Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arty

    veterán

    válasz [w] #9531 üzenetére

    ahogy gyanítottam, sajnos ez kóros paranoia :( bár hamarabb észrevettem volna.... de mostmár mindegy.

    - értettem az eredeti kérdésed, de arra nem tudok választ, ezért gondoltam, hogy alternatív megoldást keresünk inkább

    - nálam tökéletesen működik az FTP, képes voltam bekonfigolni szerver és kliens oldalon, te szenvedsz itt napok óta :) akkor ki is ért mihez?

    - hogy kinek és mennyit segítettem... nos a topik keresője nem hazudik :) nem tudtam mindenkinek segíteni, de megpróbáltam, a szándék mindíg megvolt. nyilván jobb lett volna, ha mindig mindenkinek első hsz-ére az első hsz-em maga a megoldás, a világ nem így működik.

    - hol írja a felület, log, hogy a beépített FTP nem működik FTP szerverként (tls nélkül)? mi utal számodra itt arra, hogy ez egy kizárólagosan FTPS szolgáltatás és semmi más? (oké, támogat FTPS-it is ezekszerint, ezt nem tudtam, hiszen a GUI-n ennek nincs nyoma!)

    - az FTP kliensben (esetedben a kamerán futóban) ki kell kapcsolni a titkosítást és woálá! de ezt már a legelején leírta Tonyk (és aztán én is), sajnos utána a screenshotodon látszott, hogy nincs FTPS explicit kikapcs, csak FTPS explicit bekapcs a kamerán...

    - hogy pontosan min akad el a kamerád/ftpkliensed, nem tudom, de azt próbáltad, hogy új certet generálsz a nas-on? csak mert ha ezt beállítod, utána az FTPS is ezt használja:

    hátha csak régen generáltad, rossz IP-re, lejárt, stb.... (és nem a TLS1.2 a baj)

    ---

    nem tudom elképzelni, hogy FTPS támogatott" - és mégis támogatott volt... -> szuper, tehát mostmár biztosan tudjuk, hogy támogatott, hurrá!
    "és hogy a routereden FTPS fusson" - tádááám, láthattad -> szuper, akkor ezt is kizártuk, nem néztél el semmit, hurrá!
    "tehát ha nálam nincs FTPS, akkor nálad miért lenne" - hát ezzel is besültél -> ez nem a besülés vagy nem besülés, nem verseny, hogy ki tudja jobban a másiknál... megmutattad nekem, hogy extensionként a gyári FTP támogat FTPS-t is, ez GUI-n nem konfigolható, tehát a szerver mindig felajánlja az opciot, amit sajnos a kamerád mindenképpen használna is, de valami miatt nem megy neki ... újabb dolog tisztázva! így lehet hibát felderíteni, lépésről lépésre. nőjj már fel az isten szerelmére és hanyagold a paranoid hisztid, KÉRLEK! .... :W

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák