Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pötyi

    őstag

    válasz Shyciii #60 üzenetére

    Én a harminc év tapasztalattal bíró informatikus mérnököt példának hoztam fel, te meg kész tényként mondod a példámra, hogy nem biztos, hogy nem csinált ilyet titokban...

    - o -

    Kár, hogy nem tudjuk meggyőzni egymást (még sör mellett is folytatnám), de attól még nem kell ilyen látványosan lesajnálnod a vitapartnereidet, mintha éttermi fogyatékos lenne. Kissé zavaró stílus. Mindössze fogalmi különbség van köztünk.

    [ Szerkesztve ]

    QNX is cool!

  • Xpod

    addikt

    válasz Shyciii #60 üzenetére

    "És számomra az is etikus hacker, akit nem bíznak meg, de tudja hogy az a cég mit és hogyan művel, és azt is hogy beleszarnak a biztonságba, és így akarja felhívni a figyelmet. Kvázi mint egy zöld aktivista, aki kikötözi magát egy fához, hogy ne vágják ki, mert másképp nem figyelnek fel rá."

    Ezzel van egy kis gond. A hacker ha leszedte az adatot akkor azzal bármikor vissza tud élni súlyos erkölcsi és gazdasági károkat tud okozni. Etikus hackert köti a szerződés, és a titoktartási megállapodás, ha ezt megszegi annak büntetőjogi következményei vannak.

    Ez ugyanaz, mintha kapnál a faceook hírfolyamodra egy üzenetet, hogy figyu betörtem a házadba, vegyél komolyabb riasztó rendszert. Megbízhatsz bennen, eskü nem vittem el a családi aranyat és rejtett kamerákat sem szereltem fel, a bankkártyád titkos PIN kódját sem néztem meg a fiókban.

    Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

Új hozzászólás Aktív témák