Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz Tonyk #3670 üzenetére

    Igen, a freenas-t ismerem én is (köszi a másodikat, jónak tűnik), de úgy tűnt, hogy az xpenology sokkal felhasználóbarátabb és ha tudja vele a kliens a csomagokat is használni, akkor elég sok mindent meg lehet vele valósítani egy faék egyszerű gui mögül, amit amúgy csak cli toollal lehetne megoldani.

    Szörnyű ezt hallani, de rengeteg user inkább ezt az utat vállalja.

    Viszont a freenas is lehet egy jó alternatíva, ha az xpenologys felületek pont nem elégítik ki a kliens igényeit. Mert ahogy nézegettem annó, elég komoly webfelülete van, és könnyen bővíthető.

    Én, ha cserélném a mostani konfigom (NSA320S, de amúgy nekem tökéletesen kielégíti minden igényem, szóval ez sokáig nem lesz így) akkor OS-nak nem biztos, hogy a Debian-t tenném fel (mert nagy fan vagyok), hanem megpróbálkoznék egy freenassal. Ahogy néztem ezek elég jól optimalizálva vannak kernel szinten egy Debianhoz képest. Mondjuk az is igaz, hogy ha alátolsz minimum 4 giga ramot és egy combos procit, akkor nem lesz probléma. Csak akkor ott tartassz, h van egy asztali géped és a fogyasztás igen nagy lesz.

    Többek közt ezt szeretem nagyon a zyxelben, hogy keveset fogyaszt.

    De ez csak az én véleményem. :)

    Nem is értem a synology vásárlókat

    Helyes! :D Én sem tudom megérteni mit esznek rajta.... Amíg meg nem láttam a freeradius gui-t hozzá annyira amúgy nem is tartottam gáznak... De az tény, hogy a parasztvakításhoz értenek.

    @pedrock

    A gyári tm-mel nyújtja ezt a sebességet? A partnerszám mennyire van korlátozva?

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák