Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    En tavalyelott vettem egy Asus PN40-est N4000-el es mar megbantam. Tok jo hogy keveset fogyaszt, de egy 2 magos ilyen celeron/pentium ma mar abszolut nem valo szamitogepbe, maximum NAS vagy hasonlo celra, grafikus OS nelkul. Cloudready-vel mondjuk meg nem probaltam. Ezek a processzorok kb. a regi Atom-ok utodai. Nalam 8GB RAM es SSD mellett is csigalassu Windows alatt, es nem csak relative, hanem abszolut latni, hogy ezen max egy W95/98 futna elfogadhato szinten.

    Legkozelebb ha veszek miniPC-t, csak egy 8 magos Ryzen APU-s gep, vagy a mac mini johet majd szoba. Intel megoldasbol minimum valami last gen i5 mar Xe IGP-vel.

    Nalam a PN40-re meg valoszunileg felrakok egy Ubuntu servert dockerrel, nginx esetleg jenkis, meg elotte lehet megis raprobalok a Cloudready-re. Ha nem lenne olyan gyenge az IGP-je, jobban elfogadnam casual netezos PC-nek.

    [ Szerkesztve ]

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz GAI #4 üzenetére

    Windows 10 alatt ez a CPU nagyon keves, amennyi felesleges service fut folyamatosan. Allando lagspikeokat okoznak. Antimalware, Indexeles, telemetria, meg meg par tucat. Egy atlaguser nem fogja ezeket atbongeszni es kikapcsolgatni, es egy ilyen gepnel ezek 50-100%-os CPU terhelest is okoznak gyakran.

    Linux ala mar jobb, de ott sem art tweakelgetni. Pl. epp most ment el egy oram, hogy megoldjam a Chrome ugyan hasznalja mar a GPU gyorsitast, ha mar benne van az IGP-ben.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák