Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsoltiz

    aktív tag

    válasz Emericus Max #6 üzenetére

    "Akik évek óta sírnak egy kompaktabb méretű telefonért, azoknak is jó lehet ez, hiszen telefonáláshoz, meg értesítések megnézéséhez ki se kell nyitni. Ha meg kinyitod, akkor ott a full size kijelző. Szóval remek!!!"

    Én nem értem a rajongást érte (vagyis értem, a legtöbbe na nosztalgia faktor miatt rajonganak érte).

    Bravúros mérnöki munka az biztos, de magánka a nyitogatásnak nem látom értelmét. A másodlagos kijelző kicsit erőltetett, oké, van rajta óra meg értesítések, de emailt nem azon fogsz olvasni, mert ha már kézbe veszed úgyis ki fogod nyitni, mert úgy jobb fogni meg jobb a nagy kijelzőn olvasni, meg mert a következő lépés úgyis az, hogy valamit akarsz csinálni, amihez kell a rendes kijelző vagy a billentyűzet. Ha meg az esetek 90%-ában úgyis kinyitod, akkor zéró értelme van az egésznek.

    A másik a méret. Összecsukva sem kicsi, 72mm széles (simán normál okosteló kategória) és 14mm(!) vastag. Ehhez a vastagsághoz képest a legtöbb mai mobil "penge" vékony. Ez miért jobb így zsebben egy 7mm vékony telóhoz képest? Egyedül a hosszán nyersz kb 4-5 centit egy "péklapát" telóhoz képest, a szélesség ugyanaz, a vastagság meg duplája összecsukva.

    Szóval nekem az egész nem áll össze, nem látom, hogy miért lenne nekem jó ha a telót előkapva még nyitogatni is kéne, meg csukogatni. Kicsit öncélú.

  • zsoltiz

    aktív tag

    válasz opr #41 üzenetére

    "Jol sejtem, hogy nem irodai munkat vegzel?"

    Rosszul sejted :) Irodai munkát végzek, de a telefon mérete/milyensége pont az irodában érdekel a legkevésbé. Le van téve az asztalra, ott prüntyög, ha kell felveszem.
    A méret, forma, használhatóság akkor érdekesebb amikor a telefon nálam van, út közben, zsebben. Pl elő kell venni egy kézzel, gyorsan feloldani, stb.
    A csikicsuki felesleges plusz mozdulat, pláne hogy mindenki 10-ből 10x ki fogja nyitni és nem a külső kis kijelzőn fog matatni. Méretben sem jelent sokat, egy galaxy s10 keskenyebb és vékonyabb, csak a magasságán nyersz az osszecsukással. A 14 mm vastagságért cserébe itt nem kapsz az átlagnál nagy akkut, a vastagság az öncélú csikicsuki miatt van.

  • zsoltiz

    aktív tag

    válasz opr #44 üzenetére

    "Azt erted, hogy ez gyakorlatilag egy prototipus/techdemo, ugye?"
    Nem, ez egy kész termék (mégha első generációs is), amit megvehetsz. Egyébként magával a mérnöki megoldással nincs is semmi probléma, parádés ahogy nyílik-csukódik és ahogy a kijelző meghajlítását megoldották.

    "tartom, hogy a dizajn praktikus ES zsenialis."


    Maga a mechanika zseniálisa, de én pont a praktikumot nem látom benne.

    A razr v3 hőskorában volt értelme, mert más mobilokhoz képest nyertél az összecsukható designnal: lehetett akkori mércével viszonylag nagy kijelződ és viszonylag nagy, kényelmes billentyűzeted egy összecsukva ugyanakkora házban, mint egy hasonló méretű nem összecsukható mobil. Mindezt úgy, hogy még összecsukva is vékonyabb volt, mint egy átlag telefon: összehasonlítás. Ettől volt "penge".
    Az új razr-ban nem látom az előnyöket más mobilhoz képest. Összecsukva sem igazán kicsi (vastag és nehéz), kinyitva pedig nem ad többet semmivel, mint egy kompaktabb "péklapát".

Új hozzászólás Aktív témák