Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz p_adam #5 üzenetére

    "Ez így egyáltalán nem igaz"

    Ha te mondod, akkor az előtt biztos a fizika és optika törvényei is fejet hajtanak :U

    "az új M optikák a kevés elem ellenére ugyanolyan nagy felbontásra képesek, mint az SL optikák"

    Ilyen rosszak lennének az SL obik? ;] Talán a kép közepén közelítik - a kép szélén viszont jellemzően esik a rangefinder obik felbontása. Emellett jellemzően magasabb a vignetting, LoCA, LaCA, coma, és minimális fókusztávolságban is elég rosszul szerepelnek.

    "(de 10 éve létezik olyan, amit már 150+ megapixelre terveztek)"

    A linkelt sajtóanyag sehol nem említ 150+ megapixelt, csak egy gumicsont "a lens that fully achieves the opportunities offered by high-resolution camera systems" frázist tartalmaz, és akkoriban még 36 Mpx volt a FF szenzorok csúcsa.

    "Egyébként a régebbi optikák is bőven megütik a használható szintet."

    Ne csúsztass, sehol nem állítottam, hogy használhatatlan lenne. (Ja és ügyes próbálkozás, a Minolta 35 f2.8 egy közismerten éles obi. Én is sokat használtam pár Minolta MD és MC obit Sonyn).
    Az állításom az volt, hogy a minél nagyobb élesség és optikai hibák csökkentésének hajkurászása miatt nagyok a modern obik, nem az AF megléte miatt, reagálva az állításodra.

    "egy jobb fajta Leica ennél is lényegesen jobb."

    Aha, és az ultra-széles Leica obik hogy szerepelnek?

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák