Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz Lauda #11 üzenetére

    Valahol erre akartam kilyukadni a kis széljegyzetemmel, hogy az emberiség 20 év alatt ~30%-kal "fiatalította meg" az univerzumot (vagy az én gyerekkoromban olvasott könyvekben írtak hülyeséget, határozottan 19-20 mrd-ra emlékszem több forrásból is). De ott vannak még az azóta tett felfedezések is. Pedig nyilván 20 éve sem voltak hülyék a világ legjobb tudósai, akik ezzel foglalkoztak, aztán mégis mennyi minden "megváltozott", pedig nyilván semmi sem változott.

    (#14) Gebriel Javaslom szeretettel a beszúrt google linket, szerintem jobban elmondják mint én :D Ha jól értem itt jön képbe a dark energy / dark matter.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • UnA

    Korrektor

    válasz Lauda #11 üzenetére

    "nem keresnék összefüggést az univerzum kialakulása és a fénysebesség között. Az ember ismerete valószínűleg még igencsak hiányos."

    Ez a lényeg. Van egy elég furcsa modell (ősrobbanás), amit összedobtunk az aktuális megfigyelések alapján, és ezt igazságként próbáljuk terjeszteni. Ez ám az igazi nagyképűség... Főleg úgy, hogy teljesen teoretikus elemeket kell felvenni (sötét anyag / energia), hogy ne omoljon össze a modell.

    Mert természetesen létezik egyéb fizikai / csillagászati elmélet, ami magyarázhatja a megfigyelt vöröseltolódást. És persze a jövőben elképzelhetető akár teljes paradigmaváltás is, ahogy ez már többször megtörtént.

Új hozzászólás Aktív témák