Új hozzászólás Aktív témák

  • mekker

    őstag

    Az igaz, hogy mára már kijelenthető, hogy el kell rugaszkodnunk maguktól a fizikai sportoktól, ha sportról beszélünk. Régen mások voltak az elérhető szórakozási lehetőségek. A világháború után elterjedtek pl. a kocsmai játékok, a különféle technikai sportok, számítógépes (vagy ahhoz kötődő - pl. geocaching) játékok.
    Az is igaz viszont, hogy az emberek nehezen tudnak elrugaszkodni magától a berögzült fogalomtól, így jogos, hogy ez sokaknak fogalomzavar.

    A játék szóba (mint ahogy az olimpiai játékok neve is mutatja) szvsz. több minden belefér, ez viszont kevésbé használatos. Az e-sport szerintem teljesen befogadható kifejezés, és nem is lehet rá azt mondani, hogy nagyon "provokatív".

    Maga a tény, hogy e-sport közvetítés terjed, nem kimondottan zavar. Ha van rá igény, akkor miért ne? Magamtól ritkán nézek hasonlót (akkor sem profi bajnokságokat), de ha mondjuk lefekvés előtt épp lenne rá egy műsorsáv, biztos elnézegetném (ahogy egy snooker-bajnokságot is).
    A nagy csinnadratta viszont visszatetsző. Egyszerűen kicsit snassz az egész helyzet - amellett, hogy ízléstelen (bár az utóbi lehet csak azért van, mert koreai). A snassz meg az benne, hogy egy szubkultúrából csináltak egy ilyen plázaszagú, megasztáros marhaságot. Nem csak ezekre a nagy eseményekre gondolok, elég csak megnézni a videós csatornákat, ahol a hobbijukért pénzt koldulnak.

    Még annyi, hogy oké, hogy ez fórum, és általában hajlunk a disputás stílushoz, de miért beszélünk el amellett, hogy a gémerek (nem napi 1 óra játékra gondolok) jelentős részénél igenis vannak káros hatásai a játéknak. Nyilván a többség "kinövi", mert szép lassan kevesebb energiája jut játékra, meg ettől még építhetnek ki értelmes életet maguknak, de ez miért tagadja ezt a tapasztalati tényt?
    Egy átlag gémernél, aki napi 3-6 órát simán eljátszik lényegében a játszás nagy része puszta időelb..ás, nem több.
    A kiegyensúlyozott élet és a játék egyensúlya kicsit más kérdés, bár még nem igazán tapasztaltam, hogy ehhez nekem, vagy bárkinek a környezetemből segítséget nyújtott volna a kockulás. Inkább csak elveszi az időt a hasznosabb/kevésbé hasznosabb dolgoktól. Nem tűnik soknak ez az átlag 3-6 óra, de ez lényegében lefedi az ember minden délutánját.
    Azt sem tartom annyira jó példának, amikor zenével, olvasással, sporttal stb.-vel hasonlítjuk össze a kockulást. Kevesen tudnak annyi átlagórát eltölteni egy dologgal, mint amennyit egy átlag gamer könnyedén.

    Azt támogatom, hogy napi max. 1-1,5 óra játék jó hatással lehet az életünkre (kevésbé leszünk befásultak, fejleszti a képességeinket), de jól tudjuk, hogy a fiataloknál, akik kockulnak, nem erről van szól. Talán még a Hearthstone kategóriájú kis gyorsjátékoknál sem elég ennyi idő, hogy valaki normálisan szinten tartsa a skilljét, Tehát ez kb. a kocajátékos szint.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

Új hozzászólás Aktív témák