Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemadom-meg

    csendes tag

    válasz Alogonomus #124 üzenetére

    "...A 12900K mellé is valószínűleg DDR5 került a gépekbe, a 12900K-hoz javasolt Z690 alaplap ára is valószínűleg húzósabb, mint amennyi a belépőszintű 7600X alá szükséges B650 alaplap ára lesz. ..."

    Van egy ismerősöm, aki ebbe gondolkodott. Megvette. Nos, nem keveset fizetett (~6k volt) érte.
    Igen sok káromkodást hallottam tőle azóta...
    A nem induló konfigtól kezdve, az eddigi 3 alaplapcserén át, a nem működő/1-2-3-4 sec-et késő hangokon keresztül, a fel nem ismert XMP beállításokig mindent IS. :W
    Nem vagyok "kék" a kezdetek óta, és megy is köztünk az élcelődés ezen a fronton, de ennyire azért nem kívántam neki rosszat sosem. :DD A RAM/alaplap párost válogatva(!) vette, és mégis "hulladékot" kapott ekkorra összegért.
    Én csak annyit tudtam neki mondani, hogy átérzem, még a Ryzen első szériájából fakadóan, a kálváriáját. Azt már ott sem értettem meg, hogy hogyan lehet kiadni egy megbízhatatlanul működő platformot. (De. A pénz minden áron...)
    Szóval, csak reménykedem, hogy az 5nm-es széria nem lesz ekkora melléfogás kezdetben sem azoknak, akik már törik rá a malacperselyt...

    "... Ha eszek, elálmosodok. Ha alszok, megéhezek..."

Új hozzászólás Aktív témák