Új hozzászólás Aktív témák

  • Peet

    senior tag

    Ez nem tudom más országok lakóira mennyire jellemző, de a magyarokra mindenképp,és ezt már többször is megfogalmazták mások. Pl. Hofi, mikor a poklos viccet meséli, hogy más nemzeteknél lévő üstökre gépfegyveresek vigyáznak, nehogy kimásszanak belőle, míg a magyaroknál nincs senki, mert azok visszahúzzák egymást.
    Ez ilyen, a magyarok irigyek, és olyanok mint a rossz kisgyerek akinek gyerekkorában nem adtak csokit, és amikor pénzhez jut rögtön csokit vesz, és betegre zabálja magát.
    A magyaroknak soha semmi sem elég.
    Ha adnak egy embernek 100 millió forintot, nem hogy örülne, hanem rögtön visszakérdez, több nincs?
    Ha nem akarok elkalandozni nagyon a példáimmal, akkor vegyük a mostani ADSL sebesség emelést, ahol ugye van akinek dupláztak, van akinek tripláztak. Van akinek 2Mbit/s-ből (10.000Ft/hó) lett 6Mbit/s van pedig akinek 3Mbit/s-ből (13.000Ft) lett ugyancsak 6Mbit/s, mind ez úgy, hogy mindenki ugyanannyit fizet mint eddig. Erre a volt 3Mbit-es felhasználó felháborodik, hogy miért fizet ő többet, mint a volt 2Mbit-es, ahelyett, hogy örülne az emelésnek. (persze ebben a példában Én is felháborodnék, hiszen magyar vagyok Én is ).
    Érdekes különben látni a kandikamera műsorokban is a magyarokat.
    Egyszer emlékszem az volt a poén, hogy a járókelőket gyerekek lespriccelték vizipisztollyal majd elszaladtak. A németek (ha jól emlékszem német volt a műsor) szó nélkül tűrték, legfeljebb csak megrémült képet vágtak mikor a nyakukba ment a hideg víz, de nyár volt és poénra vették. Ugyanez nálunk nem lett volna ilyen sikeres, mert az első kicsit morcosabb járókelő úgy taknyon törölte volna a kölyköket, hogy csak na, és a kameramanoknak kellett volna lefogni.
    Szóval a magyar nép megmaradt kicsit még mindig „barbárnak”, hiába élünk itt már Európába több mint 1000 éve. Az is igaz persze, hogy tőlünk keletebbre meg még rosszabb a helyzet. Ha szépíteni akarom a dolgot, akkor azt mondom úgy lehet ez valahogy, hogy ahol nincs pénz, gyakori a nélkülözés, ott mindent megbecsülnek, begyűjtenek legyen az akár egy rozsdás csavar, egy fél szál cigi vagy akárcsak egy „ingyen” cukorka. Persze, Én sem vagyok különb mint a többi ilyen ember, hiszen, sokszor megfordult már a fejembe, hogy lehetne pár ingyenes ajándékból bizniszt csinálni, talán azért mert Én is nélkülözök dolgokat? :F

  • dabadab

    titán

    válasz Peet #1 üzenetére

    Magyargyulolo vagy, hogy a turbomagyarok egy kedvenc fordulataval eljek, bar szerintem csak arrol van szo, hogy meg nem nagyon ismersz mas orszagbol valo nepeket.

    Egyebkent a dolog egyszeru gazdasagi kerdes, aki csoro, annak nagy szam, hogy valami ingyen van, aztan ahogy tobb penze lesz, vagy megszokja, hogy valami ingyen van, ugy lesz normalisabb a hozzaallasa is (jo pelda erre a tescos nejlontaska, amit eleinte boldog-boldogtalan ezresevel vitt, aztan miutan megszoktak, hogy masnap is ott volt az ingyentaska, meg harmadnap, meg egy het mulva is, akkor abbahagytak es mar csak annyi taskat vettek el, amennyire tenyleg szukseguk volt.

    Az ADSL-es peldan meg (ha ez tenyleg igy van) mindenki (vagy legalabbis az altalam ismert osztrak, nemet es sved emberkek biztosan) felhaborodna, mellesleg teljesen jogosan.

    DRM is theft

  • Ősember

    őstag

    válasz Peet #1 üzenetére

    az adsl-es példa nem teljesen igaz. miért szükited le ezt a magyarokra? ez pusztán igazságérzet kérdése és teljesen jogos. ugyan azért senki se fizessen többet, mint a másik.

    ______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

  • tupacamaru

    veterán

    Egyetértek az írásoddal, de az ADSL témához annyit hozzáfüznék, hogy egy kollégámnak már jó ideje van. 1Mbit-es volt annak idején 11.xxx Ft. Azután felemelték 2Mbit-esre, az ár az maradt. Most hogy kijöttek az új csomagok, és már lejárt a hűség, új szerződést kötött 2Mbit-esre 7.xxx Ft-ért, és most neki is fogják emelni, ha bírja a rendszer 8Mbit-esre.

    Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

  • Yushchenko

    őstag

    válasz Peet #1 üzenetére

    1. ha adsz 100millát nem kérdezek semmit ok?
    2. ne oltsd a tőlünk keletebre lévő országokat
    13+1: (#2) dabadab :R

  • Peet

    senior tag

    válasz dabadab #2 üzenetére

    Nem vagyok magyar gyűlölő, sőőőt nagyon is büszke vagyok hazámra és a magyarokra, de nem ilyen esetekben mint ami fent is szerepel az írásban.
    Nem akartam Én senkit megbántani a hozzászólásommal, csak az általam tapasztalt tényeket írtam le. Persze más nyugati országoknak és az ottélőknek is megvannak a maga hibái, de ez most rólunk szólt.
    Az ADSL példáról annyit, hogy az rólam is szól, hiszen Én pont 3Mbit-es voltam és többet fizetek mint a régi 2MBit-es és fel is háborodtam rajta, de szerencsére hamarosan lejár a hűségnyilatkozat és akkor váltok. Az ADSL-es rész csak arra volt példa, hogy itt sem örülünk, hanem egyből azt nézzük másnak mennyi van, és mennyit fizet. Ez az írígység egyik fajtája. Ha veszel magadnak pl. egy új LCD monitort mondjuk 70.000Ft-ért tökre örülsz neki mert kellett, meg máshol többe került, szóval a legolcsóbb helyen tudtad megvenni. Aztán mi szokott történni:
    - haver 1 hónap mulva vesz ugyanilyet 60-ért
    - meglátod az árlistában 1-2 hónap mulva 50-60-ért akcióban
    - leárazzák a sokkal profibb nagyobb moncsit 70-re és akkor meg miért nem vártál és azt vetted meg ....stb stb.
    Ilyenkor megint csak dühöngsz és ideges vagy, pedig előre tudtad, hogy ez lesz.
    Aztán ha 2-3 év mulva elakarod adni és jobb esetben 15-öt akarnak csak adni érte szívrohamot kapsz.
    Ez mind butaság, tudom de ahogy a hozzászólásom végén is megjegyeztem Én is a csónakban ülök. ;)

  • TheElf

    csendes tag

    válasz Peet #1 üzenetére

    Peet: A Magyarnak azért van annyi zene, program, stb. a gépén ''mert ingyen van''. Ha pénzért lenne, nem lenne, ezért nem okoz annyi kárt a letöltés sem, amennyit a kiadók emberei megállapítanak egy-egy merevelemezre ránézve :)

  • tkazmer

    addikt

    válasz Peet #6 üzenetére

    Szerintem egy gondolkodó ember nem dühöng azon, hogy csak 15k-ért tudja eladni a monitort, mert tudja, hogy csak ennyit ér. És nem úgy tudja, hogy persze, majd ez lesz, hanem érti is, felfogta.

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • kriz - TLSS

    csendes tag

    mindenképpen tanulságos írás.. és sajnos igaz is.
    de ne általánosítsunk!
    ismerős a szitu..
    manapság is gyakran előfordul néhanapján hogy a catering önkiszolgáló.. na kedves barátunk hatalmas adag marhapörköltjét magábagyömöszölvén, verejtékes homlokkal felállt, idézem:''bruhhahahhááá!!!'', ezután odament, és szedett magának még egy nagy rakással... teljes mértékig megelégedett vigyor fejjel ült vissza az asztalhoz.. kb. evett belőle még 1-2 kanállal.. és otthagyta.. ment a kukába. már az első tányér is 2emberes adag volt.
    hasonló eset a németeknél, szintén catering: oké, a kaja jegyre ment.. de délután raktak ki uzsit, meg sütit.. persze hogy a magyar csoportból akadt néhány, aki ezt felismervén adott időben somfordált kifelé, és 4esével-5ösével hordta a táskájába a szendvicseket.. aztán tömte magába a sütit.. persze hogy a fél csapatnak nem jutott.. az már hagyján hogy az üdítőautómatából 2literes flakonokban hordták a szállásra az üditőt. :)
    tényleg nevetséges.. és a 20-25 fős társaságot tényleg porig égeti 4-5 ilyen ember.. és persze hogy általánosítanak.. volt is belőle botrány, hogy a magyarok így, meg a magyarok úgy... legközelebb meg fel lesznek háborodva, hogy miért nem kapunk egy cateringet a németekkel!!!
    ezért mondom: ne általánosítsunk! igaza van dabadabnak, többnyire kispénzűek környezetében találkozhatunk ezzel a magatartással.. de ez nem feltétlenül törvényszerű!
    ez kisstílüség... vagy mondhatjuk kapzsiságnak. tökmind1. a ''kívülálók'' feladata felvilágosítani őket, akár szankcionálni.. de nem általánosítani!
    ha ezt tesszük, büntetjük a többieket is, és arra ösztönözzük ezáltal, hogy minek tartsák magukat a ''szabály''okhoz.. etiketthez...
    még1 jó példa: fesztivál cateringekben volt egy időben csapolt sör is.. persze hogy emberünk lecövekelt a sörcsap mellé cimboráival.. a következményeket sztem mindenki kitalálja. a végeredmény: azóta nincs, és valszeg soha többet nem lesz sörcsap...már ott tartunk, hogy a catering üdítők ihatatlanok, hogy tényleg csak akkor igyál belőle, ha már nagyon muszály... sőt! be sem mehetsz, csak ebédjeggyel! ..nehogy má' 5percenként igyál egy kávét, vagy egy üdítőt... inkább egész nap nem ihatsz!!!
    köszönhető ugyanúgy a 5-10% kisstílünek, mint a nagytöbbség általánosítónak..
    a folyamat így gerjeszti önmagát.
    pedig nem is lenne ez olyan bonyolult... szerintem
    üdv

  • Lasi

    tag

    válasz kriz - TLSS #10 üzenetére

    Bizony ezt már sok helyen tapasztaltuk. Ahol magyarok már fordultak meg, ott mindig akadt egy-két elvetemült ''gyüjtögető'', akik miatt mi már nem azt a szíves vendéglátást kaptuk, lévén magyarok. Viszont majdnem biztos vagyok benne, hogy ez több nép fiával és lányával is előfordul, hiszen az ''ingyen'' vagy ''gyüjthető'' javakat (kaja, pia, zacskó, katalógus :B ) nem csak fondorlatos magyarok szerzik be.

    Remek kis szösszenet volt :)

    Elf , ezt a témát inkább hagyd. Már így is flémeltek eleget. csak mondom. :(

    Nem hiába véletlen! - http://lasi.atw.hu/

  • szepi79

    őstag

    Peet: leírnád azt a Hofi viccet? érdekelne, hogyan is van pontosan :D

    Elf: te mindig ide lyukadsz ki?

    ''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

  • duracell89

    senior tag

    válasz Peet #1 üzenetére

    Má' bocs, de ennyi általánosítást, amit ebbe a hszbe pakoltál rég láttam.
    Azért, mert te (saját elmondásod szerint) ilyen ember vagy, ezt ne mond másra. Főleg ne egy komplett népre.
    Töltöttél valamennyit külföldön? Akármerre? Más népek, emberek között? Mindenhol vannak idióták (khmm), és normális emberek. :U



    [Szerkesztve]

  • Gabás

    addikt

    válasz szepi79 #12 üzenetére

    a hofi vicc hírös :D :

    A pokolba lelátogat egy vendég. Látja az üstökben főni a lelkeket.
    Az elsőre ki van írva: ''Kimászni tilos!'' A kísérő ördög elmondja, hogy ebben az üstben németek vannak, akik annyira fegyelmezettek, hogy nem szegik meg soha az előírásokat.

    A második mellett két ördög áll jó hegyes vasvillával a kézben.
    ''Ezeket így kell őrizni, mert Ők oroszok, akiket csak így lehet visszatartani a szökéstől.''

    A harmadik üst mellett se őr, se tábla nincs.
    ''Á.... ezek magyarok, nem kell őrizni őket: ha valaki közülük ki akar mászni a többi úgyis visszahúzza''

  • tildy

    nagyúr

    válasz Peet #6 üzenetére

    Micsoda problémáitok vannak:U Nekem volt 512es netem, de amint lett 256-os visszaváltottunk arra, most már ezt is felemelték 1 gigásra, de nem kéne több. Erről kéne már leszokni , hog ymindig többe tés többet akarjon az ember. Nem több kell, hanem csak annyi, amennyire az emebrnek tényleg szüksége van.
    A monitoros példádhoz: műszaki cikkek ára általában mindig lefele megy. De ha neked msot van szükséged monitorra, akkor ''lesz@rod'' , hogy 1 hónap múlva mennyi lesz, vagy hogy jobbat is kapnál, hiszen neked msot van szükséged rá, nm egy hónap múlva.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • szepi79

    őstag

    válasz tildy #15 üzenetére

    Nekem volt 512es netem, de amint lett 256-os visszaváltottunk arra, most már ezt is felemelték 1 gigásra,

    hát, ha nekem is gigás netem lenne, nekem se kéne jobb :DDD egyébként én is visszaváltok a 8megásról kisebbre.

    ''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

Új hozzászólás Aktív témák