Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anulu

    félisten

    válasz hun_Banderas #45 üzenetére

    csak elég nehéz úgy a filmre nézni, hogy pontosan tudom, hogy akkor az EU szerint hót más dolog történt...

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • Dilikutya

    félisten

    válasz hun_Banderas #45 üzenetére

    Vagyis a nem LucasArts/Lucasfilm által készített művek eddig is figyelmen kívül voltak hagyva, szóval e téren nincs is változás. :)
    Amúgy helyeslem, hogy ezeket nem tekintik a történet részének. Sose rajongtam a rajongói könyvekért. Adva van egy író, aki nem képes saját, világrengető univerzumot létrehozni (a Harry Potter sikere mutatja, hogy ilyen napjainkban is lehetséges), inkább belemászik egy olyanba, aminek már nem egyszerűen az alapjai le vannak fektetve, de konkrétan kész van. Előzmények, későbbi események, rengeteg fő- és mellékkarakter, helyszínek, minden. Innentől már csak egy kis fantázia, kell írni pár kalandot, és kész. Pedig vannak tehetséges írók biztos, akik jó sztorikat tesznek össze, de saját világ megteremtése helyett elpazarolják a tehetségüket, fantáziájukat erre, mert egy jól bejáratott márkával mégis csak könnyebb eladni a saját könyvüket, mintha teljesen a nulláról kéne kitalálni valamit. Zahn is rengeteget időt megspórolt a Thrawn trilógiánál, nem kell felvázolnia a Birodalmat, Köztársaságot, az olvasó tudja kik azok a Jedik és Sithek, tudja, ki volt Darth Vader, Darth Sidious, kicsoda Han Solo és Luke Skywalker.

    Ami fölösleges, hogy a játékokat is kívül helyezték, pedig a többség csak az univerzumban kapcsolódott a filmekhez, néha akadt csak átfedés a történetekkel, de azok sem nyúltak a filmhez.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák