Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz frescho #24 üzenetére

    Hogy mit kellett volna venni mindenki okosabb utólag. Egy-egy alkalmi vétel mindig akad, most ez jött össze.

    Sajnos Magyarországon ez népbetegség. Ha nem jön össze majd másra fogjuk, leoltjuk. stb. Sajnos igazad van.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz frescho #24 üzenetére

    Én nem mondtam, hogy az nem egy létező jelenség, hogy az emberek hajlamosak kicsit többet költeni ha sokkal többet kapnak, még akkor is ha arra a többletre semmi szükségük. Ez egy nagyon is létező fogyasztói mentalitás.

    Erre alapozza az üzleti modelljét az összes mozibüfé, üdítőgyártó, autógyártó az extráival és persze az informatikában is ez megy. Fizess rá 50%-ot és kapsz 100%-al nagyobb tárhelyet. Vagy nagyobb popcornt, nagyobb kólát, nagyobb felszereltségi szintet. Ennek nem az a lényege, hogy igényt elégítsen ki, hanem akkor is költs többet, ha egyébként a többletre nincs szükséged, mert így nyertesnek érzed magad. Te csak a több zónás klímát meg a jobb audiót pipálnád be az extra listán, de még 20% ráfizetéssel már egy egész felszereltségi csomagot kapsz rezonanciás kanyarkövető poháralátét adagolóval meg fényre sötétedő csomagtér szondával, amiről nem csak, hogy azt sem tudod mire jó, de sosem fogod használni.

    Az ördögi kör nem ez, hanem a gyenge fogyasztó. Nem azt mondtam, hogy ne legyen igényed a jobbra, csak ha éppen a meglévő kielégíti az igényeket, akkor felesleges azon törnöd magad, hogy mekkora ráfizetéssel mennyivel jobbat kaptál volna. Inkább csak használd és tojd le az egészet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák