Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Racecam

    MODERÁTOR

    A MOSZKVA volt fiatal korom állandó találkozóhelye. Mivel arrafelé laktunk, ezért el sem tudtam kerülni, ha mentem valahová. A haverokkal mindig itt találkoztunk, illetve itt mindig átutaztunk Jóval a mobiltelefonok kora előtt (még a vezetékes telefonok kora előtt is. :D ) kifejlesztettünk egy kommunikációs formát, amivel tudtuk egymást értesíteni, hogy éppen hol vagyunk, vagy mikor találkozzunk.
    Mindenkinek a zsebében volt egy rövid kis grafit ceruza és radír. A tér déli részén ott, ahol most a 18-as villamos megáll a déli felé (akkor még a 4-es és 6-os villamosok fordultak itt, a hurokvágányon) a pavilonok között a nyolcszögletű tetőt tartó oszlopok alumínium burkolatára írtuk fel egymásnak az üzeneteket.
    Időpont, üzenet, aláírás.
    A dolog tökéletesen működött, mígnem egyszer figyelmetlen voltam és pont a rendőr orra előtt írtam le, hogy itt jártam, melyik kocsmában vagyok és mikor találkozunk. A művelet a zsaruknak nem tetszett és ezt elég nyomatékosan a tudtomra is adták. A ceruzámat ''elkobozták'' és kilátásba helyezték, hogy most az összes oszlopot le fogják mosatni velem. Ez viszont nekem nem tetszett és ennek emeltebb hangon adtam jelét. Nem akarok most belemenni a részletekbe, de szó szót követett, végül egy csinos kis ékszerrel a csuklóimon, indultunk az őrszobára. Az volt a második alkalom, hogy egy rövidebb ideig a Csaba utcai rendőrkapitányság vendégszeretetét élveztem.
    Én ugyan akkor sem, de gondolom az akkori köztisztasági hivatal, illetve az azóta már FKFV munkatársai többször lemosták az oszlopokat, mert néhány napja, amikor legutóbb ott jártam, már nem találtam meg az emlékeim eme darabját.

    Com'è diverso il mondo visto da qui

Új hozzászólás Aktív témák