Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz oalex #4 üzenetére

    Legjobb példa erre, hogy a Nokia hogy kapálózik most, hogy fel tudjon jönni az iPhone-ra és a WM telefonokra. Egyszerűen vicces, hogy eddig nem voltak képesek normális érintőképernyős telefont produkálni. Most talán megtörik végre a jég.

    Mondom ezt úgy, hogy mindig Nokia telefonjaim voltak, és ez a lemaradás annál inkább fájdalmas.

    Nem egyedi az eset egyébként, notebookokkal is ugyanilyen nehezen eszmélt a piac, de most végre úgy néz ki jó irányba indultak az új kategória, a netbook bevezetésével, illetve az alkatrészgyártók is jó irányt céloztak meg a minél kisebb fogyasztású komponensek gyártásával. Mindezt úgy, hogy maradnak, és folyamatosan fejlődik a 'gamer' szegmens is (17" kommersz kijelző, minél erősebb hardver, szar anyaghasználat, ellenben kedvező ár. :D).

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • iknight

    senior tag

    válasz oalex #4 üzenetére

    Kizárt, hogy a Samsung (ha volt rendes piackutatás) bárkitől (bármelyik célközönségtől) azt kapta volna, hogy igen, szeretné, ha a PDA-n "lifegő" stylus lenne vagy azt, hogy oldalt legyen az az egy darab csatalakozója ami minden praktikusságot nélkülöz (pld aktív bölcső, vagy az, hogy nem lehet egyszerre zenét hallgatni és tölteni, stb.). És migis nézd csak meg az i900-at

    A lifegós stylusról csak annyit, hogyha olvastad a tesztet róla, irták benne, hoyg koreában ez a divat, a koreaiak szeretik, és mivel a samsung koreai, és valószinűleg korea az egyik legnagyobb ha nem a legnagyobb piaca neki ezért azt választotta nem azt ami a magyar embereknek bejön. Talán azért nem lehet egyszerre tölteni és zenét hallgatni rajta, mert attól hogy magyarországon megveszi valaki hitlere úgy hogy még kenyérből sem eszik eleget... Attól függetlenül nyugaton, és koreába általában és nálunk is az embereknek otthon van zenelejátszó alkalmatosság, hifi, házimozi, vagy akár számitógép, cd-s rádió stbstb és a samsung mérnökei feltételezték azt, hoygha otthon töltöd a telefont akkor nem fogsz rajta otthon zenét hallgatni, és igazuk is van, én sem a telefonon hallgatok zenét otthon, máshol sem de az mindegy. Szóval számomre egy egyáltalán enm hiba, sőt előny hogy nem csúfitja el a telómat mindenféle csatlakozó. Szerintem ezzel az i900 vásárlók nagyrésze igy van. Én nem hallgatok telefnoon zenét, vagy autóban hallgatom, vagy ipodon.

    Az utóbbi 10 éveben tuti, hogy szintén nem volt olyan piackutatás, aminek az lett volna az eredménye, hogy bármelyik cél közönség jobban preferálta volna a 2.5 a 3.5 jack dugóval szemben. Ehhez képest ugye nem kell ecsetelnem, hogy milyen lassan, nehézkesen hajlandóak ebbe az irányba váltani.

    Ennke azért méretbeli külömbsége van, azért nem mindegy egy zsúfolt telefon belsőbe hogy mekkorát kell beledugni. Laikus szemmel nézve szinte midnegy hogy most kicsit vastagabb, de egyébként egy dugónak a belső telefonba lévő része sokkal nagyob és... Egyébként pedig egy 50 forintos átalakitóval meglehet oldani, illetve a elhet kapni olyan fülhallgatókat, headsetek is. Illetve lehet ennek egy olyan vonzata is, hogy vedd meg a gyári fülest és ne mást használj

    Annak ellenére, hogy óriási ere van a piackutatásnak, továbbá nagyon fejlett módszertanai, mégis kevéssé alkalmazott (részben szakma béli vagyok, csak azért mondom itt a tutit ). A legnagyobb ereje pont az innováció és nem a feltalálásban rejlik. Azaz, hogy hogyan alkalmazunk jobban (új csomagolásban), már meglévő technológiákat/termékeket. Az iphone pont erről szólt.

    Az iphone tökéletes példája annak, hogy hogyan alkossunk olyan telefont amiben csak azo ka funkciók vannak amit tényleg használ az ember.
    5 megapixeles kamera, nevetséges, ledes villanó? Szarse ér. Arra amire egy telefonba kell a kamera hogy valami hülyeséget látok gyorsan lekapjam maximálisan elegendő a 2 megapixeles iphoen kamera. Olyna helyken ahol ténylegesen fotózni kel, oda nem jó, én még kompakt gépet sem veszek, emrt szerintem azoknak a minősége is envetséges, csak tükörreflexes fényképezőgépet használok, minimum egy 60mm-s objektivvel, azal lehet normális képet csinálni. Bluetoothos adatküldés, amit még sokan szidank, az minek? kislányok küldözgessék a csengőhangokat egymásank a szünetbe? Másra nem jó headsetnek elég jó, és azt tudja is, nekem sosem hiáynzott. Videótelefonálás, most őszintén van valaki kishazánkban aki szokott olyat csinálni? Kb a 10 millió emberből 100, ezek is csak poénból, igazából teljesen fölösleges dolog. Nahh még mit szoktak szidni rajta, más nem juit eszembe, de általában olyna dolgokat amit soha nem használ az ember. Ebben különbözik az Apple, hogy nem olyan dolgokat fejleszt aminek semmiért értelme, mint pl az előbb emlitettek, hanem azokat tökéletesiti amit ténylegh hasnzálunk egy telefonon(pl netböngészű, vagy pl a virtuális billentyűzete is sokkal jobb mitn bármelyik windows mobilosnak). Csak ugye a magyar embereknek az a lényeg akkor érzik magukat vagányabbnak ha a techspec. a telefonjának hosszabb mint a haverja telefonjának, mégha abból a 200 funkcióból nem is használ cask 3-t. Az apple sikere ebben van, hoyg nem hülyeségekkel tette tele a telefonját hanem olyna dolgokat tökéletesitette amti tényleg használ az ember.

    Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

Új hozzászólás Aktív témák