Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz #98593280 #252 üzenetére

    Na igen.Amíg az ember nem tudja hogy az amit csinál árt neki,addig csinálja.Ezt írtam is hogy olyan idősen azt hittem "vasból" vagyok és nekem nem árthat semmi.Elképzelni sem tudtam volna hogy egyszer majd örülni fogok minden újabb lépésnek.A mázsák mozgatása a munkával járt,akkor ez volt,ebből kellett megélni.A ladát meg fogadásból borítottam fel.Évekkel azelőtt, kb 15 évesen mentem el először orvoshoz derékfájással,akkor egy sima röntgenre küldtek és azt mondták ilyen tökéletes gerincet ritkán látnak,azért fáj mert növésben vagyok vagy megerőltettem (ezt is írtam már) úgyhogy végig dolgoztam,sportoltam,legénykedtem az ezt követő ~12 évet tökéletes gerinc tudattal és ha fájt pihentem kicsit de 3 éve végleg beszart.Aztán jött a csontkovács.Persze közben munka mert meg kell élni valamiből.

    Minden sport igénybe veszi a testet.Az egyik a lábakat jobban,a másik a karokat a vállakat vagy éppen a gerincet.Ha valaki kicsit gyengébb térdekkel született és ezt nem tudja (még) de imád futni vagy focizni és később tönkremegy a térde akkor azzal mi van?Akkor most sportoljunk vagy nem?Csak azért kérdezem mert én például imádtam a melóba is meg kondi terembe is nagy tömegeket mozgatni.Jó érzés töltött el.De tönkrement a gerincem.

    Megelőzhettem volna.Például azzal hogy az orvosok tisztességesen kivizsgálnak még 15 évvel ezelőtt.Akkor úgy éltem volna tovább.Akkor kíméltem volna a derekamat.De hogy előzzek meg valamit,ha azt sem tudom hogy mit kell megelőzni?

    Amúgy ki hülyézett itt? :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák