Új hozzászólás Aktív témák

  • imi3est

    csendes tag

    Nem akarlak lebeszélni, de a fehér háttér ha zavarja a szemed az a háttérvilágítás típusától lehet. "Duracellm.." is írta hogy régebbi CCFL-es IPS monitorról írta hogy zavaró rajta a fehér szín. Valahol olvastam olyat hogy az egyik Samsung VA panel fehér háttérvilágítása zavart valakit nagyon. Szóval szerintem a fehér háttér hogy zavaró vagy nem az nem attól függ hogy IPS vagy VA. Ez a kontraszt dolog se számít szerintem olyan sokat, én pl ahol fekete alapon fehér betűt nézek ott is fentebb állítom hogy ne legyen teljesen fekete a háttér, mert úgy már túl zavaróan nagy a kontrasz. (új IPS monitoron) Ha a fényerőt teljesen leveszem szinte nullára, akkor is jól olvashatóak a betűk. Az a baj hogy nehéz látatlanban eldönteni ezt, mert minden termék más, és minden embernek mások az igényei. Láttam már régi IPS-t amitől kifolyt a szemem, láttam régi VA-t ami elviselhető volt, láttam új VA-t amitől kifolyt a szemem és láttam új IPS-t ami teljesen jó (a mostani) Szóval bármi lehet :) Ezért érdemes lenne élőben megnézni, összehasonlítgatni ha lenne rá lehetőség. Persze még úgy se biztos, mert fél óra alatt nem biztos hogy észreveszed ha valami nem oké a képminőséggel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák