Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Adamyno

    tag

    Sziasztok!

    Nem igazán van kedvem/időm végig olvasni a 2800 hozzászólást. Feltettem a csomagkezelőből grafikus felületen a Transmissiont, de bárki hozzáférhet. Szerettem volna beállítani egy hozzáférési jelszót, de még egy nano vagy mc sincs a kütyün, vi-t pedig nem akarom megkockáztatni. Hogy lehetne erre mondjuk egy mc-t telepíteni?

    FFP az csak USB meghajtóra telepít ha jól értem, de nekem mehet(ne) a vinyóra is. Funpkg parancsot alapból nem ismer az eszköz, gondolom ez az FFP része. Eddig jó?

    - Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

  • Adamyno

    tag

    Sziasztok!

    Tud valaki valamit arról, hogy esetleg OpenWRT-t vagy OpenmediaVault-ot vagy valami más OS-t hogy lehet tenni rá?

    Köszi!

    csak mert idegesít ez a csillivilli, lassú webes felület, aminek a felét ki sem használom és különben is csak valami régi explorerrel megy a webes stream, de mivel én linuxot használok, így ez teljesen felesleges..

    Na meg az ssh-val akad némi gond, és a konfig fájlok persze, hogy nem ott vannak ahol egy normális rendszeren, hanem össze-vissza és mindenből van minimum 2. Ember legyen a talpán aki kihámozza, hogy itt mi mihez tartozik. Gondolom egyik fele az FFP-hez tartozik, másik meg a gyári rendszer, de nincs kedvem többet szórakozni vele. Kell egy átlátható, normális linux rá aztán csá. Még a Debian is megtenné. Régebbi NAS-ra találtam debiant, de erre valószínűleg nem úgy kell feltenni és a linkek sem működnek már.

    - Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

  • Adamyno

    tag

    válasz Anaconda #7200 üzenetére

    Honnan veszed, hogy a wifi nem zajos? Tudod hányszor hallottam én ezt? :) Spektrum analizátor nélkül semmire nem mész. Legutóbb a kedves ügyfél mindent és mindenkit lesz*rozott, le akarta mondani a szerződést, stb... aztán amikor kimentem hozzá kiderült, hogy az occó kínai bébiőr szétcseszte az egész frekvenciasávot. És ezt az ingyenes kis programok nem jelzik ki, mert nem wifi csak az ISM sávon működik (teljesen legálisan). De a vezeték nélküli hangcucctól a Bluetooth-on át a Zigbee-ig egy csomó minden a 2,4-et használja (a mikró is zavarja). Tudom-tudom... van 5,8GHz. Városi környezetben ugyanúgy használják, de bármi hasonló eszköz zavarhatja. A többi wifin kívül legjellemzőbb a drónok FPV-je, vezeték nélküli hangcucc, stb... + a magasabb freki terjedése jóval nehézkesebb, neked pedig véges az adóteljesítményed is. De az is lehet, hogy minden stimmel, viszont még akkor is kell egy olyan kliens ami ismeri az adott technológiát a megfelelő driverrel, hogy ki tudd használni a lehetőségeket. A wifi egy játék, egy kényelmi szolgáltatás de nem arra van kitalálva, hogy nagyobb adatmennyiséget gyorsan mozgassál rajta. Ráadásul a késleltetés is mérhetően nagyobb. Aki komolyan foglalkozik a hálózatokkal, mindenki tudja, hogy a wifi erre a célra nem alkalmas. Még akkor sem, ha ott és akkor éppen működik, mert a környezeti hatások folyamatosan változhatnak és a biztonság erősen megkérdőjelezhető. Lehetne ezt sorolni reggelig, fogadd el, hogy ez nem erre való és koncentrálj arra, hogy kábelen megfelelő legyen a sebesség.

    - Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

Új hozzászólás Aktív témák