Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arty

    veterán

    válasz Azgo #8878 üzenetére

    először is elfelejted a raid0-át :D azon tul, hogy duplázod az adatvesztés kockázatát, SEMMIT nem nyersz :)

    szerintem pécére egy 6TB-sre lemented az adatokat, NAS kikapcs, 2x3 -> 6TB csere, 6TB-ra ujrainstall, ha kész felmásolod rá a pécéről az adatot és utána mehet be a nas-ba a második 6tb :)

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Azgo #8878 üzenetére

    "USBsen rádugom az egyik 6TB disket,"
    Az azért nem fog működni, mert az USB-n feldugott lemezeken más filerendszert használ, mint a belsőn.
    A belső lemezek, még, ha nincsenek is RAID-be kötve, akkor is JBOD-ban vannak. Ez valójában csak annyi, hogy az ext4 particiót még beágyazta egy JBOD kötetbe. De ezt USB-n nem látja.
    És, mivel a mostani lemezeid RAID0-ban vannak, szerintem az sem járható út, hogy PC-n, külön programmal (ami kezeli a JBOD kötetet), felmásolnál mindent a NAS-ba berakott új meghajtóra :(
    Csak az működik, amit arty írt, hogy lemented valahova, ami a NAS-on van, és beteszed az új lemezeket.
    Ha megvan a 2 új 6TB-os HDD, akkor abból az egyikre le tudod menteni. A másikat pedig berakod a NAS-ba, és arra rámásolni. Ezután törlöd az első 6TB HDD-t, és berakod a NAS-ba.
    És utána NAS-on is összevissza másolgathatod. Jópár napnyi elfoglaltság... :D
    De RAID0-ba én sem raknám a kettőt, mert azon kívül, hogy 1 logikai kötetnek látszódik, semmi előnye nincsen, csak hátránya. Ha az egyikkel történik valami, akkor kukázhatod mindkettő tartalmát.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák