Új hozzászólás Aktív témák

  • tony_snow

    tag

    Persze, hogy jó telefon. De én személy szerint elvből nem venném meg, ami kettő tényezőből áll.

    1. Kínai.
    Nem, nem azért, mert rossz minőségű lenne, vagy mert kevesebbnek (haha) érezném magam, mert kínai telefonom van. Az ok Kína politikája. Észrevétlenül felvásárolják az egész világot. Rengeteg hitel és befektetéssel hatalmas politikai és gazdasági befolyást szereznek mindenhol, de főleg Európában, ahol - csak egy példa -, minden tizedik kikötő már kínai kézben van, és ez még csak a kezdet. Nyilván nem az én vásárlásom után nyert pár ezer forintos profitból vennék meg a következő kikötőt, de elvből nem szeretném ezt az óriási térnyerést támogatni semmilyen szinten. (Kína belpolitikája meg egy másik agyrém, amibe most nem is lenne értelme belemenni.)

    2. Mert kínainak érződik.
    Ez már szubjektívebb. Nem a minőségre gondolok, mert az már nem hinném, hogy gyengébb lenne, hanem én azt érzem, hogy míg mások valóban fejlesztenek, innoválnak, addig a kínai brandek leginkább azon vannak, hogy hogyan csinálják meg ugyanazt még jobban, amit más egyszer már kitalált. Emiatt nekem az egész kicsit szedett vedettnek érződik.

    Ezek csak személyes nézőpontok, természetesen nem kell velük egyetérteni, nem azok ellen szól, akik kínai telefont vásárolnak.

Új hozzászólás Aktív témák