Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ferob

    őstag

    válasz mocsyzozi #499 üzenetére

    Nem tartom életszerűnek azt, amit felvázoltál, mivel Írországból vennéd, tehát eleve nem hivatalos forrásból, így annak a harmadik ország szabályozásainak kell megfelelni, ahonnan eredetileg származik, amiről nekem személy szerint nincs tudomásom, hogy hogyan működik Ázsia egyes részein.
    Főleg úgy, hogy egy európai országból származik a számla, de még akkor is egy esetleges javítás kapcsán hogyan birkóznál meg azzal, hogy adott esetben az oda küldött készülékre az ottani vámszabályozás is vonatkozik, nem is beszélve a visszaküldéskor az országba érkezésekor, amit még ha valahogy ki is tudnál magyarázni, akkor is egy esetleges fődarab csere után már biztosan nem.
    Sőt egyáltalán az adott ázsiai országban kinek küldenéd, sőt ki küldené vissza, elvégre a szervizből nem fognak nemzetközi irányba ingyen küldözgetni semmit és az érkezésekor sem megfizetni semmit, így kétlem, hogy ez egyáltalán nem, hogy kifizetődő, de működő megoldás lenne.
    Ezért érdemes beletörődni és elfogadni, hogy amennyiben másik régióból származó készüléket egy megint másik országból vásárolsz, ráadásul aukciós oldalról, akkor arra nem fogsz tudni érvényesíteni semmilyen jótállási igényt.

    Maga a tény, hogy a több RAM-mal és nagyobb háttértárral rendelkező modellhez összességében olcsóbban vagy ugyanannyiért lehet hozzájutni, mint a másikhoz, már megéri.
    Mivel egy készüléknél lényegében a kijelző és az alaplap az, ami a legdrágább, ezért ha ezekkel nincs semmi probléma, akkor elég olcsón lehet javíttatni.
    Sőt mivel inkább fizikai behatás okozza a problémákat, ezért arra alapból nem lenne érvényes a jótállás, tehát elhanyagolható a valószínűsége annak, hogy pont neked lesz olyan problémád a készülékkel, amit nagyon drága lenne javítani.

    Összefoglalva tehát, el kell dönteni, hogy a jótállás vagy a több RAM és nagyobb háttértár az, ami inkább fontos.

  • leslien

    nagyúr

    válasz mocsyzozi #499 üzenetére

    mondjuk ezt én sem értem h mit pörögtök a 6 gb ram meg a belső tár miatt .. :F lehet bővíteni, piszok gyors....

    Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

Új hozzászólás Aktív témák