Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz kikikirly #27 üzenetére

    aki játszik és kifejezetten gamer gépet épít /vesz ma már , de szerintem 2019 ben sem igen 4 magos CPu-t vett.( biztos van ilyen is,de a ryzenek piacra kerülése miatt ez nem volt jó/ bölcs döntés)

    A másik része a dolognak, hogy én azért nem hinnék annyira ebben a PS5 SSD dologban .Biztos nagyon gyors lesz,de a legjobban úgy is az exkluzív címek fogják kihasználni az SSD maximális tudását, amiknek a szempontjából irreleváns a PC.
    A többi cross gen cím meg olyan grafikus motorokra épít amik Pc-n is mennek/ menni fognak. lehet hogy valamelyest kisebb lesz a látótér esetleg pár részecske effekt hiányozni fog,de helyette éppen lehet hogy nagyobb felbontást és FPS-t kaphatunk, ami nem utolsó szempont.
    Az mellett van azért egy pletyka, hoyg Nvidia jönni fog egy új eljárással NV cache címen, ami szerintem erre is fog valamelyest megoldást adni. Radeonoknál meg ott/ van / lesz a HBCC.

    Végül úgy gondolom nagyon nagy kérdés az új konzolok árazása. Volt már pletyka 700 dollárrol is, bár azért az 500 $ / euro lenne az amire azt mondom, hogy még lecsúszik az átlag játékosok torkán, de az is közel 200 ezer forint.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz kikikirly #30 üzenetére

    Én azt gondolom igaz amit írsz,de nem általánosan. Mielőtt félre értesz, mindhárom nagy konzollal rendelkezem ( xbox, Ps4 és Switch) és a következő genből legalább 2 be lesz szerezve ( Ps5 és az új Nintendo egyenlőre kiszemeltem,de a Halo széria és a Microsoft döntései nagyban befolyásolhatnak. Egy új és remekbe szabott Fable nálam meggyőző érv)
    Az Xbox nem ezt az eljárást használja minta PS5, SSD ben.

    200 K , ha annyi lesz a PS5 valóban már eléggé hardcore gamereknek való árazás, nem feltétlenül számít ez olcsónak szerintem még nyugaton sem.
    Azért 200 K + egy kis apróból ( monjuk 50 K ) elég jó kis gamer gépet dobsz össze jelenleg. ( ryzen 3600+ egy 5700 vagy egy RTx 2060 16 GB ram akár újan is belefér, a használt piacról ne is beszéljünk ami azért jó alternatíva)
    PC azoknak drága akik mindenből a maxot akarják és újan. Ha csak a konzol teljesítménye a cél akkor nem lesz szükség a legjobb processzorra és a legújabb kártyára.
    Én azt gondolom hogy a PS5 számítási teljesítménye PC-n már most is simán elérhető olcsóbban, egyedüli kivétel ez alól a gyors SSD. Nem véletlenül erre építik a marketinget is, nem a nyers CPu vagy GPU erőre mint az volt a Ps3 idejében( nem mintha ez számítana amúgy a Playstationnál, amikor ilyen játékok jelennek meg rá, minta Last of US)

    Az hogy megveszik e? Ahhoz valóban alternatívát kell, hogy jelentsen a PC gamereknek, mindenben ennyiért. Szerintem nem fog, elavult / átlagos lesz a hardver 3 év múlva kivéve az SSD-t.
    ha az ember az exklúzív játékok miatt veszi meg akkor meg mindegy a PC teljesítménye, mert azért nem alternatíva.
    Az én megközelítésem pusztán technikai jellegű, mint amilyena a cikk is .
    Nem a hardver adja el a konzolt szerintem és erre nagyon jó példa a Nintendo Switch :) Én csak arra írtam amúgy hogy nem kell szerintem pánikolni, a hardveres lemaradás miatt senkinek PC-n azt gondolom.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Shing

    őstag

    válasz kikikirly #30 üzenetére

    Xbox lassabb SSD-ben, tehát már nem lehet ugyan úgy használni, maradnak az exkluzívok.
    Egyébként nézd meg egy SSD sávszélét és egy memóriáét. Szerintem inkább egy bebiztosítás ez az egész SSD-zés a konzolok részéről, mert 16GB memória nem sok mindenre lenne elég.
    Persze azok legalább már sokkal gyorsabbak.

    Csak lassan tényleg ott vagyunk PC-n hogy 64GB RAM. (1-2 év és jönnek a DDR5 memóriák...) aztán még ott a VRAM és a fentebb is említett lapozófájl (SSD-t beírod gépigénynek és nagyon jól befogható jó optimalizálással). Iszonyat nagy ugrás lesz PC-n az elérhető (plusz nagyon gyors) memóriamennyiség, amivel csak így fogják tartani a lépést a konzolok.

    Az érdekek sem arra mennek, hogy nagyon elhúzzon az egyik platform a másik után. A mostani konzoloknál már megindult egy nagy összeborulás. Szerintem lehet bármit venni a nagy platformok közül (PC, Xbox, PS) és mindenki happy lesz. Nem kell csodát várni és nem kell a másikat sem basztatni hogy a tiéd rosszabb.

Új hozzászólás Aktív témák