Új hozzászólás Aktív témák

  • Nokedli999

    csendes tag

    Sziasztok!

    kb egy hónapja van meg az óra és eddig eléggé felemás a dolog. Tudom-tudom divat óra meg minden de attól függetlenül és sportolásra is használom. Előtte egy Amazfit Pace majd egy Stratos 2 órát használtam (utóbbinak meghalt a pulzusmerője ezét kellet váltani..) Nos az előző órákhoz kepést szerintem nyugodtan nevezhetjük „játék” órának a Honort, sportok terén mindenképp. Ahogy fentebb is írták pulzusmérésként eléggé érdekes dolgokat produkál. Én is használom súlyzós konditeremi edzéshez is, és nálam is nem egyszer mutatott 80-90 közötti értéket miután 150 kg guggoltam majdnem h*nyásig, aztán miközben csak ültem és vettem át a cipőt máris 140 volt a pulzusom. Kalóriát fogalmam sincs mennyire számol pontosan ebben az esetben hiszen az előző órákban nem volt „dedikált” konditeremi edzés mód. De gyanítom, hogy itt is hülyeséget számolhat ezekből az adatokból.

    Futásnál nekem rendszeresen indokolatlanul magas pulzust mér. Egy olyan távon amit már milliószor lefutottam átlagnak 172 mért és maximumnak 190et miközben csak kocogtam mintsem futottam. (Ha végig spinteltem volna azt a 6 km távot akkor talán…) Szintemelkedésben is mást mér a Stratos 2 képest. Míg a honor emelkedésnek 34 m írt addig a Stratos 43 métert és szintcsökkenésnél is hasonló a helyzet. A GPS is jóval ritkábban veheti/rögzítheti a jelet mert a térképen visszanézett berajzolt útvonal is össze vissza van. Hol az árokban, hol a szomszédos főút közepén stb stb.

    De ami nekem a legfontosabb az a hegymászás és túrázás. Tudom h nem lehet GPX fájlokkal semmit kezdeni ezen az órán, de ez nem is zavar hiszen a másik kettőben sem használtam soha, pedig azok tudták. Nos ezt a sportot a vírusosdi miatt nyilván nem tudtam kipróbálni még és vélhetőn egy jódarabig nem is fogom tudni. Kíváncsi leszek, hogy a hegyen miket fog mérni… Főként a magasság adatokra leszek kíváncsi. Na meg, hogy hogyan sikerül a GPS-nek lekövetni és berázni majd az útvonalat meg a távot. Vannak kétségeim…

    Szóval lehet, hogy fél éven belül (ahogy a határzárka engedik) lesz egy eladó órám… :D De remélem nem mert nemigazán tudok mit venni per pillanat ami nem kerül "horror pénzbe". Bár most megint jönnek ki a Xiaominak új órái. Hátha azok közt lesz hasonló mint Stratos volt.

Új hozzászólás Aktív témák