Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Blizzardking

    őstag

    Sziasztok, első NASom lenne, de pár dolog nem világos, segtsetek plíz!
    Tudás/HW alapján nekem egy Zyxel 326 megfelelne (bőven), de az a hardcore moddolás ami a hsz-ek 85%-át kiteszi, az frankón elriaszt. Ami érdekelne, hogy

    - FTPS (SSL-el védett FTP) megy-e úgy gyárilag, hogy meg is követelje az ssl-t? Vagy milyen módszer van biztonságos elérésre külső hálóról? Tipikusan fájlok kikeresésére+letöltésére kéne, szóval az ftp ideális lenne.
    - Transmissionben letöltési helyet illetve valamiféle autentikációt a kliens felől be lehet-e állítani gyári állapotában vagy ahhoz is konfig fájlokat kell szerkeszteni? :U Olvastam a topik alapjául szolgáló írást, de az 2 éves, hátha próbálnak elmozdulni az out-of-the-box irány felé Zyxelék...
    - Először Raid1-ben gondolkodtam, de sokat olvastam a fő nasos topikot, és bejön amit ott mondtak páran, hogy kezelje a két meghajtót 2 külön kötetként, és azt az 500 gigát ami a hardcore reprodukálhatatlan adataim, azt mentse inkrementális backuppal a saját második meghajtójára. Erre az automatizált és előre bekonfigolt adatmentésre van lehetőség? (Úgy hogy ne nekem kelljen konfig fájlokat szerkesztenem hanem csak kattingatok az egérrel mint Diana Hercegnő)!

    Illetve mi van olyankor ha kinövitek az eszközt? Mostanában a 3 Terás HDD-k vannak viszonylag jó ár/érték arányban, de egyszer az is betelik. Meg még kettő is abból. Ezért megfordult a fejemben hogy veszek egy négy fiókos 542-est, de most még csak két vincsit rakok be, és mire ezeket kinövöm, addigra a nagyobbak lesznek jó árban, és akkor rakok bele még.

    - Ha esetleg tudja valaki (tudom hogy félig off), a 4 fiókos tud olyat, hogy 2 meghajtó raid1-ben, a másik kettő meg külön-külön? (Értelemszerűen a raid a nélkülözhetetlen adatoknak, a többi a pótolható de fontos adatoknak).

    :R :R :R

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Blizzardking

    őstag

    válasz Mr Dini #4672 üzenetére

    Erre vetnél egy pillantást? Büszke vagyok rátok hogy kernelt forgattok, meg saját oprendszert írtok lassan, de egy kaszvadt FTP over SSL kapcsolatot létre lehet hozni gyárilag? A többiről is már lemondtam csak írjon már valaki :O
    A következő lépcsőfok, Qnap TS 228 húsz rugóval drágább, és nem vagyok a pénzemnek ellensége, de ha bele kell ölnöm 78 munkaórát és a családi életemet, akkor kifizetem azt. Illetve a Transmissionben gépészkedés nélkül mit bukok?
    Plííííz valaki! :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Blizzardking

    őstag

    válasz Mr Dini #4674 üzenetére

    Köszönöm! Az eredeti kérdés nemcsak neked ment hanem mindenkinek, szóval ne mentegetőzz, köszönöm a választ :R
    Az van, hogy imádok mókolni, és a 20+ os árdifi is emellett szól (Zyxel 326) csak mostanában nagyon nincs időm, és nem akarok megszűnni a család előtt, érted. A 4 slotost hanyagolom, végülis itthoni környezetben 3-4 vincsit tekerni éjjel nappal kicsit túlzás. Mellesleg Zyxelből a 4 fiókos párezerrel olcsóbb mint a nem hurka hardverrel szerelt Qnap-Syno vonulatból a legolcsóbb 2 fiókos :(((
    Amúgy Androidon Total commanderhez van Ftp-Ftps és Sftp kliens is, elsőnek azt fogom kipróbálni.
    Az a gond ezzel a topikkal (vagy a kérdésemmel), hogy nincs ember aki a gyári állapotában használná :D
    Szóval köszi mégegyszer, futok egy kört és meglátom.

    -ZeeZee- +1 a Folder syncre, magam is azt akartam javasolni csak megelőztek.

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Blizzardking

    őstag

    Sziasztok, egy 520-am van olyan régóta, hogy most már tudok kérdezni :DDD . Bocs hogy ide írok, de talán annyira nem off, és ez a topik jobban pörög.

    Úgy akartam beállítani a megosztásaimat, hogy van egy érzékenyebb adatállományom, amit csak helyi hálón osztanék meg (név/jelszóval), az általam áttekinthető könyvtárszerkezettel, és van amit kívülről is el szeretnék érni FTP-n. A kettő némileg összeolvadna, a saját mappa struktúrámban lenne 3 mappa amit ki akartam tenni ftp-re. Nagyon megörültem mikor megláttam, hogy van valami tweaks csomag, ami kényszeríteni tudja az FTPS-t, de lehervadt a mosolyom mikor kiderült, hogy pont azokat tudja megosztani amit a SMB, nem lehet külön userekkel, alias mappákkal beállítani. Illetve usert lehet neki csinálni, aki csak az ftp-s megosztáshoz fér hozzá, de ha az smb-s userrel belépek, ott van minden. Feltettem a MrDini által javasolt BFTP-t, az a módszer amit ő írt az remek lenne, hogy a BFTP a gyári csomagoktól tök függetlenül kezelné a maga user/mappa struktúrájában amit akarok. Csak ebben meg nem találtam hogy forszírozza az FTPS-t.

    Elmozdultam webdav irányba, a Zyxel saját csomagjaiból az owncloud tudja a webdavot, és az jó is lenne, 2 apróbb bibi van vele. Az egyik, hogy a win8 alatt felcsatolt webdavos megosztásokat mindig elfelejti bejelentkezéskor (az smb-t nem csak a webdavot), illetve - és ez fáj jobban - nem jöttem rá, hogy lehet a saját alapértelmezett könyvtárszerkezetét megváltoztatni. De erre már azt mondom 85%-os eredmény.

    Feltettem egy vpn szervert is MrDini leírásából, erre meg nem tudok androidos telóról belépni. A gyári romban alig lehet valamit konfigurálni a kliensben, de ahogy láttam, a SoftEtherVPN tud OpenVpn-t emulálni, úgyhogy felraktam az Openvpn klienst, de ezzel nem tudtam bejelentkezni (szerintem össze fog jönni amúgy, látja a szervert, és az azonosításnál hasal el, csak már hulla fáradt vagyok).

    - Szóval nincs ehhez valami jól konfigolható ftp (ami ssl-lel nekem bőven jó lenne), aliasokkal, netán valami konfig felülettel :B ? Illetve a MrDini repóban lévő BFTP-t be lehet állítani úgy hogy sima ftp kapcsolatokat ne fogadjon el csak FTPs-t?

    - Transmission valamiért nem tud stabilan upnp-vel portot nyitni. Ha kikapcsolom hogy random portokon menjen, és azt az egyet kinyitom kézzel, akkor működik. Ez így gáz, vagy maradhat 1 porton? A gyári van fent, csak annyit állítottam rajta hogy a letöltési mappa az legyen amit akarok, és kérjen jelszót a távmenedzsment apptól.

    - Van ismert oka (ffp vagy bármilyen csomag) amitől nem állnak le a vincsik?

    :R

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Blizzardking

    őstag

    válasz ram34 #5758 üzenetére

    A port forwardokat a routerben kéne beállítani. Az upnp csak annyit csinál, hogy belső hálóról engedi a nasnak hogy konfigurálja a portokat. Pontosan mivel akarod elérni kívülről?
    Nekem is hasonló a problémám, csak nem a port átirányításokkal, hanem hogy melyik protokollt használjam. Mindnek van valami nyűgje. :O

    Olyan kérdésem lenne bárkihez, hogy ha felteszek valamit az itt található leírások szerint, és utána leállítom az ffp-t, akkor van ami leáll (illetve nem indul el) és van ami simán fut nélküle is. Pl a vpn nem megy nélküle, de a bftp igen. Tudom hogy lámer kérdés, de mitől függ ez, vagy pontosan mit csinál az ffp? :B
    Én azt képzeltem, hogy ahhoz kell hogy linux parancsokat tudjon fogadni, de ha minden bekerült a helyére, akkor utána már nem kell hogy fusson. :B

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Blizzardking

    őstag

    válasz Mr Dini #5760 üzenetére

    Pont a Te leírásaidból dolgoztam :) Nekem NAS 520-am van, és ki akartam próbálni hogy ha az ffp összeakadna a webes interfésszel, mit tudok csinálni vele. Egyelőre nekem a web guival semmi bajom nem volt, úgyhogy simán maradhat az ffp :R
    A bftpd-nél lehet valahogy kényszeríteni hogy csak ftps kapcsolatokat fogadjon? Azzal kb pont meg tudnám valósítani amit akartam. Illetve az owncloud tud webdav elérést, de nem kell hozzá semmilyen certifikáció, csak név/jelszóval beenged. Ez így mennyire gáz adatbiztonsági szempontból? A sima http-t le lehet tiltani, és forszírozni a https-t.

    ram34 - szerintem Te is szenvedj azzal amivel én; nem a zyxel megoldásával, hanem létező, meglévő protokollokkal elérni. Ha felteszed az own cloud-ot, ahhoz jár egy webes konfig felület. Ott van alul egy fogaskerék, ami ad egy "webdav elérés" nevű linket. Ha ezt felhasználod, androidon akár total commanderből be tudsz logolni és látod a fájljaidat, tud https-t. Nekem egyelőre ez tetszik legjobban, csak az vele a gondom hogy a saját könyvtárszerkezetével dolgozik, és a home könyvtárat nem tudom oda tenni ahová akarom. Ez annyira nem nagy baj, de nem is tökéletes. Ja és az otthoni gépen a webdavos elérést simán be lehet mappelni hálózati meghajtónak, és ott látod az intézőben a saját owncloud cuccaidat. Nem tudom hogy a 325-ösre van-e ez az owncloud, nekem a gyári csomagok között ott volt.

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Blizzardking

    őstag

    válasz Mr Dini #5775 üzenetére

    2. ownCloud certifikáció alatt a HTTPS hiányát érted?

    Igen azt értettem, de tudja a https-t is. Csak alapból a http elérésre navigál, de ha az app managerből megnyitom az own cloudot, ott megmutatja mindkettőt. A port forward úgy van beállítva, hogy kívülről csak a https van forwardolva, és a sima csak arra kellett hogy bemappeljem az intézőbe.
    Nagy előnye ennek így, hogy be lehet könnyen állítani a konfig felületén, hogy ha valakinek linket akarok küldeni bármelyik fájlomról, ahhoz generál egy ideiglenes jelszót, és azt is meg lehet adni, hogy lejárjon x idő után. Szóval asszem ez így tökéletes lesz nekem. Majd még a vpn-t kell rendesen összehoznom, de az nagyon nem akar menni. Csak nekem sincs túl sok időm, talán majd hétvégén. De ha nem jön össze, már akkor is elégedett leszek, szóval nincs baj. (Mikor vettem az 520-ast, a Qnap TS-228 kerek 500 Ft-tal került többe, és azért az gyárilag jóval összetettebb felületet nyújt, szóval megértem aki valami "készebb" dolgot akart). Majd még valami rezgéscsillapítást kitalálok neki mert nagyon röcörög ha dolgoznak benne a vincsik, és a doboz felerősíti a hangot.
    Köszi mindenkinek :R

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Blizzardking

    őstag

    válasz NavySeal #5803 üzenetére

    Szvsz érdemes arra tenni a redet amin torrentek mennek meg úgy általában nem nagyon áll le. És érdemes keresztbe menteni ha van rajtuk fontos adat. Én ezt úgy csinálnám, hogy a red lenne az első, azon menne minden, és inkrementális backupokkal pakolna a greenre éjszakánként. És ha marad hely a greenen, azt megosztanám valami nem fontos baromságokra. De ez csak egy ötlet. :)

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Blizzardking

    őstag

    válasz 8nemesis8 #5817 üzenetére

    Mert te azt írtad hogy cmos-t cseréltél, nem azt hogy az elemet :D

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Blizzardking

    őstag

    válasz 8nemesis8 #5820 üzenetére

    Sajnos nem tudom megnézni neked, mert nekem 520-asom van. Csak ebben a topikban több az infó, ezért ezt is szoktam olvasgatni.

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Blizzardking

    őstag

    válasz 8nemesis8 #5824 üzenetére

    Én még kezdő vagyok NAS-ban, nem hallottam ilyesmiről. :R

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

Új hozzászólás Aktív témák