Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacc

    aktív tag

    Ez fejlesztőknek szól. Nem kapsz Ubuntu, Fedorat és Suse-t guival.
    Én C# fejlesztő vagyok főmunkaidőben. Otthon, és hobbi projektnél ugyanúgy használom a Fedorát (laptopon pedig Ubuntut), és van értelme annak, amit a Microsoft csinált.

    Azure-ban lehet használni Linuxot, és igen, vannak olyan projektek, cégek, fejlesztők, akik így használják az Azure-t. Ott van még az is, hogy megjelent a .NET Core is, amiben megírt alkalmazásokat lehet futattni Linux-on is, például (ASP.NET Core).

    Visual Studio támogatja, hogy Linux kernelt fejlesz. Ráadásul az Azure miatt a Microsoft is add "néhány" fejlesztőt, akik ugyanúgy a Linux kernelen dolgoznak.

    Én szeretem a C# programozási nyelvet, nekem a kedvencem, a .NET mint platform már nem igazán jön be, és emiatt a hobby projektek jobbára más platformon készültek. Személy szerint tényleg jobb használni a Shell-t mint a Windowsos Parancssort.

    Szóval így nézve üzletileg, igen is megéri a Microsoftnak. A Microsoft nem csinál rossz cucokat - van ami igen tényleg gagyi, de van ami nagyon jól sikerült. Erre példa a Microsoft Visual Code, amit a legjobbnak találok a maga kategóriájában. (Tudom, hogy ott az Atom, de lassú számomra, illetve a Submit is, de valahogy mégis Visual Code nyert nálam, azt kényelmesebb használni számomra.)

    Ez a lépés nem arról szól, hogy egy linux disztrót váltson ki.

    Más kérdés, hogy másképp is meglehet ezt oldani: Vagrant, Docker, ahol alapból Linux szerver image-ket használok és így "valód" linux szervereken fut minden webalkalmazást amit tudok így tesztelni is akár.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák