Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz localhost #9 üzenetére

    a regisztrációtól. tehát nem a megvételtől. mégis, honnan a fenéből kéne tudnia a központnak, hogy az X számú hálózati eszközt épp megvették?:)

    amikor a neten keresztül beregeled, onnantól indul az óra/nap/hét. tökéletesen jó arra, ha az ember üdül, és addig is kell neki net. egyszerű megoldás.

    egyébként ez itt elterjedt szokás. ismerősök használják, két hétig üdülőben laktak, mert nem volt szabad albi, addig tökéletesen jó volt, hogy volt netjük.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz localhost #21 üzenetére

    szerintem egyszerűsítettek a sajtótájékoztatóban.

    "A netjegyek időtartama nem az internethez kapcsolódva eltöltött időre vonatkozik, hanem a vásárlástól számolandó."

    namost, ezt szerintem úgy értették, hogy felkapcsolódik először a delikvens, és onnan ketyeg az X óra. tehát pl egy egy órás pakettet nem tud két hónapig használni néha 5percekre bejelentkezve, hanem amint regel, onnantól indul az óra, ha használja, ha nem.

    svédeknél úgy is lehet tudomásom szerint időt venni, hogy az ember felmegy a szolgáltató honlapjára (ez mindig elérhető, ha van paketje ha nincs), utal a pénz a számlájáról, és már megy is a net. ilyenkor tudomásom szerint a vásárlástól számítva megy az idő. kaparós kártyát is lehet venni, olyankor értelemszerűleg regelni kell, megintcsak a szolgáltató oldalán. utóbbi esetről mondtam, hogy a szolgáltató nem fogja tudni, hogy mikor vették meg a papíros feltöltőt, amíg az user nem regel.

    valószínűleg a sajtópapír ezt az átulalásos vételt vette alapul és pongyolán fogalmaztak.

    szóval lehet kicsi meg sárga, de azért ennyire talán nem:)

    --HARDCORE--: pl a hévízen nyaraló külföldi, akinek egy hétre kell net? illetve akkor is jó lehet, ha az ember szolgáltatóváltás közben van, vagy költözik: amíg kihúzzák a fix netet, ez is tud működni.

    GeryFlash: netcaféba el kell menni, egy fenetudja milyen wifit meg egy céges laptoppal én nem kockáztatnék meg nyaralás alatt...

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák