Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joe_Muad_Dib

    tag

    válasz redbiro #15006 üzenetére

    Ráírtam és megkértem, hogy írja le ide is magyarul ha tag ezen az oldalon.

  • Joe_Muad_Dib

    tag

    válasz redbiro #15006 üzenetére

    Ennyit válaszolt:
    "Szia,
    Prohardveren nem vagyok tag....
    Szerintem a Macrodroiddal némi józan paraszti ésszel és programozói hajlamokkal könnyen megoldható ez, viszont a megoldás továbbra is csak kompromisszum, nem tökéletes megoldás.
    Nem szeretnék részletes Macrodroid bemutatót tartani magyarul, erre se időm, se türelmem. A fontosabb részleteket megoszthatom, de ezek csak az én ötleteim, és létezhetnek ennél jobb megoldások is.

    A probléma gyökere meglátásom szerint ott van, hogy az Android (legalábbis nálam ez így volt) illetve a Macrodroid számára nincs különbség a között, hogy a Waze a háttérben fut, vagy nemrég használtad, és már kiléptél. A futó programok listája (ami szerintem megtévesztő, az Android a legutóbbi futásokat menti ide a kontextussal együtt, hogy amikor újraindul az app, ugyanabban az állapotban legyen, így olyan, mintha ki se léptél volna belőle).
    Tehát nem tudjuk, hogy a Waze fut-e (a háttérben) vagy sem, mikor a hívás érkezik (vagy indítjuk), és a Waze a háttérbe kerül. Viszont a Waze tesz egy kis ikont a notification bar-ra, és a Macrodroid ezt tudja detektálni.

    A makró annyit csinál, hogy detektálja a bejövő és kimenő hívást (ezen kívül a nem fogadottat ill a hívás végét is, de ezek nem lesznek aktív triggerek, amik a makrót indítják, csak olyanok, amelyekre hivatkozni lehet futás közben).
    Tehát ha mondjuk jön egy bejövő hívás, a makró elindul....
    Ezek után a makró megnézi, fut-e a Waze. Ez azt jelenti, hogy vagy az előtérben fut, vagy a háttérben, de az utóbbit ugye csak úgy tudjuk detektálni, hogy a notifikáció ott van a képernyő tetején....
    Mindehhez még azt is hozzávettem szűrőnek, hogy a telefon bluetooth-on kapcsolódik-e az autóhoz, ez persze csak akkor kell/lehetséges, ha van ilyen az autódban, és használod is.
    Ha minden stimmel, a makró elkezd várni arra, hogy a hívás felépüljön (ld. inaktív triggerek), vagy fel se vegyük, stb.
    Ha a hívás felépült, akkor pedig elindítja a Waze-t, ami - ha az már fut - egyenlő azzal, hogy az az előtérbe kerül.
    Kb ennyi az egész, a Macrodroidban némi kísérletezés után kb működik."

    Én ha valaki ezt beállítja magának, továbbra is örülnék egy magyar nyelvű ismertetésnek: ide bemásolom az angol nyelvű leírást:
    "
    I have a new android 10 based phone and was faced this same issue. Here is how I solved it.
    - Downloaded MacroDroid app. This app can do many kinds of automation.
    Defined following macro: (when you download and try it, you will understand what my lines mean....):
    Triggers:
    - Call Incoming, Call Outgoing, Call Ended, Call missed, all with Any number or any contact (first 4 options in list)
    - Actions:
    IF ( App Waze running in foreground, OR (App Waze running in background AND Notification present from Waze)) THEN
    WHILE Not in Call And Trigger (Call Ended) not fired AND Trigger (Call missed) not fired DO
    wait 300ms
    END LOOP
    wait 4 seconds
    Launch waze
    END IF
    The reason it is that complicated is that Android 10 cannot distinguish between an app running in background and app just closed (but still in the list of recent apps). Waze puts a small icon on notification taskbar when running in background so I could have that checked in the IF.
    This works now for me both for incoming and outgoing calls.
    With some practice it can be customized better. In any case it is a full solution for this problem, which I think will never be solved by Whatsapp / Android teams...."

  • Attti73

    tag

    válasz redbiro #15006 üzenetére

    Egy barátomnál ugyanilyen telefonon, ugyanazon verzióval működik. Nem értem mi lehet a probléma.

Új hozzászólás Aktív témák