Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Centre

    aktív tag

    válasz Harlek #19 üzenetére

    Meg mernék esküdni, hogy egyszerre tudok Apprádiózni és híreket olvasni, bár tény, hogy nagyon okosan elkussoltatja a rádiót ha a böngésző megszólal (pl. stream), ez tetszik.

    Nekem személy szerint a gyorsbillentyűk és azz asztali rugalmas osztott képernyős mód hiányzik leginkább, kicsit szélesebb monitoron igencsak elkéne már ez a funkció.

    (#29)morfondőr

    Akkor mire használod az asztalt? :S Az enyém úgy néz ki, mint egy kapcsolótábla, (igaz, a modern menü is)

    [ Szerkesztve ]

  • Centre

    aktív tag

    válasz oO7 #404 üzenetére

    "Office 2013 [...]is 90%-ban megfelelnek a Metro dizájnnyelv irányelveinek.."

    Nekem is mindig ez volt az érzésem, igazán kár, hogy nem fejezték be a munkát.

    Más: A Metros rendszer hatalmas dobás lett volna, ha úgy vezetik be, mint "az asztali Windows mellé kapott ARM-es Windows" és akkor az emberek nem megcsalva éreznék magukat hanem ajándéknak vennék s oda vissza lennének, hogy "milyen cool, hogy ugyanazokat az appokat futtathatom a gépen, a táblán és a telefonon is."

    Szerintem, ha a Windows RT ára 5 dollár, a csomag pedig utólag telepíthető lenne adott ARM verzió felett bármelyik androidra, akkor a Microsoft hullára keresné magát vele. Na mind1, most már rajta van a vesztes jele, az RT-t fejre is állhat, már a kutya se fogja venni.

  • Centre

    aktív tag

    válasz oO7 #406 üzenetére

    Igen, nem sok hiányzott már, a ribbon már már tulajdonképpen kínálja magát a touch kezelésre.

    "ezen a "úgy lett volna jó a metro ha választható lett volna" dolgon szerintem ne kezdjünk el a 4000. alkalommal is vitázni... nem lett volna úgy jó, pont... ezt a "használja az aki akarja" mentalitást a Windows 7 (bizony) képviselte, ugyanis teljes értékű multitouch támogatás volt benne, demózgatták is, be is próbáltak 1-1 touch-os notit meg még táblagépet is, aztán valahogy nem lett átütő siker... agresszívabb lépés kellett, az választási lehetőség nem volt opció..."

    Miből gondolod, hogy az aggresszív lépés volt az ami tönkretette a touchot? A desktop UI és menürendszer nem jó táblagépekre, a Win 7es pedig nem sokkal volt jobban touch, mint hogy a kurzort ujjbeggyel lehetett helyettesíteni. Miniatűr, nehezen olvasható volt az a rendszer, hogy a gépigényt ne is említsük.

    Ezért szerintem az az állítás, hogy win7 touch elterjedését az aggresszivitás hiánya akadályozta meg nem állja meg a helyét.

    Az eladásokból nyílvánvaló, hogy az RT nem vált be, a teljes W8 eladások sem úgy haladnak ahogy várták, ebből pedig nehéz nem azt leszűrni, hogy itt valami nem úgy sikerült, ahogy tervezték. Ma már nyilvánvaló, hogy a felhasználok nem fogadják el az 1. M. 2. Desktop felállást, ami jellemzően a modern mentalitásra képes volt teljesen beárnyékolni a rendszer minden előnyét. Gáz, de azért a Microsoft kiszűrhetett volna a másfél év béta/preview alatt.

    Ma azt látjuk, hogy az alkalmazások így is csak csendben csordogálnak és desktopon nagyon keveset használják őket ami azt mutatja, hogy valamit elbaltáztak. A Marketing teamnek kellett volna mindezt előrejeleznie de benézték ki tudja miért.

    Én azt mondom, ha a választható lenne, hogy 1. D 2.M vagy 1. Metro 2. Desktop akkor más lenne az egész sajtója.

    "ennek a mondatnak nincs értelme... Androidra Windows-t telepíteni?"
    android alapú rendszerekre, nyitott bootloader esetén. Ez csak egy kósza gondolat volt, ugorgyunk.

    "akinek van egy csöpp esze az RT-s gépet vesz..."
    hááát, a Nexus 7 $233 a Vivotab pedig $349 , 50%-os felárat én nem neveznék "no brainernek".

    "(#409) pushalias válasza Centre (#405) üzenetére
    pushalias
    (őstag)

    Én nagyon, de nagyon szeretnék egyszer egy olyan lúzer szoftvercég lenni, amelyiknél csak százmillió megy el az utált rendszerből. Tényleg."

    AMicrosoft meg szeretne 1000000-t eladni.

    "Ostoba lúzer felhasználó, akinek attól áll a cerka, hogy pont úgy vannak az ájkonok az asztalon, és Start menü nélkül képtelen élni, na az nem szeretnék lenni. Akkor már inkább az Alzheimer."

    Ez a többség. Meglepő módon a sok ostoba képes nem ordenárén kifejezni magán, te meg nem.

    [ Szerkesztve ]

  • Centre

    aktív tag

    én ezt a threaded törlöm is a kis listácskámból, szörnyű mi megy itt.

Új hozzászólás Aktív témák