Új hozzászólás Aktív témák

  • mcsabee

    senior tag

    válasz mephi666 #38 üzenetére

    Az nem pletyka volt. Egyébként fejlesztettek, de kimondottan arra utaztak, hogy övék legyen a világ leghosszabb ideig fejlesztett játéka. Mindig is piacra akarták dobni, de nem jutottak odáig.

    "Nyilvánvalóvá vált, hogy egyelőre nem hogy játszható verziónk, de rendes gameplay videónk sincs, mivel csak egy összevágott, külön erre a célra összeállított anyagot láthatott a közönség. Az volt - a titokban kidolgozott - terv, hogy a különböző mellék projektjeinkkel megpróbáljuk fenntartani a céget, és eközben beírjuk magunkat a játékok történelemkönyvébe azzal, hogy még legalább 5-10 évig fejlesztjük a Duke Nukem Forever-t. George szerette volna, ha mások is megtapasztalják milyen érzés a Duke Nukem Forever-rel játszani, de persze tudtuk, hogy ez egyhamar nem fog bekövetkezni, sőt, lehet sohasem. Aztán jött az Epic is, akik arra használták a játékot, hogy kelendőbbé tegyék az Unreal Engine-t. Ez végül is sikerült nekik, hisz sokan megvették a motor licenszét, és a cég diadalmenete egészen véletlenül pont 2001-ben kezdődött..."

    "Lényeg a lényeg, elém toltak egy szerződést, amit alá kellett volna írnom, jól tudtam ezt, de valamiért hezitáltam, szerettem volna egy ügyvéddel mindenképpen átnézni a papírt, mielőtt elfogadom a feltételeket. Jó fizetést ígértek, nem lett volna semmi gondom. A szerződés lényege az volt, hogy „tartod a szád, mi cserébe fizetünk”. És hogy miről kellett tartanom a szám? Erről az egészről, mindenről, ami a háttérben zajlott. A végtelenségig tartó fejlesztésről, az Epic-kel kötött háttéralkuról, és még sok minden másról, amiről nem írok.

    És hogy lehet, hogy mégis 8 évet töltöttem el a cégnél? Az utolsó ilyen titkos megbeszélésen válaszút elé kerültem. Hárman ugrottak rám, ha minden igaz CliffyB rúgott le a székemről, majd miután George letörte a szék lábát, 3 centivel az orrom elé himbálta, és ezt mondta: „még egyszer utoljára megkérdezem, aláírod azt a tetves szerződést, vagy sem?”. Azt tettem, amit mindenki más is tett volna a helyemben, a többi pedig már történelem…"

    Stay a while and listen...

Új hozzászólás Aktív témák