Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    "álláspontjuk szerint ugyanis nincs értelme ilyen adatok alapján összehasonítani a termékeket, mert ezek csak összezavarják a felhasználókat. Úgy vélik, hogy a lényeg az, amit hallunk, nem az, amit a számok sugallnak." - Mint mérnök, ilyen fasság elolvasása után üzenem a cégnek, hogy biztosan nem veszek tőlük semmit. :N

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #16820480 #4 üzenetére

    Amplitúdó és fázisnebet, azok alapján lehet objektív véleményt mondani, a meghallgatás az lesz szubjektív.
    A meghallgatás eredményét már az is befolyásolja, hogy milyen hangosra állítják mert az ember amit hangosabbnak hall, azt alapból jobbnak is minősíti (ha ugyanaz a zene szól két cuccból).

    Az a baj a D osztályú erősítőkkel, hogy lehet belőlük jót, meg a kapcsolástechnika jellege miatt különösen gagyit is csinálni. Ugyanakkor szeretik a gyártól használni, mert kis helyen elfér és könnyű hűteni...

    opr: úgy egyébként jah, meg mondjuk a hangfalak tervezése egy pont után átmegy ezotériába, annyi minden befolyásolj a végeredményt.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #16820480 #9 üzenetére

    Ha utánaolvasol a hallás működésének, találkozni fogsz ezzel a dologgal, hogy a hangosabb az jobb. Ergó könnyű átverni magunkat. Sőt, még az aktuális hangulatunk is befolyásolja a meghallgatás kimenetelét. :)

    Amúgy egyébként igen, tisztességes méretű hangfalaknak nem szokott gondot okozni alacsony hangerőn is lesugározni a basszust. A gyengébb képességűek számára meg kitalálták a loudness kapcsolót.

    arcitec: akkor nem értetted meg amit írtam. Először a számadat, aztán a hangzás.

    Mondok neked egy gyakorlati példát. Kollégámnak volt erősítője, saját építés, frankó volt. Vett hozzá minőségi hangfalakat a régi megszokottak helyére, azok meg nem szóltak jól a cuccal. Aztán kiderült, hogy nem az új hangfalak gagyik, hanem az erősítő torzítása magas, de ezt a régi hangfalai elmosták, az új meg szépen visszaadta... Aztán átépítette az erősítőt nagyságrenddel kisebb torzításúra, így már az új hangfalak is úgy szólnak, ahogy kitalálták őket.

    Így már talán világos, hogy miért írtam amit.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz dabadab #20 üzenetére

    Neked is jó reggelt. Ezt én is tudom, nekem a kiadott nyilatkozattal van bajom. Biztos csak összezavarna némi extra adat... Mint mikor Vitya leközölte, hogy "ne figyeljenek arra, amit a kampányban mondtam".

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák