Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CarTom

    csendes tag

    Üdv mindenkinek itt.
    Telefon váltás előtt állok, két készülék közt vívódok:
    Ascend P7 vs LG G2

    Gondolom az adott topikban mindenki haza beszél.
    Mindkét készüléket igyekeztem kiismerni, amit csak lehetett elolvasni róluk, mégis nehéz a döntés.

    Főként Porterocka véleményére volnék kíváncsi, mivel korábbi hozzászólásai alapján ő mindkét készüléket birtokolja.

    Szóval melyikkel vagy jobban megelégedve?
    Az aksit írtad, hogy esetedben kb ugyan úgy merül, a böngészőkről is elég sok szó eset már.

    1)
    Használhatóság tekintetében (e-mail, gmail, naptár, telefon), pro - kontra?
    Az LG-nél tetszik nagyon a user profil beállítás lehetősége. (van egy 3,5 éves lányom, aki szereti nyomkodni apa telefonját...) P7-ben hasonló funkció létezik?
    2)
    Melyik kütyünek erősebb a wi-fije? Melyik lát többet?
    3)
    Hangerő tekintetében mi a különbség? (csengőhangerő, headset volume)
    4)
    G2 esetében zsebben, vagy egyéb szituációban a hátlapon lévő gombok véletlenül szoktak megnyomódni? Amiből persze nem várt művelet lesz a végeredmény....
    5)
    Azt hiszem a fórumból egyértelműen kiderült, hogy anyag használat tekintetében a P7 a prémium-ab, illetve a kényesebb, napi használatban is beigazolódik ez utóbbi?
    6)
    A kijelzőket tekintve a cikkben lévő számokból az derül ki, hogy a P7 élesebb, viszont a G2 fényesebb képet produkál. Napsütésben melyik a láthatóbb? Illetve az aut. fényerő szabályzó mindkettőben rendesen működik?

    Jelenleg egy Samsung készüléket próbálok kukázni, vagyis majd a kislányom megkapja mesét nézni, arra még jó :))

    Természetesen a többiek építő válaszait is várom és előre köszönöm :R

    [ Szerkesztve ]

  • CarTom

    csendes tag

    válasz #86973952 #801 üzenetére

    Nagyon köszönöm a kimerítő választ!

    Nagyon nem tudom eldönteni melyik lesz a befutó!

    Mindegyiknél van pro - kontra, elméletben ezeket ismerem (olvastam)
    Informatikusként engem nem feltétlenül a brutál erő érdekel ami a vasban van, illetve nekem nem számít a ppi sem.

    Igazándiból egy használható eszközre vágyom és félek a csalódástól, amit a Samsungal tapasztaltam.
    Szóval Samukból egyenlőre nem kérek!. :(
    A HTC-k nagyon magasra vannak árban pozicionálva.
    Az LG régen jó volt, aztán leíveltek... amióta a Google "felkarolta" őket így két nexus után elég jó eszközöket produkáltak.
    A Huawei meg szép csendben minőséget gyárt a felsőbb kategóriában. Persze muszáj neki, ha fent akar maradni ott ahová jutott.
    A Samsung ha így folytatja az LG sorsára jut és szépen leível, bár eléggé erős brand, de fentről lehet nagyot...
    Sajnos nagyon ráálltak a tömeg termék kibocsátásra, illetve hogy minden szegmensben szerepeljenek és ez ráment a szoftver optimalizációra, egyszerűen nincs rá elég idejük...
    Az Almás brand pedig nagyon más világ számomra, tetszik, el is ismerem de nem nekem való semmilyen tekintetben. :N

    G2 topikban olvastam, hogy előfordulnak fagyások és egy két bosszantó apróság. Bár ott mostanában elég keményen megy a romolgatás...
    Én nem kívánom hegeszteni a leendő kütyümet, csupán használni szeretném.
    A wifi erősségét azért kérdeztem, mert a Samsung is és a feleségem Sony-a is elég gyengén látja az egyébként gyárilag 5Dbi-s, illetve 8Dbi-s szivarral toldott routert, amelyről még a 4. szomszédban is van használható jel... :D
    Sem LG, Sem Huawei nem volt még ilyen körülmények közt a kezeim közt, ezért kérdeztem, hogy kb milyen erős jelet látnak. Azt hiszem te írtad, hogy az IP. 5C-d az ott is látott jelet ahol e két készülék már nem. De volt Samsungod is az egyik postodban említetted, tehát ehhez képest.

    Tehát miután az LG puritánabb ezért az kevésbé érzékeny a váratlan külső behatásokra, pl esés a csempe burkolatra, stb :DD
    Bár ahogy olvasgatom különböző keretekkel illetve fóliákkal azért valamelyest védhető az eszköz.

    Gyakorlatilag itt a fórumtársak közül te használod a legrégebben és még mindig szereted, meg vagy vele elégedve.
    Fagyást, akadást (böngészőt leszámítva) nem tapasztaltál?
    Esetleg olyat, hogy eldobja a térerőt és persze nem veszed észre csak mikor épp hívást akarsz indítani, vagy bejövő hívást nem tudsz fogadni, mert nem reagál az érintésedre... stb (néhány Samsung hiba a mindennapokban :(( )

    Előre is köszönöm.

  • CarTom

    csendes tag

    válasz #86973952 #810 üzenetére

    Kitartást.

    Persze, olvastam azt a posztot. :K

    A MM-ban sikerült kézbe vennem és összehasonlítanom a két telefont.
    Első körben meglepődtem, hogy valamivel hosszabb a g2-nél.
    Viszont keskenyebb is.
    Viszont max fényerőnél nekem úgy tűnt, hogy az LG színei szebbek, telítettebbek, míg a p7 fakóbb.
    Bár egy gyári videót elindítottam, azon meg egyenesen elájultam olyan szép volt.

    Most a P7 felé hajlok, de megvárom a jövő hetet, addig köt a hűség....

  • CarTom

    csendes tag

    válasz #86973952 #813 üzenetére

    Még egyszer nagyon köszönöm.
    Amire kíváncsi voltam megtudtam. :C :R

    Üdv Tom

  • CarTom

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!
    Ma végre sikerült nekem is belépnem a tulajdonosok egyre népesebb táborába! :DD
    LG G2 és a P7 közt tobzódtam sokáig, de hála a hasznos és tárgyilagos hozzászólásoknak, illetve a felhasználói beszámolóknak sikerült döntenem.

    Most kezdem belakni a készüléket, amelyet eddig csak elméletből, az általatok leírtak alapján ismertem.

    KocsiT

  • CarTom

    csendes tag

    Sziasztok.

    Én november 18-óta vagyok boldog tulajdonosa a tárgy készüléknek.
    T-nél vásárolt és Független! (bár ez engem nem igazán mozgat) B133!

    Tényleg gyönyörű darab. Az Asszonynak egy hónappal korábban vettünk egy G2 minit mert a G6 nevét nem tudta megjegyezni, kimondani......... :DDD
    Amikor meglátta ezt, mondta hogy jobban tetszik neki mint az övé... De sajna ez a bringa már elment. :D

    Nekem a hangerővel nincs problémám, sem a hangszóróból, sem a fülesből.
    A rendszer tényleg "lágy" nincs akadás, rögtön reagál mindenre. (S Advancedről váltottam, egy állom használni utána)

    Amit viszont észrevettem és nem tudom mire vélni, hogy ahol a Samsungal simán akadás, szakadás mentesen tudtam beszélni, ezzel nem egészen. Nem szakad meg, de kicsit visszhangzik, illetve mintha a másik fél távolodna.... A térerő maximumon van!
    Korábban már írtak előttem hozzászólók hasonlót, de nekem csak a munkahelyemen jön elő ez a jelenség, de ott se mindenhol....

    A másik ami kissé zavar, de még nem biztos, hogy a készülék hibája. Van hogy dobálja a wi-fi-t. Ezt egyelőre még csak otthon tapasztaltam.
    Persze magától vissza csatlakozik egy kis idő után de zavaró tud lenni.
    A térerő itt is fullon van, de egyszer - egyszer kiírja hogy rossz minőségű kapcsolat...
    Jelenleg a Hálózati értesítés bekapcsolva, mindig ébren, rossz minőségű kapcsolatok kerülése kikapcsolva, Wi-fi optimalizálás bekapcsolva.
    Most kísérletezek a beállításokkal, hogy a stabilabb.
    Ezzel kapcsolatban kérdezném, nektek milyen beállítás kombináció vált be?

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

  • CarTom

    csendes tag

    válasz #86973952 #2951 üzenetére

    A SIM vadi új, kértem mert a régi az nem "törhető" volt és miért is én bajlódjak a körbe vágással... na meg volt már vagy 6 éves...

    Igen az rémlett, hogy korábbi romokban voltak ilyen jelenségek, de nálam sem rendszeres, csak az adott helyen (vettem észre eddig)
    A munkahelyemen folyamatosan a wifin lóg és nem dobta még el, vagyis nem vettem észre...
    Ha kimegyek a hatósugárból automatikusan átáll mobilnetre.

    Ha csinálok egy biztonsági mentést akkor mit pipáljak és mit ne?
    Nyilván nekem kell tudnom mely adatokra van szükségem, de nem szeretném, hogy egy esetleges szoftver hiba is vissza térjen ami a jelenséget produkálja.
    Viszont nincs időm mostanság ismét 0-ról belakni a kütyüt. (téma, ikonok, ébresztések, stb)
    Szóval a rendszer beállítások, telefonkezelő is mehet?
    Vagy inkább ne, mert vissza hozhat valami szemetet.

    Azt el is felejtettem, hogy rögtön frissítéssel kezdte az első napját, tehát FOTA-n lejött valami, de nem tolt el semmi addigi beállítást.

    A hálózat választás nekem is automatikus, azt nem piszkáltam.

    Igen, bejön a csajoknak.... A kislányom (3 és fél) is rácuppant... :DDD

  • CarTom

    csendes tag

    válasz Tompie #2954 üzenetére

    Jogos, ez most nem jutott eszembe.
    Lehet van a környéken olyan AP ami akad az enyémmel.
    2 éve nem néztem....
    Köszi

  • CarTom

    csendes tag

    Sziasztok!

    A Wipe törlés folyamata meddig tart? Átlagosan?
    Nekem jelenleg kb 15 perce teker a robot hasában a kék geometriai alakzat és közben alul a formatting.. felirat van.

    A Samsungon ha jól emlékszem ez gyorsan meg volt.

    A Teló L10 és B133 Otán jött rá a vásárlás napján, december elején.
    Gyári T-mobilos és független.

    Az összefoglalóban talált Huawei magyar oldalról töltöttem le a ROM-ot, 1,1GB.
    Az SD-n csak a Dload és a vendor mappák vannak. Bár itt még nem tartok.

    Valkainek ötlet?

    Mivel lehet ezt a műveletet megszakítani, illetve mivel járhat?

    Előre is köszönöm.

    Szerk: Mire megírtam, befejezte! Kb. 20 perc! :D

    Viszont a dloadba tallózva üresnek látszik! azaz nem talál csomagot!
    Pedig ott van!

    [ Szerkesztve ]

  • CarTom

    csendes tag

    válasz #86973952 #4502 üzenetére

    Üdv!
    Nos felment a 3 gombossal.
    Előtte bekapcsoltam és benne volt az ap, de recoveryből tallózva nem látszott semmi.
    Viszonylag gyorsan felment a rom, kb 7-8 perc, utána megint formázott, felkészültem ismét 20 percre, de gyorsan végzett.
    Most a biztonsági vissza állítás fut.
    Én maradtam a 2.3 EUI-nál.
    Annyit már most észrevettem, hogy a pc-hez (win 8.1) nem akarta a belső memóriát felcsatolni, csak a külső SD-t
    Előtte ment, úgy mentettem le minden állományt, plusz a HIsuitos mentés. :DD Tutira mentem.

    Közben végzett a vissza állítással, most kérte a restartot.

  • CarTom

    csendes tag

    válasz CarTom #4505 üzenetére

    Üdv mindenkinek.

    Sajnos nem igazán kerek a dolog.
    A mentés nem tett mindent vissza.
    Az kijelölt alkalmazások vissza települtek, de pl. időképnek nem voltak widgetek (mini alkalmazások), a fiókok nem álltak vissza: Google a Viber és a FB Massanger.
    A hálózati használatot ismét kellett konfigurálni, tehát melyik app melyik hálózaton kommunikálhat.

    A legzavaróbb mégis az, hogy kerül fordul kiírja, hogy a Google Play szolgáltatás leállt.
    Az időkép sem tud lokáció alapján frissíteni, mivel nem elérhető szerinte a Google play service.

    Szóval most úgy döntöttem bevállalok egy újabb 20 perces Wipe-ot aztán kézzel újra rakom a telefont :((

    Érdekesnek találtam azt is, hogy a recovey menüből tallózva wipe után a dload mappa üres volt.
    3 gombos strat után rögtön elkezdett frissíteni!
    Persze előtte bekapcsoltam a telefont és megnéztem a dload mappában belső fájlkezelője látta az update.app állományt kb. 2,01GB mérettel.

    Szóval Restart! :))

  • CarTom

    csendes tag

    válasz #86973952 #4508 üzenetére

    ...sikerült kivágni egy bekezdést a szerkesztés után az összefoglalóból.

    Igen, ott az volt írva, hogy A letöltött, tömörített fájlban lévő dload mappát a benne lévő UPDATE.APP -vel másold át az SD kártya gyökerébe.
    Én ezt úgy értelmeztem, hogy gépen kibontom a .zip állományt és annak tartalmát másolom be a memória kártya dload mappájába.

    Mindegy, mert végül felment a cucc.

    Szerintem a vissza állítás tolt el valamit.
    Idő közben el kellett egy kicsit menjek, tehát még nem nyúltam hozzá a telefonhoz az utolsó hozzászólás óta.
    Kiderült, hogy a csengő hangot sem állította vissza, pedig ott van ahol eddig (SD1/ringtones)

    Az tiszta, hogy nem állítja vissza a FB és a Viber adatokat, de mégis!
    Nos mindkettő meg van, az előzményekkel csoportokkal együtt, működik is, de nincs fiók!
    Ezt viszont nem igazán értettem!
    /dl/upc/2015-01/04/461595_dlvp26f4gysqvhjn_screenshot_2015-01-04-10-48-39_1.thumb.jpg

    A messengerről nem töltök képet, de működik.
    No mindegy.

    Neki esek megint, éjszaka kicsit lapos lehettem már hozzá :DDD

    Igazából majd azokra a beállításokra leszek kíváncsi, amikkel nektek tapasztalt felhasználóknak megy 2-3 napig.
    Nekem sajna max másfél, pedig nem gyötröm. Lehet a Messenger, meg a Viber?
    Tompie is írta már a nagy fogyasztású alkalmazások kapcsán, hogy nem védettre jelöl egy appot és mégis sokat fogyaszt.
    Én a Google kereséssel, meg a google zenével, könyvel mozival vagyok így.
    Hiába tiltanám ott van és fogyaszt.
    A többit nem google appokat tudom szabályozni.
    Gondolom root kéne hozzá, de azt nem szeretnék.
    A fórumban jelenleg 4365. hozzászólás körül járok, elnézést ha azóta a fenti témákban született válasz.

  • CarTom

    csendes tag

    válasz #86973952 #4510 üzenetére

    " "Igazából majd azokra a beállításokra leszek kíváncsi, amikkel nektek tapasztalt felhasználóknak megy 2-3 napig." Ezt nem értem. :D Kifejtenéd?"

    Persze.
    Itt a finom beállításokra gondolok, amit korábbi hozzászólásaitokban olvastam.
    Pl. te is többször említetted, hogy egy napos a készülék, mert rendesen igénybe veszed. Viszont többször tettél fel olyan képet, amelyik a hétvégi merülést mutatja.
    Ráadásul beszámoltatok már néhány 1-2% éjszakai merülésről úgy, hogy nem flight mode-ban volt, vagy ultrában.

    Nekem kb most egy hónapos a telefon, valamikor dec elején vettem.
    Eddig úgy voltam vele, hogy várok az aksira, hagyok neki időt.

    De kb idő szerű volna hasonló eredményeket produkálnia, pláne, hogy hétvégén java részt csak készenlétben van.
    Próbáltam, hogy csak 2G-3G -re állítom, hátha a 4G meríti nagyon, de nincs változás.
    A munkahelyemen vettem egyedül észre, hogy az aulában, ahol a Samsungal (Sdvanced S) simán tudtam telefonálni ezzel szakadozik, talán fix 2G-3G-n nem annyira.
    A lényeg, hogy a fogyasztásom nem változott.

    Most az elmúlt 8 órás alvási ciklusban is merült 10%-ot kikapcsolt kijelzővel.
    Nálam a Wifi és a mobil adat kapcsolat állandóan be van kapcsolva, természetesen a megfelelő az aktív.
    BT, NFC, GPS stb. nincs bekapcsolva.

    Mint írtam a telefon gyári T-s, viszonylag kevés kiegészítő appot használok, nem vagyok egy play áruház fun aki mindent kipróbál ami piscit is szimpatikus.
    Nekem a funkció a fontos, a használhatóság és az akadás mentes böngészés, felhasználás,
    Ezt eddig hozta a P7 :DD

    Remélem marad is.
    Már csak akkor tudom újra wipe-olni ha a gyerkőc elment délutáni sziesztára.... :)

    Bár nem rég töltött le 14 frissítést...

  • CarTom

    csendes tag

    válasz #86973952 #4512 üzenetére

    Nem bántasz! :)
    Nem állítottam hogy készülék error!
    Biztos vagyok/voltam benne, hogy első sorban user error.
    Csak nem tudtam hogy mi a trükk!
    De leírtad! :DD

    Az ágyam mellett az éjjeli szekrényen töltöm, amíg alszom.
    Nem egy felelősség teljes dolog, elismerem, illetve munkavédelemből 1-es, de korábban a szokásaim alapján nem szoktam tölteni, csak ha muszáj.

    A szinkronizálásra jogosan nekem sincs szükségem amíg alszom de arra sosem gondoltam, hogy kikapcsoljam éjszakára! :P

    Viszont most megcsináltam a wipe-ot ismét, 3 perc! :D

    Most másznak vissza az appok a google helyreállítás segítségével.
    A telefon rendszer mentést most kihagyom, azt a pár dolgot kézi munkával elintézem.
    A ME widgetet amúgy is elvarázsoltam korábban úgy hogy nem tudtam vissza állítani....

    A Play ismét megállt, mármint a szolgáltatás... de majd be frissül ismét.
    Ahogy írtad, play frissítések törlése után helyre jött még az utolsó wipe előtt.

    Belakom megint néhány nap alatt :)) és tesztelem.
    Aztán majd megírom pár hét múlva a tapasztalataimat.

  • CarTom

    csendes tag

    válasz repvez #4514 üzenetére

    Hát igen, egyet értek.
    Mondjuk nekem annyira nem fontos, hogy 0/24-ben elérjenek, max egy két esetben, de egyik sem munka! Abból már kinőttem, illetve leszoktattam őket....

    FB-ből csak a Messengert tettem fel, ha nagyon közösségi hálót akarok nézni arra ott a Chrome. nekem bevált. A Doplhint, a CM-et néztem de nekem nem jött be.
    Samun volt firefox, az is jó volt, ezen még nem használtam.

    A gmailt nem is hagytam auto szinkronon, akkor frissített amikor kértem.
    Gyakorlatilag a play áruház, a Viber, az FBMessenger és az időkép widget szinkronizált automatikusan.
    Azok sem az alap időközönként.

    Porterocka:

    Engem is azért érdekel, hogy mi mennyit zabál, mert felcsigáztatok az akku idővel még bőven a vásárlás előtt.

    Abban hasonlóak lehetünk, hogy a hozzászólásaid alapján rajtad is vélek egy kis üldözési mániát felfedezni, volt egy munkaköröm 5 éven át és bizony kissé paranoid lettem tőle, na nem egészen, csak épp annyira, hogy eszembe jussanak olyan dolgok amik addig nem.
    Kissé a windowshoz tudom hasonlítani a droud működését, csak épp nem Redmondba kommunikál, hanem a Google valamelyik főhadiszállására...
    Nem szeretem ha nem tudom mit mikor miért csinál egy eszköz.
    Na a win pont ilyen az esetek nagy részében, de a droid is.
    Sokat hallani a gyárilag telepített kém alkalmazásokról, főleg a kínai telók esetében...
    Próbáltam már a routeren is elemezni a kifelé menő forgalmat, de nem sok sikerrel, mobilneten meg ugye esélytelen.
    Ez van, ezért kell minimális infókat megosztani magunkról, az ilyen dolgok miatt kerülöm a felhő alapú adattárolást is, de ez az én bajom....

  • CarTom

    csendes tag

    válasz #86973952 #4518 üzenetére

    Persze, első sorban én is erre gondolok, a hétköznapi embert ez zavarja a leginkább.
    Bár ezen a vonalon ha elindulsz és - úgy veszem észre szakma beli lehetsz - végig viszed a szálakat, akkor nem nehéz levonni a következtetéseket...
    Sőt, ha nem is a szervektől tart az egyén, hisz nincs mit takargatnunk legtöbbünknek, ott vannak a csupa "jó szándékú" emberek, akik a megszerzett személyes adatainkból akarnak ügyeskedve hasznot húzni..

    Vagy ha bevezetik itthon is a TB helyett a piaci alapú beteg biztosítást...
    Ezen begyűjtött adatokból simán fel lehet építeni egy személyiségi profilt ami alapján mondjuk többet kell fizetnem az orvosi ellátásért mint másnak, csak mert pl. dohányzom, dohányoztam, alkohol problémáim vannak, voltak, esetleg drog... ezek miatt magasabb kockázatot jelentenék, így drágább az ellátás.

    Ezekbe itt ne menjünk bele mélyebben, mert sosem lesz vége :DDD
    Ilyen ez a világ.

    Ettől a telefon még tuti és remélem az is marad, nem szeretnék úgy járni vele mint a samuval....

  • CarTom

    csendes tag

    válasz philoxenia #4581 üzenetére

    Hogy csinálod?
    Neked mi a trükköd? :D

    Én még a hétvégi wipe hatásait figyelem, tesztelem.
    Egyelőre jónak tűnik de a fogyasztás nem sokat változott.
    Jelenleg 55% az aksi 16 óra 15 perccel, a képernyő 38perc.
    A Viber és a FB Messenger 0,79% és 0.65% használt fel, az időkép 0,65%-ot.
    Az android rendszerre ír 32%, illetve telefonra, 4,5%-ot
    A szoftverek összesen 55%, a hardver 45% üzemidőt ettek meg.
    A wipe után hatékonyabban működik az app kezelése, ezt már látom.
    Valami viszont folyamatosan fel-felébreszti a cpu-t.
    Sajna még nem jöttem rá mi az.

    Porterocka azon tanácsát még nem fogadtam meg, hogy a szinkront kapcsoljam ki ha nincs rá szükségem, első körben a "rossz" bevett szokásaimnak megfelelően tesztelném még egy kicsit a készüléket.

    Azt is észrevettem, hogy még lágyabb lett a készülék!
    Akadás eddig sem igazán volt, bár én Samsung S Advancedről váltottam, ha értitek mire célzok.

    Öcsém egy LG G2-t vett, így néha rálátok arra is, az sem akad, Bár nem csodálnám, mert ő aztán tele pakolta rendesen, illetve a gyári sallangot se szedte le.
    Ő nem használ mobil netet, csak Wi-fit, azt is ha nagyon kell, nem lóg rajta állandóan és sokadik alkalommal megdöbbenek amikor mondja, hogy 3, 4, 5 napja megy!
    Nem csak késszénlétben van a telefon neki, napi minimum 3 óra videó, zene, vagy rádió (vonaton), telefonálni is szokott és böngészni is.
    Persze hozzám képest fele annyit használja a telefont.....

    A lényeg, tényleg kíváncsi volnék a felhasználói szokásokra, kinél milyen trükkel megy 2+ napot a telefon.
    Előre is köszönöm

  • CarTom

    csendes tag

    válasz philoxenia #4586 üzenetére

    Aha.
    Ma csak telefonáltam, eddig semmi net.
    Amióta írtam az előző bejegyzést, merült 2%-ot :((

    JDMKid:
    Nyilván nagyobb az aksija, de nem annyival!
    Meg hát piszkálja a csőrömet a a dolog.
    Vásárlás előtt ez a két készülék volt kinézve, persze a p7 szépsége és az itteni szubjektív vélemények döntötték el nálam a dolgot. :DDD
    Öcsémnek meg nem kellett üveg hátlapos, így maradt a G2.

    No nem baj, tesztelem ahogy időm engedi és igyekszem megtalálni a Ludas appot!
    Aztán majd itt beszámolok az eredményről, hátha más is ebben a cipőben jár.

  • CarTom

    csendes tag

    válasz #86973952 #4588 üzenetére

    Persze, olvastam is mindet :)

    Nyilván ki lehet végezni egy telefont akár fél nap alatt is!
    Nem is ez volt a kérdés.

    Nekem valami el van lőve, vagy nincs megfelelően beállítva.
    Ahogy hétvégén írtad az 50% vagy az alatti töltöttséggel nálad már egy napos, én sem vágok neki egy újabb munkanapnak ilyen értékekkel, mert sosem tudom mit hoz a másnap.
    A hétvége más, akkor nem érdekelne annyira, csak olyankor több időm van nyomkodni (még megvan az újdonság varázsa) és azért merül.

    GSPLR:
    Nálam a Cella készenlét beelőzi a képernyőt (jelenleg) kemény 4%-al.
    Térerő problémám nem igazán szokott lenni

    philoxenia:
    A fényerő kb 40% illetve az automatika intézi.
    Játszani nem szoktam, nincs is telepítve, a gyáriakat is levettem.
    Amúgy a gyári pókemberes cucc, galád módon háttér kommunikált, amíg fent volt.

    Van valami, ami a cpu-t szabályos időközönként ébreszti, még nem tudom mi lehet.

    Na majd holnap folytatom a megfigyelést.
    Üdv nektek, jó éjt.

  • CarTom

    csendes tag

    Sziasztok.
    Picit vissza kanyarodnék az akku teszthez.
    A folyamatos szinkronizációt kikapcsoltam. Így pl. A gmail csak akkor frissít ha manuálisan kérem. A Viber meg ugyan úgy megérkezik push up.
    Az időkép widget is rendesen óránként kér friss adatokat. A FB Messenger viszont inaktív amíg kézzel el nem indítom. Valaki picit korábban írta, hogy azt is be lehet állítani hogy óránként szinkronizálón. Pontosan hol mert ezt sem az appok belül sem a telefonban nem találtam erre vonatkozó opciót.
    Sikerült megtalálnom azt is hogyan lehet root nélkül a droidok gyári de kéretlen appokat tiltani. Így kigyomláltam a rendszert és elvileg a néhány általam használt alkalmazáson kívül - plusz a gyári általam hasznosnak vélt és fontosnak tartottakon - más nincs rajta.

    Úgy alakult, hogy holnap mennem kell Pécsre, cirka 260 km. Így nagy bevetés lesz a telefonnak is, gps + trafihunter :-)
    Persze végig online mert kellenek az adatok...
    Biztos ami biztos viszek autós töltőt is, a haza útra! :-)

    Majd beszámolok hogy teljesített az út alatt.

  • CarTom

    csendes tag

    Sziasztok.
    Terjed a Huawei 'kór' :-)
    Az utóbbi egy hónapban az ismeretségi körömben vásároltak 2 p7 és egy p8 lite készüléket.

    Én december eleje vagyok boldog tulajdonosa egy p7-nek. Eddig reccsenés, akadás mentesen teszi a dolgát!
    A segítőkész forumtársaknak hála sikeresen átestem a frissítéseken is. A 2 utóbbi p7 már rutinból.... :-)

    Sikerült beszereznem Nillkin tokokat és tempered glass-t is egyenesen Kínából, az itthoni árak töredékéért.
    Az egyik ismerős a telefonjához vett gyári tokot is 7 ezer Ft ért. Sajna 2 héten belül kitört neki egy kis darab belőle miközben ki vagy be akarta varázsolni a készüléket.
    A Nillkin meg bírja...

    A tempered glass sajnos egy kicsit érzéketlenebbé teszi a tapintást, ami főleg szöveg íráskor bosszantó kicsit de szokható.
    Szerintem a védelem megér ennyi kellemetlenséget.

    Mindezt azért írtam le, hogy akinek még kétségei lennének akkor a pozitív tábort erősítsem.

    Üdv mindenkinek.
    Egy nagyon elégedett felhasználó.

  • CarTom

    csendes tag

    válasz Atlantisz48 #9856 üzenetére

    Szia. Igen, de nincs külömbség ha be van és ha nincs állapotok közt.
    Főleg a kijelző széleire igaz, hogy kevésbé érzékeny. Csak szöveg bevitelkor tűnik fel.
    Szokható a dolog. :-)

  • CarTom

    csendes tag

    válasz #86973952 #9864 üzenetére

    Hát volt szerencsém ezt is megtapasztalni.
    Feleségem G2 mini készülékéhez ugyanakkor ugyanattól az eladótól rendeltem szintén Nillkin flip tokot, egy csomagban érkezett mindkettő, a p7 hez való szépen be volt csomagolva, doboz meg minden, de az Lg-re való egy egyszerű nejlonban volt..... nem vackoltunk a vissza küldésen meg a reklamáción, 900 huf volt.
    Tervezzük nála a készülék cserét egy Huawei-re, így kibír még pár hónapot.

    [ Szerkesztve ]

  • CarTom

    csendes tag

    válasz GSPLR #11638 üzenetére

    Nem biztos. Én is teljesen elégedett vagyok a KK-el. Bár mostanában úgy veszem észre kevesebb szabad ram marad :-( kb 500ig lemegy.
    Pedig nincs FB. és egyéb nagyfogysztásu app rajta. Töröltem a felesleges T-s programokat és tiltottam a felesleges google alkalmazásokat.
    Még nem tudom, hogy kb egy hónapja mi eszi el a memóriát...
    De még így is reccsenés mentes a készülék!

  • CarTom

    csendes tag

    válasz Cunaja #11840 üzenetére

    Nekem <a href='http://m.ebay.in/itm/171360773258?_mwBanner='>ilyen<\a>van! Igényes csomagolásban érkezett, e-bay kb 1800huf.
    A telefont nagyon jól védi, nem lötyög benne, sőt elég nehéz kiszedni belőle.
    Vettem Nillkin Tempered Glast is, amely mellé adtak hátlapi fóliát, kb 2000huf szintén e-bay.
    Így tuti nem karcolja össze a por ami a tok és a készülék közé kerül.
    Van egy barátom ő megvette a gyári huawei aktív tokot.
    Gyakorlatilag 2 hét után kitört a power gomb és a hangerő gombok közti kis rész.
    Azóta ő is Nillkin Fresh-t használ.
    Több mint fél év után rendeltem egy másik, mert a belseje elkoszolódott és nem tudom letakarítani, plusz a hátulja megkopott kissé, ahol az asztallal érintkezik.
    Én maximálisan meg vagyok elégedve vele, Porterocka után szabadon csak ajánlani tudom.

    [ Szerkesztve ]

  • CarTom

    csendes tag

    válasz Cunaja #11843 üzenetére

    A Nillkin Fresh esetében van egy átlátszó plexi az ablak helyén.
    Egyetlen hátránya, hogy a begyűjtött ujjlenyomatok előbb utóbb összeállnak és a kinyitott tok ablaka kirajzolódik halványan a tempered gasra....
    Sűrűbben kell törölgetni a kijelzőt a TG. mellé kapott kisjendövel és kész.

  • CarTom

    csendes tag

    válasz Cunaja #11853 üzenetére

    Nem feltétlen kell. Regélsz a paypal fa, majd a bebeszélődről utalsz a paypalre és máris vásárolhatsz. :-)

  • CarTom

    csendes tag

    válasz ufonauta #11866 üzenetére

    Ok valóban, nem a plexi ér a kijelzőhöz, de az ablak keret igen és ahogy mozog a zsebemben berakás és elővétel közben elmaszatolja az ujjlenyomatokat. Javarészt ettől koszolódik a tok belső fele is.
    Mindegy, ezt leszámítva nagyon jó féle tok. Én nagyon szeretem.
    A fent vázolt probléma szerintem kiküszöbölhető ha nem ablakos tokot használ a user. :-)
    Ilyet még nem használtam...

  • CarTom

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!

    Elérkezett az idő, hogy visszatérjek a B609-re.
    Fentebb, már többek által is említett apróbb bosszantó kis hiányosságok miatt döntöttem így.
    Az üzem idő és a memória használat valóban sokkal jobb lett a felhasználói szokásaimat tekintve.

    De sajnos kevés a teljes boldogsághoz.
    A legjobban engem az piszkált, amivel korábban a Samsungos ismerőseim előtt villogtam :DD
    Amikor rányomok egy alkalmazásra amazonnal reagál, illetve amikor a névjegyzéket elindítom, az azonnal listázza és akadás mentesen görgeti a több száz tételt!
    Ez nagyon hiányzik :))

    A kérdésem a visszatéréssel kapcsolatban, hogy L10-hez melyik UPDATE.APP-t használjam?

    Azt amelyik az összefoglalóban van és 139,4MB a mérete, vagy azt amelyik a Huawei hivatalos magyar oldalán van fent: P7 Rollback Version and Package (Android 5.1~Android 4.4)

    Ez utóbbit kicsomagolva két zip-be csomagolt mappát tartalmaz:
    - Android 4.4 target version P7-L10V100R001C00B623.zip 1257MB
    - android 5.1 rollback to android4.4 transition package.rar 22MB

    A készülékemen semmilyen extra mókolás nem történt (root, twrp stb) Gyári T-s romra ment fel a B609 és arra B839 a 3 gombos eljárással.

    Előre is köszönöm.

    Az összefoglalót és a teljes fórumot már végig olvastam, bizonyos részeket többször is! :DDD

  • CarTom

    csendes tag

    B800 fent van.
    Nagyon gyorsan végigment.

    Minden beállítás megmaradt! Ezen meglepődtem.

    Viszont a B609 general rögtön hibát jelzett!
    Instalation fail!

    Az SD-n volt más is, most mentem, majd formázom és csak a general 609 dload és vendor lesz rajta.
    Remélem rendesen felmegy!

    Ha nem akkor mehet vissza a B839?

  • CarTom

    csendes tag

    válasz CarTom #13482 üzenetére

    Letelt a szerkesztési idő

    Nos, B609 simán vissza ment egy memória kártya formatot követően.

    Most tolok egy Wipe-ot aztán vissza húzom a mentésemet.

  • CarTom

    csendes tag

    válasz CarTom #13483 üzenetére

    Sikeresen belaktam ismét a B609-t

    Egyedül az AK notepadban tárolt jegyzeteim hiányoznak.
    Csináltam 3 féle mentést, Hisuit,teljes telefon mentés külső SD-re és Full belső memória állomány szintű mentése.

    Ezekben egyikben sem találom a jegyzeteimet.
    Korábbi mentésekben megvan, de azóta kerültek bele fontos adatok.

    Sajnos elfelejtettem alkalmazásból exportálni a jegyzeteket...

    Kérdésem az volna, hogy a belső állomány szintű mentésből vissza lehet állítani?
    Hol tárolja az apk-t?
    Az android/data mappában nem szerepel a fenti aplikáció.

    Valakinek van valamilyen tippje?

    Előre is köszönöm.

  • CarTom

    csendes tag

    válasz zeon.hu #13487 üzenetére

    Pedig eddig ez jött be a legjobban.
    Ebben lehetett exportálni és importálni....
    Köszönöm a tippet, kipróbálom.

  • CarTom

    csendes tag

    válasz pistu1 #15142 üzenetére

    Üdv. Én használok g620s is cégesként, a feleségemnek p8 lite készüléke van.
    A g620s egy jóval olcsóbb és alsóbb szegmensben helyt foglaló készülék, viszont a maga kategóriájában szerintem simán lenyomja a konkurenciát. Nem igen jött még rá frissítés (ota) de az akku ideje az nagyon jó, nálam folyamatos lte és wifi mellett 4 - 5 napos az üzemideje, sok telefonálgatással.
    Sajna elég hamar berepedt az érintő felület, tehát ez kevésbé tartós elem rajta.
    A p8 lite szintén egy jó kis készülék, szerintem valamivel butább mint a p7. A leírtakkal ellentétben nincs gg üveg rajta, picit nagyobb a tokozása mint a p7 -bek ugyan akkora kijelző méret mellett.
    A p7-nek sokkal szebb, élénkebb a kijelzője, persze csak egymás mellett tűnik fel.
    Nem tudja az okos tokot.....
    Egyébként ha valami történne a 7emmel valszeg p8 lite lenne amit megvennék, ár érték aránya nagyon jó.
    P6. Ezzel nincs tapasztalatom de itt a fórumon még az elején kitárgyalták a többiek, hogy a p7 a jobb, újabb....

    Én még mindig Kit-kat-el használom, nekem a Lolli nem jött be maradtam a gyári B609 romnál, ez stabil és nem akad! Cunaja féle romokat nem próbáltam - de követem a topikot folyamatosan- várom a 6-os droidot.
    Nekem túl sok bosszantó apróság nem tetszett a Lolliban. Egyéni szoc problem..... :-)

    A lényeg ha a p7 mellett döntesz nem fogod megbánni. A tempered glass alap előre. Hátul én csak egy fóliát használok, azt is azért hogy a kemény tok ne karistolja meg.
    Esetleg Honor család?
    Szóval hajrá.

  • CarTom

    csendes tag

    válasz pistu1 #15145 üzenetére

    Hát ezt neked kell eldöntened. Én nagyon meg vagyok elégedve a 7es képeivel! A 4c már régen nézegettem.

  • CarTom

    csendes tag

    válasz #86973952 #16517 üzenetére

    Sziasztok. Itt voltam végig én is csak nem volt mit írjak.... mostanáig.
    Én még mindig a B609 futtatom, gyári állapotban. Próbáltam az 5 -ös droidot hivatalos frissítésből, de nekem sem jött be így vissza tértem.
    Cunaja munkásságát tisztelem, de még nem volt időm bátorságom, stb. bele vágni.
    Nos, gyakorlatilag másfél éve amióta megvan a kedvencünk nem változott rajta szoftveresen semmi kivéve, hogy kb három hónapja került fel pluszba a wazze a belakott telefonra.
    A múlt hét elején vettem észre, hogy bitang gyorsan elkezdett merülni a telefon. (a felhasználói szokásaim sem változtak)
    Gondoltam valami beragadt, kilőttem mindent kézzel, majd töltöttem. Másnap ugyan ezt tapasztaltam.
    Éjszakára kikapcsoltam és úgy töltöttem kb 6 órát.
    3 napig ismét minden a régi....
    4 nap megint előjött a merülős jelenség.
    Ismét off állapotban töltés, mai az első nap azóta, jelenleg 65% reggel 6 óta!
    Ma is ugyan annyit telefonáltam, böngésztem, csevegtem.....

    Van egy teóriám.
    Szóval a készülékek elég erősek manapság, főleg a flagship telefonok.
    Nem is jellemző hogy tönkre mennének, pláne gari időn belül.
    E miatt ki kellett dolgozniuk valamit a gyártóknak, hogy az új cuccokat is el tudják adni. Így a tervezett elavulást szoftveresen valósítják meg, hisz azt meg lehet magyarázni a bíróság előtt, így elkerülvén egy újabb Apple (iPod) pert.
    Minderre úgy jutottam, hogy nálam nem igen változik a környezet, csak az aktuális frissítéseket töltöm le, vagyis fogadom el. Pl. böngésző, viber, és persze google play szolgáltatások (itt is csak amit használok, a többi tiltva van)
    Amikor belaktam és elkezdtem használni a telefont, átlag 900 MB, és 1 GB körül mozgott a szabad memória, mostanában 600 és 700MB!
    Ráadásul néha laggol is, alkalmazás váltáskor, híváslista görgetéskor, némely program lassabban indul mint korábban.
    Summa, így terelgetnek minket felhasználókat újabb vásárlásba. Ha nem hozza a régi fílinget a kütyü, tudat alatt máris a cserén gondolkodik a tisztelt user.

    Szóval érik a V4 teszt nálam is, csak legyen egy kis időm is hozzá.

    Esetleg másnak is van hasonló tapasztalata?

  • CarTom

    csendes tag

    válasz Cunaja #16521 üzenetére

    Nekem a fenti időszakban képes volt 15% merülni. Amúgy normál esetben 2-3% persze adatforgalom és wifi nélkül.
    Biztos gyengült is az akku, mert a 2 napos üzem már nem igen jön össze, pedig anno a rekordom 68 óra is volt, nem is egyszer...

    Porterocka
    Igen, én is erre gondoltam. Nem feltétlenül a gyártok húzzák le a készülékeiket, hanem a google.
    Bár vannak gyártók mint pl a Samu és az Lg. akik halmozzák a hibákat a saját szoftverükben és ez is rátesz egy lapáttal. Minnél több készüléket forgalmaz egy gyártó, annál kissebb az esélye, hogy minden hardverre optimalizálja az újításokat.
    Szinte lehetetlen lépést tartani az újításokkal.
    Az univerzális platform lenne a tuti, csak azzal meg úgy járnánk mint az openoffice-al, jó jó, minden platformon fut, de lassú mint a bűn.

  • CarTom

    csendes tag

    Sziasztok.

    P7-L10, B609 Rom van fent.
    Folyamatosan olvasom a fórumot a kezdetektől fogva.
    Sajna nem rémlik pontosan, hogy most a legfrissebb hivatalos Rom a B852 ajánlott, vagy gond van a stabilitással?
    Jelenleg a Huawei.hu-ról csak ez érhető el.

    Mehet rögtön a B609-re vagy előbb kell a B839? Esetleg ez a stabilabb?

    A keresőt használtam, de elvesztem a rengetegben és konkrét választ kérdésemre nem leltem.
    Korábban már volt fent 5.1, de nem emlékszem melyik verzió. Sajnos nem volt stabil, ezért tértem vissza a B609-re.

    Most viszont ez is rakoncátlankodik, ezért gondoltam upgradelek, ha nem jön be, vissza teszem a B609-et :))

    Előre is köszönöm.

  • CarTom

    csendes tag

    válasz coyote55 #19324 üzenetére

    Huh, ez gyors volt! :DD

    Hálásan köszönöm a megerősítést!

    Amúgy erősen gondolkodtam a P9 és H8 cserén, de végül arra jutottam jó még a P7!
    Nekem az akksi is jól bírja, ha nem gyilkolja a google play, akkor nem veszek rajta észre kapacitás vesztést, pedig egész éjszaka a töltőn lóg!

    Üdv Nektek coyote55, Cunaja!

  • CarTom

    csendes tag

    Egy újabb kérdés.

    [link]Innét szedtem le a Huawei P7 Firmware (P7-L10, Android 5.1.1, EMUI 3.1, C900B852) állományt.
    Sajna nincs benne Vendor mappa.

    Ez okozhat problémát, vagy egyáltalán nem hiányzik?

    A .zip tartalma:
    dload mappa 2,126 GB
    HUAWEI P7-L10C900B852 SD card Software Upgrade Guideline(For Service).pdf
    Open Source Software Notice.pdf

    A .pdf állomány a vendor mappára nem terjed ki, csak az update.app állományra hivatkozik.

    THX.

  • CarTom

    csendes tag

    válasz Cunaja #19332 üzenetére

    Szia. Tudom, képbe vagyok :-)
    Nem kizárt, hogy rápróbálok, de most adok ennek a romnak egy esélyt.
    A V5-höz amúgy is szükségem lenne a segítségedre.....
    Azt meg össze kellene egyeztetni időben.
    Egyelőre köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák