Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz AliceWake #72 üzenetére

    "otthon bekapcsolta (nem fel) a LED-eket"
    Fúúú, 4évig tartott mire az agyam átállt arra, hogy az angoloknál a kapcsolót lefele kell nyomni, hogy fel kapcsoljam a villanyt( ;] ). Egyszerűen annyira beleivódik az ember agyába, hogy a szót összekapcsolja, hogy hihetetlen. Ellenkezik az agyam, hogy lekapcsoljam, hogy felkapcsoljam. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • GoldhandRent

    őstag

    válasz AliceWake #72 üzenetére

    egy szóval se mondtam, hogy üzemanyag adagoló pedál lenne a neve magyarul... átvettük az angol "gas pedal" elnevezést, és ezt használjuk. magyarra fordítva pedig azt jelenti, nem pedig menetpedált.. a funkciójára világítottam rá ezzel, mert BOG pont abba kötött bele, hogy nem gázt adagol.

    LED lámpa mit csinál, mikor világít ? világít, benne van a kérdésedben.... fényt bocsájt ki - lájtot emittál.
    vagy fényez, ha úgy tetszik ;] esetleg fotonnal bombáz

    (#78) Tikakukac
    síkideg egyáltalán nem, csak megemlítem, hogy nem izzik, és végképp nem ég. :( szerencsére nem gyakran jön elő, általában lámpával vagy fényforrással elintézik az égőt meg az izzót.

    de még egyszer mondom, ezen még lehet, és tudunk is változtatni. bár nem az ilyen hozzáállással. :O

    -

  • savliget

    tag

    válasz AliceWake #72 üzenetére

    Szép estét Mindenkinek!

    GoldhandRent fórumtársnak tökéletesen igaza van. Persze lehetne mondani, hogy ne rugózzunk a szavakon, de egy szakmai fórum esetében igenis helyesen kell alkalmazni a szakkifejezéseket még akkor is, ha a köznyelv esetleg helytelenül használja.

    Fénytanban a következő elsődleges fényforrásokat különböztetjük meg:

    1. Termikus sugárzó: ténylegesen adott hőmérsékleten sugároz (pl. izzó parázs, szénszálas izzó...), nem csak korrelált színhőmérséklettel jellemezhetjük
    2. Gázkisülés: fénycsövek
    3. Fotolumineszcencia: foszforeszkálás, fluoreszkálás
    4. Elektrolumineszcencia: LED
    5. Kemolumineszcencia: ide tartoznak pl. a világító "fesztiválkarkötők"
    6. Biolumineszcencia: pl. szentjánosbogár

    Többször jeleztem azt is, hogy helytelenül használjátok a fényerősség mértékegységének a nit-et a kijelzők jellemzését bemutató táblázatokban. Ez utóbbi a fénysűrűség mértékegysége a fényerősségé az 1cd (Kandela).

    Tisztelem a munkátokat, elismeréssel tartozom értük, nem volt szándékomban senkinek a megbántása. Javító és nem kritikai szándékkal tettem a megjegyzéseimet.
    Szerintem érdemes ezekre az apróságokra figyelni, megfogadni a tanácsokat, szükség esetén javítani, ezáltal válhat még korrektebbé és megbízhatóbbá az ország egyik legjobb mobilos oldala. ;) :C

    További szép estét!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák