Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    " ... hanem az összes gombot is."
    Rendes gomb márpedig kell! Hangerő gombok mindenképp.
    Egyébként addig is, míg nem tudják a szelfi kamerát kompromisszummentesen elrejteni a kijelző mögé, addig számomra a legtökéletesebb megoldás a felül-alul kicsi (és szimmetrikus!) valamint oldalt minimális káva (de legyen, mert a "vízesés" kijelzőtől hányok).
    Pl. a Sony új telefonjai. Nagy kár, hogy ők most full-ba nyomják ezt a kretén, 21:9-es képarányt. :(((

    [ Szerkesztve ]

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Hopkins95 #13 üzenetére

    " ... az idei csúcsmodellek közül az összes 21:9-eshez közeli képarányra ... "
    Igen, közelire. Bár abban igazad van, hogy ez kb. már k*rvára mindegy. Az összes úgy néz ki, mint egy elb... távirányító. Annyira dühös tudok lenni, mikor az egyik marha kitalál valami marhaságot, és a többi ökör meg másolja. :W
    Annyira szuper lenne egy 16:9-es, de vékony kávás készülék ... de ilyen már a mesében sincs.

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Ricardo #23 üzenetére

    "Bizonyos gyártók csinálhatnak akármit ... "
    De, nem csinálnak! Amit most - ebben a konkrét cikkben - látunk is volt már. Ez gyk. a Vivo Nex 3 (csak abban még "motoros" a szelfi kamera).
    Ahogy előttem is írták. A szoftverre kellene inkább ráhasalni. Esetleg ergonomikusabbá tenni a készülékeket, és olyan anyagokat használni, amik ellenállóbbak a külső behatásokkal szemben. Ezzel szemben mi megy most? Egyre nagyobb (és nem mellesleg nehezebb!), egyre csúszósabb, és egyre sérülékenyebb készülékekkel jönnek ki a gyártók.
    Az, hogy a legtöbb telefon már alapból védőfóliát kap, és hogy tokot csomagolnak mellé, mert lassan a levegőtől is óvni kell, sok mindent elárul ...

    [ Szerkesztve ]

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz #88470784 #25 üzenetére

    " ... nem olyan egyszerű csak úgy betenni azt a kamerát a kijelző mögé ... "
    Sírva könyörgöm, ne tegyék! Addig semmiképp ne, amíg nem kompromisszum mentes (ld. az első ujjlenyomat-olvasók). A notch-okat és a lyukakat pedig be sem kellett volna arra az átmeneti időszakra hozni, míg ezt meg nem oldják. Izzadtságszagú mindkettő.

    " ... rengeteg teszt fejlesztés van olyan dolgok mögött amit természtesenek veszel ... "
    Biztos így (is) van, de sokszor érzi úgy az ember, hogy a nem kevés pénzért, amit leszurkol a kasszánál, még kap egy beta tesztelő "pozíciót" is.

    (#26) Ricardo
    "Ez az amit még nem csinált meg senki."
    Tudtommal még ők sem. Csak csináltak egy ilyen eye candy rendert, amitől mindenki maga alá csurizik.

    (#28) dutrás
    "Őrült nagy a választék választhatsz olyat ami neked tetszik."
    Na, én ezt nem érzem, látom sehol. Mindegyik készülék egy-kaptafa (notch v. lyuk, "dudor" kamera, nyújtott kijelző). Amit én keresnék, az egy kompakt készülék (150 x 70, vagy még inkább 140 x 70 mm befoglaló méreteken belül), 16:9-es képaránnyal, minőségi anyagokkal, közepes v. csúcs SoC-al. Ja, Android vonalon!

    (#30)
    "A gesztusvezérlésben mi a bullshit?"
    Szerintem erre senki nem írta, hogy az. A soklencsés kamerarendszer pl. már sokkal inkább. Ezt szvsz. kezdik kicsit túlzásba vinni. Illetve jó, legyen, mert sokaknak nincs rendes fényképezőjük. De, akinek van, annak is meg "kell" vennie, mert a jobb mobilokban már alap a 3+ lencse (ha kell, ha nem, ha használod, ha nem....)
    De, "bullshit" még a "vízesés" kijelző, és - igaz a fejlesztési költsége nulla, de - nagyon rossz iránynak tartam a lassan szabvánnyá váló 21:9-es, végletekig elnyújtott kijelzőt.

    Tessék! Termométerrel mutatkozott be a Honor Play 4 Pro
    Nyilván nem kell megvenni, csak félő, hogy a sok ötlettelen barom le fogja másolni, és mire kettőt pislantasz, már mindegyik készülékben alap lesz (mármint, hogy fizethetsz ezért is).
    A jack csatit mondjuk, amit pedig sokan használnának, és költsége nulla, kiveszik, mert kell a hely. Minek is? Egy hőmérőnek?

    [ Szerkesztve ]

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Segal #33 üzenetére

    Félreértettél ill. félreérthető voltam. Frászt fontos nekem a kamera. Az előlapit tőlem el is hagyhatnák, és nekem hátra is elég lenne egy egy lencsés.
    Viszont tudom, hogy a telefon nem telefon szelfi kamera nélkül. Ez van. Ha viszont muszáj, hogy legyen, akkor az legyen:
    a) kis káva mögött (Meizu 16s Pro - ezt kisebben nagyon elfogadnám)
    b) motorosan
    c) képernyő mögött

    "Olyan mobilt nem lehet tervezni ami mindenkinek tökéletes lesz."
    Ja, de olyat lehetne, ami sok embernek szerez örömet, mert van benne, infra, FM-rádió (igen, valaki használja), NFC, ujjlenyomat olvasó, jack csati, stb.
    Érdemes összenézned adott márka középkategóriás készülékét a csúccsal. Előfordul, hogy a közép kat. többet tud, mint a felső.

    (#32) csiribá
    Nem nagyon olvastad végig a hsz.-em, ugye? Igaz, azt már nem neked írtam, de a 3db kérdőjeledre talán megtalálod a választ a dutrásnak írt részben. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Juhaszatti #42 üzenetére

    "A több kamerának (legalábbis 3-ig biztosan), ha jó minőségűek, van értelme."
    Én nem vitatom az értelmét ... bizonyos szintig (nagyjából úgy, ahogy írod).

    " ... még nagyobb káosz lenne a piacon ... "
    Ennél is? :) Nem hiszem. Egyes gyártók már így is 6 havonta hoznak ki új készüléket, sokszor egészen minimális különbséggel. Ha a SoC csere belefér, akkor kamerából is lehetne downgrade-elni. Ja, és a legfontosabb! Gondolom abban egyetértünk, hogy még mindig jobb egy jó egy-lencsés rendszer (ilyet azért tudnak páran), mint egy 4 v. 5 lencsés, erősen közép kategóriás (talán a Samsung-nak volt ilyen semmire sem jó 4 v. 5 lencsés közép kat. mobilja)

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz spect80 #48 üzenetére

    Ja, az is benne volt a kalapban, mielőtt a P10 mellett döntöttem. Perpill. szerencsére nem aktuális a váltás, csak kicsit aggódom, hogy mi lesz itt később, ha már most se nagyon tudnék olyat választani, ami megfelel az igényeimnek.

    (#47) taufel
    Nyilván én (ja meg egy csomó ember, aki meg szokott kérni, hogy ajánljak már neki valami normális méretű telefont ...) lógok ki a sorból. Az más kérdés, hogy az almának valamilyen rejtélyes okból csak megéri kompakt készüléket csinálni. A sok Android-os gyártó meg ott lépdel egymás nyakán a csupa szinte azonos méretű telefonnal. Ma egy "Note", "Max", "Mini", "Light" szinte mind ugyanakkora. Nincs igazi különbség. Ha valakinek nem jó az egyik méretben, akkor a másik sem lesz az. Azért anno mikor a Samsung megjelent az első Note-al nagyon nem ez volt a helyzet ...

Új hozzászólás Aktív témák