Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • illjo

    senior tag

    válasz cH1 #6259 üzenetére

    Ok, egyezzünk meg akkor annyiban, hogy kicsit mindkettőnknek igaza van😃
    Igazából az én elveim szerint a fogyasztóvédelem már a szolgáltatások, termékek értékesítésénél elkezdődik, nem pedig ott, amikor már panaszt kell kezelni, vagy szankcionálni kell a fogyasztóvédelmi szabályok megsértését. Én azt az elvet vallom, hogy a pénzemért lehessek nagyon nagyon hülye is! Hogy ne kelljen szakértővé válnom adott szolgáltatások igénybevételekor, termékek vásárlásakor, ügyek intéézésekor. Engem pont azért bosszant, hogy mindent előtte le kell csekkolni, ezer helyen utánanézni. bele kell ásni magam, jobban kell értenem hozzá mint az adott termék értékesítőjének, ügyintézőjének. Hogy ne verhessenek át.Mert ráadásul, ha megtörténik, rendkívül alacsony a jogérvényesítés szintje, bár ebben azért van már előrelépés. És a magam részéről azért tartom hibásnak azt a fogyasztói hozzáállást, hogy igenis ez a MI kötelességünk, mert járjunk már utána, mit veszünk a pénzünkért, mert ezzel kvázi felmentjük valamilyen szinten azokat, akik a nagyobb haszon reményében, lustaságból, vagy csak simán, a munkájukhoz való hozzá nem értés miatt minket akarva vagy akaratlanul megtévesztenek, akár meg is károsítanak stb. Nálunk ennek kultúrája van és tűrik nagyon sokan. És ugye megy a társadalmi.empátia zéróhoz közelítő mértéke szerinti 'ahhüllye jól megszívta, megisérdemlihaekkora barom' hozzáállás.És jólesően elmosolyodhatunk, na bezzeg ez velem nem történhetne meg, ennél nekem több eszem van.
    Én nem véletlenül szoktam felhozni.példaként: hogy amerikában nem azért írják bele a mikro használati utasításába, hogy ne tegyél bele macskát, mert az nem tesz jót neki, mert bödületesen sötét ott mindenki egytől egyig, hanem azért, mert ott bírósági úton MŰKÖDIK a fogyasztóvédelem. Szóval a magam részéről én arra teszem a voksom, hogy nézzen az eladó, szolgáltató szuper hülyének, ezért kapjak mindenre kiterjedő tájékoztatást, döntési alternatívákat az helyett, hogy hosszasan beleássam magam számomra amúgy nem érdekes dolgokba is a fentiek szerint és röhöghessek azon, aki nem volt elővigyázatos.

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák