Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    Nekem nem igazán tetszik egyik gép sem.

    A 6460b kb. úgy néz ki, mint ha 1995-ben tervezték volna a külső megjelenését, a mai modern gépekkel összehasonlítva ultragáz kategória. Kétlem, hogy túl sok ember él Magyarországon, aki hajlandó kiadni 260 ezret egy ennyire csúnya notebook-ért.

    Az 5330m lényegében tetszetős, de
    - az, hogy nincs odd a gépben, megkönnyíti a tervezők dolgát abban, hogy jó portkiosztást tudjanak tervezni. Na, itt sikerült összekötni a kellemetlent a hasznotalannal, kevés a csatlakozási lehetőség, viszont ezt a keveset sikerült a lehető legkényelmetlebben elhelyezni.
    - a 310 ezres ár vicc, ez az az árkategória, ahol a gép közvetlen ellenfele a Macbook vagy mondjuk az S sorozatú Vaio, mindkettő tetszetősebb gép ennél a hp-nál.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Tikakukac #7 üzenetére

    A Thinkpad úgy néz ki, mint a Thinkpad :) .
    Ez a HP meg úgy néz ki, mint egy random notebook a 90-es évekből, nulla egyedi ötlet, ormótlan, vastag ház, stb.

    Hogy értsd: nem csak attól lehet valami dizájnos, hogy csillog-villog és bejön a tizenéves csajoknak is a megjelenése. A Thinkpad mögött pl. elég komoly dizájn munka van, egyből felismerhető, funkcionális, hagyományőrző.
    Ennek a HP-nak a dizájnjára egyik pont sem igaz, egyszerűen csak idejétmúlt és ormótlan.

    Egyébként az is világos, hogy ezeket a gépeket a vállalati szegmensnek szánják, az kevésbé, hogy hol jár jól azzal a HP, ha a gépének a használói utálják azt, ezzel erodálva a márka megítélését.. :U

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz rudi #14 üzenetére

    Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de egy munkagépnél nekem sokadrangú a kinézet
    Nem, neked sem sokadrangú a kinézet, mint ahogy senkinek sem, pusztán az a helyzet, hogy neked tetszik a Thinkpad dizájnja (nekem is tetszik amúgy). Ha a Thinkpad-et rózsaszínűre festenék a gyárban, akkor te sem adtál volna érte pénzt, pedig ugye funkcionálisan nincs eltérés. Emberek vagyunk, döntéseink mindig szubjektívek egy bizonyos szinten.

    Az összes mindennapi használati tárgyunkat úgy választjuk, hogy a funkcionalitás mellett az is fontos szempont, hogy nekünk szubjektíven tetsszen. Ez igaz órára, telefonra, ruhára meg lényegében mindenre és pont ugyanígy igaz a notebook-ra is, ami az utóbbi években eljutott oda, hogy managerek és mérnökök méregdrága játékszeréből közönséges hétköznapi használati tárgy legyen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák