Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz #16939776 #38 üzenetére

    Elképzelhető hogy gyorsulás is elérhető mondjuk kettő single rank lehet gyorsabb mint egy single rankos szóval 2-ről 4-re váltás még gyorsít is a dolgon némely esetben. [link] Egy memóriára érzékeny ryzen különösen örül a 4 ramnak, nem hogy lassabb hanem gyorsabb lesz tőle.
    Intelnél én azt követem hogy 1 csatorna legalább dual rank modullal menjen, szerveknél még quad, octal csatorna sem ritka. Nálam sajnos a lapom limitációja miatt single rank modulok vannak a legkevésbé optimálisan.
    Ha csak a kapacitást növeljük akkor nincs lassulás ugyan olyan szervezésű modulok esetén.
    A gond az hogy az asztali gépeknél nem nagyon tüntetik fel a ramok szervezését így nehéz tervezni rá. Szervereknél/workstationnál kötelező mert ott ténylegesen érinthet teljesítményt.
    Ma már nehéz túlterhelni az imc-t asztali gépen.
    TDP kifutásra, nehéz megmondani. Összességében egy jól megírt program inkább profitál a több magból mint a magasabb órajelből. Ha meg mag legalább félig ki van használva az többet ér mint pár száz mhz plusz órajel kevesebb maggal. Ha már mondjuk multiban a kompett fizikát el lehet osztani a többi magra akkor nem egy mag meg totál csúcsra járatva hanem több mag kevesebb terhelésen.
    Túlterhelni még azt hiszem talán a Phenom1 szériát sikerült 4 rammal kevesebb órajelen ment, igen 4x8gb-ot pakoltam az X6 1090T mellé és úgy emlékszem hogy 1600 helyett csak 1333-on ment. Szervereknél meg az első gen i széria xeonjai csökkentett órajelen mentek ha quad rank ramokkal szórtam tele őket. de az 6db 16gb-os quad rank rammal volt. Haswellnél már nem volt ilyen.

    [ Szerkesztve ]

    Vintage Story PH szervere újra fut!

Új hozzászólás Aktív témák