Keresés

Aktív témák

  • Xmas

    tag

    Nagyon egyet kell értsek Versussal.

    Arról nem is beszélve, hogy ahány helyen olvasol nVidia-s cikket, mindig megemlítik, hogy a kiszivárgott hírek még nagyon a távoli jövőre utalnak, de amit az nVidia kiad, az mindig igaznak bizonyul. (Legfeljebb addigra, mire kijön már kevés, de IGAZ.)

    Az összevetés azonos MHz-en egy régi grafikus motoron, ami nem használja ki az új lehetőségeket, pedig kifejezetten hasznos. Elvégre az ''összeadó gépet'' az ''összeadó géppel'' mérd össze, ne a ''szorzógéppel''. Ha DX7 alatt ilyen eltérés mutatkozik, akkor lehet kalkulálni, hogy mekkora lesz a feature-k terén, amit a másik legfeljebb szoftverrel tud pótolni. Szóval, ne mondjuk már hülyeségeket a teszt logikusságáról... És nem hiszem, hogy a mérnökök ne szóltak volna, hogyha zavarta volna őket az összemérés.

    Az, hogy egy szoftver egy beállítás mellett volt tesztelve, az is érthető. Valszeg van egy kiforratlan driver hozzá, amit esetleg talán már megpróbáltak kicsit optimalizálni (hogy az új kártyát érintő szoftverrétegek is felvegyék a versenyt a másik, kiforrottabb szofverrészeivel). Aki követte eddig az nVidiát, az tudhatja, hogy driverekkel nagyon ott vannak a top-on. (Utólagos driver által nyújtott 30%-os plusz teljesítmény, meg ilyenek...)

    És még mielőtt valaki azt hinné, hogy haragszom az ATi-ra, tévedés. Én mindkettőt nagyon szeretem. És már a szakdogám írásakor éreztem, hogy átalakulóban a verseny. Igazából csak az zavar az ATi-ban, hogy a weblapjukon nem találok olyan kategóriájú információt a chip-ekről, mint az nVidia-nál.

  • Xmas

    tag

    válasz Cefa #33 üzenetére

    Úgy látom, nem a háromnegyedét kérdőjelezted meg az általam leírtaknak, szóval a ''Na negyedében igaz amit írtál.'' kicsit erős.

    A problémás részben meg valszeg félreértettük egymást. Arra gondoltam, hogy ha a meglévő card már rendelkezik egy számára megfelelő driverrel, akkor a friss cucchoz is kell írni valami közelítőt. Ezért igen valószínű, hogy csak egy konkrét beállításra, egy szoftver igényeire lesz az megírva bugmentesre.

    (Lévén hogy programozó vagyok, úgy gondolom, hogy a legegyszerűbb dolog 1 program egy fix beállításai mellett tesztelni programforrást és hegyezgetni a teljesítményt. Főleg, ha csak egy bemutató célja van a dolognak. Aztán ha eljön az ideje lehet a teljesen elkészült biztonságos /de lassú/ kódot finomítani.)

    Szóval a driveres rész arra vonatkozott, hogy miért csak egy beállítás volt, meg miért nem engedték, hogy a népek ökörködjenek a géppel. (Azon kívül, hogy a tesztchip kicsit érték ám...)

  • Xmas

    tag

    válasz Cefa #36 üzenetére

    Mivel az nVidia és az ATi (szőrszálhasogatók kedvéért: az ATi és az nVidia) társalognak egymással, ezért minden kártyára van válasz. És a válasz kártyára is van válasz.

    És mindemellett én azt tartom, az a bátor, aki először mer szólni. Utána már könnyű okosat mondani. (relative könnyebb)

  • Xmas

    tag

    Mindig mindenki azt mondja, hogy a versenyhelyzet milyen jó a végfelhasználónak, meg minden. Nekem más a véleményem:

    A verseny megöli a kreativitást.

    A lépéskényszer nem hagy időt a fejlesztésre, a tehetséges mérnökök kibontakozására. (Ha valaki emlékszik még a 3D elejére, akkor talán arra is, hogy a Voodoo is belehalt a versenybe, pedig milyen szépen haladt. A két párhuzamos kártyát követő többprocesszoros megoldások igen frappáns gondolatok voltak.)

    Egyébként elég megnézni a processzor piacot. Még mindig x86 rendszereket nyomunk, még mindig ott figyel a 16 bites mód, a szegmentált memória, az IBM által lefektetett alapok, miszerint az első 1 MB szoros felosztottságot mutat. Jó lenne, ha túl lehetne ezeken a gyökér dolgokon lépni. A régi szoftverek futtatására mindenki meg tudna őrízni a kamrában egy 486-ost...

    Én személy szerint örülnék neki, ha nem gazdasági verseny lenne, hanem technológiai, csak hát ezt nem támogatják a végfelhasználók. Ők ugyanis gazdasági megfontolások alapján fognak dönteni, így a cégek is erre kényszerülnek. (A Voodoo is csak egy darabig tartotta magát a fanokkal, bár a fanok igazából semmit sem jelentenek ebben. A fanok is csak fórumhuszárkodni tudnak...)

  • Xmas

    tag

    válasz marcee #55 üzenetére

    Mondja már meg nekem valaki, hogy miért trükközés az, ha két kártyával bemutatják, hogy különböző teljesítményt nyújt ugyanazon feature-k használata esetén, azonos frekvenciákon.

    Könyörgöm, pont az a lényeg, hogy nem olyan feature teljesítményt hasonlítanak, ami a régebbiben nincs meg, csak szoftveresen nyújtja a másik hardveres teljesítményével szemben. Ne legyünk már ennyire buták...

Aktív témák