Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darmol

    senior tag

    válasz Neovenator #34 üzenetére

    Tehát te egy robosztusabb felépítést alapvetően hátránynak tartasz, mert csak. Bezzeg az LGA amelynél apró hiba is katasztrofális eredménnyel jár, az hülyebiztos (valahogy).
    És erre két bizonyítékod is van:
    1. Van aki hűtőstől tépi le a foglalatot.
    2. Van aki rátenyerel szerelés közben egy CPU-ra.
    Értem én... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz opr #38 üzenetére

    Nincs itt semmi látnivaló.
    1-2 okostojás nekiállt fikázni az AMD-t merthogy a zintel bezzeg. És ezt azzal akarják alátámasztani, hogy fúdejobb az LGA a PGA-hoz képest. Pedig ez egy tipikus mérnöki "valamit valamiért" szitu, de azzal a felállással nem lehet "bezzega zintel"-ezni.
    Csak a szokásos. :DDD

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Neovenator #45 üzenetére

    Látom, hogy ДарСтав-nak címezted, de mivel nyilvánvalóan az én hsz-emre reagáltál, gondolom benézted. Vagy csak gyakorlod a nevét, ez esetben téves konzekvenciát vontam le. :U
    Igen, robusztusabb felépítésű. Szerinted valami attól, hogy fémből készül már robusztusabb? Figyuzz, te kapsz 5-ös textilbakelit lemezt, én 5-ös kazánlemezt. Aki előbb kettévágja flexxel, az viszi a másik házát. Na? Vagy mire gondoltál a műanyag lefitymálásával?
    Egyébként igen. Robusztusabb a socket. Foglalat + CPU egyben. Mert gondolom egyetértesz, hogy értelmetlen külön tárgyalni.
    "Vagy nem a foglalatra, hanem a CPU-ra gondolsz, ami szerinted attól robusztusabb, hogy tele van sérülékeny alkatrészekkel?"
    Egy CPU valóban nem kalapács. Arra célozgatsz, hogy az LGA-s procik igen? :D
    Vagy arra, hogy voltak olyan tervezésű PGA procik, amik könnyen sérültek. És voltak olyan tervezésűek is amik nem. Tehát megint nem a foglalatról beszélünk.

    "Nem a foglalat jön le hűtőstől, csak a proci, a foglalatból kifelé (ezek szerint még nem volt ilyened)"
    De volt. Nem tudtam (mertem) beforgatni a hűtőt mert nagyon egybesült, ezért addig mókoltam amíg sikerült nyitni a zárat és együtt vettem ki. Ellenben hallottam olyanról is, mikor letépték a foglalatot is a lapról. És hallottam olyanról is, hogy letört a kávés-pohár tartó.
    Úgy gondolom megint nem a foglalat tulajdonságáról beszélünk.

    Aztán még #42:
    Ha a cucc nem sérült meg, akkor a cucc megfelelően volt csomagolva. Az, hogy a te csomagolásesztétikai érzékedet sértette, az más lapra tartozik. Ha a cucc megsérül, akkor az eredhet a nem megfelelő csomagolásból, vagy a nem megfelelő csomagkezelésből. Ha nem sérül meg, akkor nem vita tárgya egyik sem.
    Majd kifejted, hogy a PGA szar, mert nem megfelelően csomagolva és szállítva sérül. Ha a "panda seggében" csempészték volna a csoda LGA775 lapjaidat, lehet azok se maradnak hibátlanok.
    Lépjünk tovább. Azzal akarod bizonyítani valaminek valamilyen tulajdonságát, hogy megfelelően vagy nem megfelelően csomagolják? A csomagolás alapján azt a tanulságot is le akarod vonni, hogy megfelelő é az alaplap elektronikájának a kialakítása?

    "vagy sikerült már fordítva beleerőszakolnom RAM-ot a foglalatba hullafáradtan"
    Na nekem _ez_ nem sikerült az elmúlt évtizedek alatt semmilyen állapotban sem. Sőt, VGA-t sem fűrészeltem, hogy beférjen a házba.
    Ja hogy van aki szétveri a gépet? Ennek mi köze bármilyen foglalat minőségéhez?

    ".és az nem érv, hogy "de akkó könnyebb javítani is" "
    Nem is ez volt az érv. Hanem az, hogy ha sérül akkor javítható szemben azzal, hogy ha sérül akkor kuka.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz mekker #61 üzenetére

    Ez bizony így van.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz #16939776 #65 üzenetére

    Csak van az az eset, amikor moderált csavarásra nem mozdul, erősebben pedig nem mered próbálni mert ha megszalad, visz ezt-azt.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák