe (számomra).
    Ha natív 4k lett volna a felbontás, akkor azt mondom ok, de így ez nekem nulla, értéktelen.

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz shotika #14 üzenetére

    Ezt gondold át még egyszer kérlek.
    A magad érdekében :K

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz CharlieDrop #16 üzenetére

    "mert ő az aki mindenkinél minden jobban tud"

    Ez mi, ki mondott ilyet?
    Nehogy már elnézést kérjek, mert tudom mik az igényeim...
    Sajnálom, ha ezzel a lelkedbe tapostam... Biztos eladó vagy egy ilyen üzletben.

    1.) aki járt már Media-ban és egyéb műszaki, háztartási stb. cikkeket árusító üzletben (gondolom az emberek 95%-a minimum), az tudja, hogy az eladók azonnal betámadják, mert ők teljesítmény alapú fizetést kapnak.
    Én tökéletesen el lettem volna nélkülük, de ha már megkérdezi, hogy miben segíthet, nehogy már ne kérdezhessek tőle...
    2.) attól, hogy valaki elmegy egy ilyen üzletbe nincs kötelezve rá, hogy akármit is vásároljon onnan. Se az adott üzletből, se máshonnan. Szerintem nem én vagyok az egyedüli, aki felméri a piacot, majd igényei szerint vásárol, ha vásárol.

    Miért ne mehetnék fel az árukeresőre és nézhetném meg akár az üzletben, hogy máshol van-e ilyen termék és milyen áron? Valaki leírta, hogy tilos, szabályba van foglalva?
    Az pedig, hogy nekem megfelelt és az eladó egyből intézné az eladást, már nem az én problémám, de kikérem magamnak, hogy bárkit is "vegzálnék"

    Gondolkozzatok mielőtt írtok... Te is, meg a másik is.

    [ Szerkesztve ]

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

Új hozzászólás Aktív témák