Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    "Mivel emberek vagyunk, olcsón szeretjük megoldani a dolgokat és az „Almára” csak vágyakozunk, de nézzük, mit kezdhetünk egy alapban "olcsó" konfiggal."

    Magam részéről egyáltalán nem vágyom az almára, szimplán szakmai szemmel sem. A iMac egy végtelenül elcseszett konstrukció, amit az AIO jelleg miatt gyakorlatilag laptop alkatrészekből építenek fel. Ennél is nagyobb baj, hogy az integráció miatt a bővítése vagy lehetetlen, vagy rémálom. Az iMac támogatás ráadásul legendásan rossz, gyakorlatilag ezt a vonalat elengedte az Apple, noha 1-2 modell megjelenik, de ez már régen nem a fő csapásirány. Szép és dizájnos mai napig, csak már sajnos fele annyit sem ér mint az ára.
    Mióta az Apple váltott Intelre, már a megbízhatósággal kapcsolatos régi érvek felett is eljárt az idő, és bár volt idő, amikor pl. a grafikusokban -én is az vagyok- fel sem merült egy PC használata, ez mára pont megfordult.

    A hangzatos "Retina" kijelző valójában egy LG panel (abból viszont kétségtelenül egy jó minőségű darab), viszont EIZO és NEC fronton már sokkal jobbakat is kapni lehet munkára, vagyis ez sem szól már mellette.
    Az egyetlen terület ahol még indokolt lehet, az audio/music szegmens. Amióta az MS kivégezte a Direct Audio-t, kevésbé jó megoldás a PC egy stúdióba, bár az audio interfész gyártók ma már ezt a problémát is nagyrészt megoldották, tehát a különbség már itt sem annyira jelentős.

    Oda akarok kilyukadni, hogy az "olcsó alternatíva" már nem lesz feltétlen rosszabb az eredetinél, sőt, okosan építve még előnyt is fog élvezni a gyári iMac-el szemben, hiszen így a bővíthetőség, fejleszthetőség és testreszabhatóság lehetősége meg lesz teremtve.

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz hunluki #14 üzenetére

    "A hackli ilyen 2in1 győzelem, saját magam raktam össze igényeim szerint a vasat, megvan a szeretett szoftveres környezetem, egy reboot után pedig ott egy combos gémer PC ha épp nem PS-el nyomom az ipart."

    És ennyi! Az a lényeg ugyanis, hogy a felhasználónak megfeleljen a hardveres/szoftveres környezet amiben produktív tud maradni.

    Nekem is hiába dumál bárki arról, hogy W7-ről váltanom kéne 10-re, addig nem fogok amíg a 10-el grafikai alkalmazások alatt olyan gondok vannak, amilyenekből eddig már többet átéltünk. A 7 jelenleg beton stabi a Dual Xeonos WS-eken, és évek óta nincs abból infarktus közeli állapotom, hogy ha reggel bekapcsolom a gépet, akkor az _OS miatt_, nem lesznek-e stabilitási vagy egyéb problémáim.

    Ha Te az OSX-et szoktad meg az évek alatt, akkor teljesen érthető, hogy ehhez ragaszkodsz, különösen, ha az alternatívák nem képesek kiváltani a megszokott funkciókat. (Amit egyébként megértek, mert az Inteles korszakig mi is MAC-en dolgoztunk napi szinten)

    A legalitás valóban más laprta tartozik, ahhoz nem tudok hozzászólni, hogy céges környezetben mennyiben jelenthet ez problémát.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Bici #18 üzenetére

    "Az almánál nem a hardver a lényeg, hanem az OS."

    Ez valóban így van, de ennek véleméányem sszerint főleg addig volt igazán nagy jelentősége, amíg a régi RISC arhcitektúrán futott. Sokkal stabilabb volt a rendszer, és olyan képességekkel rendelkezett, amivel az akkori Win+X86 nem. A hardver+szoftver egysége alkotott olyan szintű stabilitást és képességeket, melyek pozícióba emelték bizonyos szegmensekben (ilyen volt a 2D grafika például). Később ez az előny elveszett, egy mai iMac dedikáltan már nem jobb a komoly grafikai programok alá, mint egy windows PC.

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Bici #20 üzenetére

    Ezzel egyetértek! Én elsősorban grafikusként tudom megítélni a kérdést mert az vagyok, és ilyen minőségemben dolgoztam rengeteget a RISC érában Mac gépekkel, most meg már Xeon alapú WS-eken Windows-on. Ott ezek a különbségek nem voltak ilyen látványosak, mivel a Photoshop és a többi alkalmazás felülete -amit ugye bámulunk egész nap- kb. azonos volt a Win verzióval.

    Gondolom Te programozol, ott nyilván más szempontok a fontosak és ezért egészen más megítélés alá eshet ez a kérdés is.

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Turbokecske #25 üzenetére

    Csak párat kellett volna visszaolvasnod, hogy ráébredj: Egyáltalán nem erről van szó!

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz CsabaZz #26 üzenetére

    Ennek mondjuk tényleg nincs sok köze ahhoz, hogy Apple vagy sem, mert az alkalmazott hardvertől függ elsősorban, hogy milyen lesz a fogyasztás...Az Apple is szimpla Intelt és más sztenderd komponenseket használ, tehát ha egy azzal megegyező Windows-os laptopot válaszottál volna, akkor nem lenne számottevő különbség az üzemidőben sem.

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák