Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tonyk

    veterán

    válasz Sebaj Fóbiás #1210 üzenetére

    Egy belakott nas miért fogyasztana többet? Ezekben az eszközökben nem desktop proci van, hogy a fél világ ezen fusson. ARM van bennük. Otthoni kiszolgálónak tökéletesek, de nem végtelen az erejük. Nálam fut torrent, webszerver, dlna, smb, ftp, mysql, php, stb., és fogyasztás annyi annyi amennyit már írtam a másik topicban is. Attól, hogy ezek a szolgáltatások mennek attól még nem mindegyik max.-on pörög.
    Ha használsz torrentet valami nagyobb sávszéllel, az úgy is felemészti a cpu-t, ha nem optimalizálsz a torrentkliensen. (11-12MB/sec körül van a torrent vége 325v2-essel.) Azaz egy 100mbites netet még épphogy kihajt. 17W/h = 0.4kW/nap ~18Ft . Ez egy hónapban 600Ft. Ha most nem 17-et eszik, hanem 14-et , akkor 459Ft/hó. Érdemes ezen a 150Ft-on polemizálni ennyit? És menni fog maxon 7/24-ben?

    [ Szerkesztve ]

    Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

  • arty

    veterán

    válasz Sebaj Fóbiás #1210 üzenetére

    ha 1 lemez max aktivitása mellett 15-17w a fogyasztás, ha pedig ez a hdd épp nem csinál semmit 10, akkor könnyü belátni, h átlagban a nap folyamán eközött lesz a nas fogyasztása.... konkrétan az idle közelében, mivel ha épp nem megy maxon a cpu a torrent miatt, akkor inkabb az üresjárat lesz a jellemző...

    tehát mondjuk 11-12w, 7x24es járatást feltételezve

    dlna kb nem is terheli sem a cput, sem a hddt, ahogyan az én "belakott" nasom is jórészt idle megy (cpu/hdd1, hdd2 alszik=0w)

    de ha mondjuk webszervert futtatsz rajta, amit folyamatosan néznek 30an.... akkor rakj össze neki egy raspberryt ;)

    a gyári 27w a legrosszabb helyzetet mutatja, a max fogyasztást - ezt kb szerintem el se lehet érni, mert a cpu nem tudja annyira kihajtani mindkét, 7200as, nem green merevlemezt (amivel a zyxel kimérhette a 27et)

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák