Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #09634560

    törölt tag

    válasz repvez #9 üzenetére

    Frontok olyankor Large legyenek.
    Azok nem subok csak sima mélyhangsugárzók ha zavaróak cseréld meg a két hangszórót igy kifelé fogják nyomni

  • Pecc

    őstag

    válasz repvez #9 üzenetére

    Sajnos érdemben mély hangot nem tudsz kicsikarni a frontokból. Mégha sokkal jobb frontod lenne akkor sem. A házimozi erősítő a ludas. Vagy egy sub a megoldás vagy egy stereo erősítő loudness funkcióval.

  • #09634560

    törölt tag

    válasz repvez #23 üzenetére

    Ott a bibi hogy nem képes megszólaltatni, hiába a 250 centis oldalsó sugárzó, nem subbasszus és nem elég hosszúlöketű igy a 200 Hz-el vidáman megbirkózik de a 60 Hz alatti hangok már fizikailag se fér a dobozba igy bizony azokat kellene a legnagyobb energiával löknie, amire nem képes.
    Tompábbnak azért hallottaed mert nem volt átfedés a frekvenciák között, mivel kikerülted így a beépitett hangváltót,ezért ugyanazon a frekvencián szólt töb sugárzó önmaguk jelét kioltva, ezt egy laikus is megmondhatja neked.
    Nem is fog változni mivel nincs subod.. mihelyt teszel és a frontokat smallra állitod, egyből lesz változás,.

    Ragadozó: kb 20 nm a határ az álló és a polcsugárzó között.. és tedd hozzá hogy az álló és a front is megkiván a faltól bizonyos távolságot, ha ez nem lehetséges vehetünk jobb minőségü (pl Polk A1 helyett A2) Polchangszórót és azzal is elrhetünk megfelelő minőséget és térérzetet közelebbi faltávolsággal.
    És lényeg a hangfalak ugyanabból a családból származzanak.

    [ Szerkesztve ]

  • Pecc

    őstag

    válasz repvez #23 üzenetére

    Gyakorlatilag olyan, mintha az alacsonyabb frekvenciát halkan vagy egyáltalán nem küldené ki az erősítő egyik csatornán sem. Tapasztalatom, hogy a hasonló kategóriás hm erősítők is rendre így viselkednek. Csak aktív subbal lehet elérni jobb eredményt. Ha van lehetőséged próbáld ki egy régi stereo erősítőn és meghallod, hogy tud az a két front mélyebb hangot is kiadni magából.

    [ Szerkesztve ]

  • BBéci

    titán

    válasz repvez #153 üzenetére

    Arra már van két topik, nem itt kell olyasmiről beszélni. Persze a kábelekről sem.

    (#151) Zsébernardo
    Hogyan lehetne egységes nálad a hangzás, amikor háromféle gyártótól származnak a hangdobozaid? Ráadásul az YPAO adta lehetőségeket sem használod ki.
    Még szép, hogy szegény szubládád nem tud tisztességes hangnyomást produkálni a 60 wattjával.

    [ Szerkesztve ]

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • #09634560

    törölt tag

    válasz repvez #153 üzenetére

    A házimozi erősitő és minden.. ott találhatsz az 1 sz hsz--st és abban részletes leirást és a végén készülékajánlót, egész középkategóriáig. Olvasd el figyelmesen és ha valami nem tiszta irj nekem és válaszolok. megvan irva mit tud minden erősitő, mi az amit jobb kategóriáktól lehet elvárni.
    Még anyit: minél nagyobb kategória annál egyénibb jobb hang én nem dönthetem el melyik tetszhet neked, melyik nem.. it egxy öszefoglaló:

    Megpróbálok kisebb általános jellemzést irni az ismert márkákról:
    Onkyo: mozis karakter ugy 8-as sorozatig ,mozira a legjobb választás ,utána nem remekel, nagyobbak egyszerűen csak mozira jók de nem érik meg az árukat.
    H/K ugyanez amerikai stilusban de nem éri el az Onkyo t moziilag 760 viszont rendkivül jó vétel
    Sony: nekem nem tetszik a belépő még a 8xx se,.,a 10xx felett kellemesen telt hangzás, nagy Sony ES vagy ES master viszoont a Pionerek mellett a legjobak.
    Yamaha: alsó szegmens mozis középső szegmens mindenevő, itt zenei qualitásokkal 1400-ast használtam hosszu ideig megelégedéssel, felső modelljeik is jók.
    Pioneer a 3xx sorozat nekem gyenge, nem is ajánlom senkinek, középső gépek ilyen mindenevő (922 is) karakterrel, a nagyágyúk a legjobbak, prémiummárkákkel egyenértéküek de akár jobbak
    Denon, zeneibb az alsó szegmens laposabb de részletesebb de a nagyok nagyon-nagyon jók, nem hibáznak csúcsgépeket megközelitik..
    Marantz: részletező és jobb mint a denon, zenére a legjob választás csak a csúcsmodelleik
    .
    NAD,Rotel, CA(Cambridge Audio) középosztálytól indit de precedensértéket alkotnak itt is, referenciának is megteszik még akár a gyengébb modellek is. Bár a CA kicsit megossza a "közvéleményt", de denontól marantztól is zeneibb 5xx felett pedig akár az Onkyótol is mozisabb.

    Természetesen ezek a tulajdonságok megfelelő hangfalak esetén érvényesek és szubjektiv véleményt is tartalmaznak. Lehet kiegésziteni, véleményt nyilvánitani egyénileg bárkinek meert ez csak saját konklúzió.
    Ja mozistól zeneiig rendeztem a sorrendet

    Természetesen a szolgáltatáslista bővül, májusra tervezem kiegésziteni az uj készülékekkel és a szolgáltások részletesebb bemutatásával..
    pl ma már majd mindegyik alsó középkategóriás mobillal üzemeltethető és ráadásul a mobilon lévő zenefájlok lejátszhatók Az Ethernet-képes erősitől mindegyik DNLA képes melyel képes a szgépen tárolt zenék lejátszására.. képesek internetrádiózásra melyel magyar adások is foghatók
    Parasztavakitás (bár ot is le van irva)a megadot wattok száma (40-50-et mindegyik tudja 100 fölé csak a középkategória teteje megy) és a wattok itt már nem a hangerőt hanem a térérzet fentartását segitik elő.
    Kis szobába kis erösitö való: ez brutális tévedés, sőt: panelbe csak középkategória és afeletti készülékeket engednék mivel ezek már halkan is élvezhetők, nem kell ezerrel járatni hogy érthető párbeszédet kapjunk.
    A THX minősités már nem ad minőségi pluszt néhány opcio kivételével mindegyik erősitő tudja a DD-ex és a vele járó hangnormák kezelését, még a timbre matchingot is.
    A DSP módok közül csak néhány hasznos, a többi töltelék...
    enyit dióhéjban, többit az 1 sz hsz elolvasása után...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák