Új hozzászólás Aktív témák

  • SXtheOne

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy számomra igen fontos kérdésem. Tegnap vettem a Sini-ben egy 5m-es DVI-Hdmi kábelt. Egy Samsung L32A551-es, FullHD TV-hez kell. Namost, eddig D-SUB-on volt csatlakoztatva a TV a géphez, és ott volt egy nagyon enyhe, alig látható szellemkép, amit lehetett kicsit igazgatni a beállításokban. Ezt a kábelnek tulajdonítom, mert nem olyan tökéletes sztem.
    De! A DVI-Hdmi kábellel meg bizonyos színek körül amolyan derengés van. Pl. ha piros betűk vannak fehér/kék háttér előtt (pl. iwiw esetében), akkor a piros körül mintha egyfajta glória, vagy derengés lenne körben. Ugyanez a kék betű, szürke háttér párosban, és még sok más összetételben. A piros színnél kb. mindig vannak gondok, mert az dereng minden környezetben. D-SUB kábelnél nem volt semmi ilyen hiba!
    Van vkinek ötlete, hogy ez mitől lehet, és milyen beállításokkal próbálkozzak? Megnyomkodtam mindent, de kb. semmi hatás. Viszont pl. a fekete betű a fehér háttérrel teljesen éles..
    Köszönöm, ha kapok segítséget!

    (Most nézem, hogy a tiszta zöld szöveg a nagyon halvány kék előtt is szörnyű, ugyanaz a gond..)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák