Keresés

Aktív témák

  • Cefa

    senior tag

    válasz Cefa #24 üzenetére

    Az Fx is baromi drága hát akkor ez mennyi lesz a 256 ddr-rel.
    Lehet hogy képtelen nagyobb sebességre a kártya.
    tehát a teljesítmény u.az lesz csak hajszárító nélkül.

    Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

  • Cefa

    senior tag

    válasz Cefa #25 üzenetére

    Ilyen hírt mindenki csinálhat. A régi Még tavalyi fx-tesztekben mekkora előnye volt a béta fx-kártyának a radeonnal szemben. De mire kiadták meg lett hozzá normális driver addigra érdekes módon 0 ra redukálódott az előnye.

    NA igy igazak az nv hírek.
    Ja ez a kártya tuti nem jelenik meg majd csak karácsonykor.

    Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

  • Versus

    senior tag

    válasz Cefa #24 üzenetére

    Kedves Cefa persze hogy hallottunk! Sőt te is olvashatsz róla!
    http://firingsquad.gamers.com/hardware/radeonquack/default.asp
    Egyébként volt már szó erről a témáról itt a fórumon ,érdemes a többiek által adott linkeket elolvasni én speciel sokat tanulok belőle! :)
    Egyébként kíváncsi lettem volna mit léptél volna ahhoz amiről írsz hogy egy Radeon 9800-al hasonlítsák össze az nv35-öt,mikor mondjuk (csak óvatosan) rávert volna 50%-ot ! Talán még ennél is jobban felháborodtál volna és teljesen jogosan kikérted volna magadnak az inkorrekt eljárást.Szerintem ha az nv35 nem lenne jóval ütősebb mag mint az nv30, nem is mertek volna ilyen összehasonlítást végezni pont akkor amikor jóformán a polcra kerülnek az első nv30-ak! Én szinte biztos vagyok benne hogy ez után a ''marketinfogás'' után nem kell sokat várnunk arra (sacc:2 hónap) hogy az nv35-ről teljesen lehulljon a lepel ,sőt talán elkezdődjön a sorozatgyártás is. Valószínűnek tartom hogy az nv30-as magok viszonylag kis számban történt gyártása sem csupán a gyártásban előforduló problémákra utal (ezt sem az nvidia állította) hanem arra hogy ''ők'' már tudtak valamit.Azonkívül nagyon divatos manapság szidni az nvidiát,de komolyan tegye fel az a kezét akinek a ti4200-asán különösebb nehézségbe ütközik a mai 3D alkalmazások futtatása.Aki meg ATI rajongó az velem együtt fog örülni mikor augusztus környékén annyiért adnak majd a boltban egy R350-es maggal szerelt Radeont mint most egy ''átlagos'' GF4-et.Elszánt Intel felhasználó vagyok de hidd el talán a legnagyobb AMD-drukker ,nagyon nem szeretném ha a ''nagyhal'' megenné a ''kishalat'' mert utána a ''nagyhal'' annyit kér és azért a szemétért amit és amennyit csak akar! Remélem érted miért jó az nekünk ha a konkurensek egymásra licitálnak!

    Premium Vintage

  • Versus

    senior tag

    válasz Cefa #32 üzenetére

    ''De akkor ne kamuzzanak bár tudom hogy ez a dolguk de hidd el hogy aki megszívja az nvidiával a hazugságok miatt az még az ismerőseit is le fogja beszélni a vételről''..... De hát mit kellene megszívni ? Nem értelek. Haragszol rájuk de nem tudom hogy miért. :) Nekem a mostani a 4. nvidia-s kártyám ,driver gondom sosem volt ,igaz az MSI-től hamar megváltam (nem teszett de konkrét gondom nem volt vele) viszont általában viszonylag drága Asus cuccokat veszek így csalódás még nem ért. Egy nyomorult kis voodoo 3 -at cseréltem egy v7700 de luxe-ra először ,megmondom őszintén nem szívesen de pár nap után már kedveltem ,aztán egy V8200 de luxe következett (akkoriban annyiba került hogy most az FX mellé egy nőt is kapsz annyiért :) , aztán a ti4200-as MSI után váltottam egy V9280S-re ami kellően brutális teljesítménnyel kárpótol a viszonylag magas árért. Legtöbb ismerősömnek nvidia-ja van és még senki sem panaszkodott rá,játékhoz még soha nem kellett javítópatch driver gond miatt és a sokat emlegetett képminőségről sem döntené el senki hogy milyen kártya van a gépben ,hidd el én megnéztem semmi különbség! Tudom most vér ciki vagyok de mikor XP-re váltottam nekem azzal sem volt problémám sőt az SP1 után a refresh gond is megoldódott ,nem kell semmi tweak a 100Hz-hez. FX-et én sem veszek ,egyszerűen azért mert nincs értelme egyelőre de az tuti hogy az NV35-öt ki fogom vesézni ,amúgy is csak akkor veszek hardwert ha már mindent tudok róla.És hidd el az nv30 és nv35 között ''kicsit'' több lesz a különbség mint egy sima memória csere ,elég a google-n rákeresni és találsz összehasonlító táblázatokat! A 2,5X teljesítmény feltételezem nem állandó de ha az 50% pluszt tudja az FX-hez képest az már elég ! :)

    Premium Vintage

  • Xmas

    tag

    válasz Cefa #33 üzenetére

    Úgy látom, nem a háromnegyedét kérdőjelezted meg az általam leírtaknak, szóval a ''Na negyedében igaz amit írtál.'' kicsit erős.

    A problémás részben meg valszeg félreértettük egymást. Arra gondoltam, hogy ha a meglévő card már rendelkezik egy számára megfelelő driverrel, akkor a friss cucchoz is kell írni valami közelítőt. Ezért igen valószínű, hogy csak egy konkrét beállításra, egy szoftver igényeire lesz az megírva bugmentesre.

    (Lévén hogy programozó vagyok, úgy gondolom, hogy a legegyszerűbb dolog 1 program egy fix beállításai mellett tesztelni programforrást és hegyezgetni a teljesítményt. Főleg, ha csak egy bemutató célja van a dolognak. Aztán ha eljön az ideje lehet a teljesen elkészült biztonságos /de lassú/ kódot finomítani.)

    Szóval a driveres rész arra vonatkozott, hogy miért csak egy beállítás volt, meg miért nem engedték, hogy a népek ökörködjenek a géppel. (Azon kívül, hogy a tesztchip kicsit érték ám...)

  • Xmas

    tag

    válasz Cefa #36 üzenetére

    Mivel az nVidia és az ATi (szőrszálhasogatók kedvéért: az ATi és az nVidia) társalognak egymással, ezért minden kártyára van válasz. És a válasz kártyára is van válasz.

    És mindemellett én azt tartom, az a bátor, aki először mer szólni. Utána már könnyű okosat mondani. (relative könnyebb)

  • e-biza

    őstag

    válasz Cefa #32 üzenetére

    Én nem értelek. Mond csak mit kéne mondani az nvidiának? ''Tisztelt Hölgyeim/Uraim, igen sz*r kártyát csináltunk ne vegyék meg. Köszönjük''. Nah ezt ne várd. Kicsit naiv vagy ha ilyeneket vársz. A terméket el kell adni. Az nv35 és 30 között nem csak memosávszélesség a különbség, az nv30 pedig egy olyan kártya volt, ami a gyártási nehézségek miatt sikerült ilyen ocskára és késön kiadni. Kicsit nézz szét a témával kapcsolatban.

    Valaki irta hogy a teszt nem WHQL driverrel volt tesztelve, ezért csalás az egész.A WHQL nem egy olyan elismervény, hogy az a driver tökéletes meg blabla. Ez arra van, hogy elkerülhessék a Windows felhasználók, hogy netán egy vacak drivert kapjanak amivel a windowsuk lefagy, netán el sem indul.

    Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

Aktív témák