Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _drk

    őstag

    Nekem is van pár sztori.

    Kedvencem:
    Unokatesómék, tescoban volt egy csoda össze állítás egy gyagyi notebook és nyomtató egyben. Szuper olcsó, hülyének is megéri!
    De persze semmi win meg ilyenek, annyira nem vagyok laptop szaki hát rá is ment a délutánom mire minden felment rá amit gondoltam alap felhasználásra.

    A csattanó akkor jött mikor beüzemeltem nekik és kerdően néztek rám hogy akkor most mit csináljanak vele!?
    A helyzetet az akkor 8 éves lányuk mentette meg aki egyből megnyitotta a paintet és elkezdett rajzolgatni.

    De persze otthon internet minek... előzményeket majd össze szedem, mert a férje nagyon olcsón akarta nagyon okosan megoldani a net kérdést is, akkor az össze verbuvált gépeket gondolhatjátok...

  • _drk

    őstag

    válasz _drk #113 üzenetére

    Na a baj ott kezdődött, hogy a faluban csináltak ingyen wifi-t a villanypóznára. De mivel ők a falu végén laknak a jel nem ért el odáig. Hát ő vett antennát, meg jelfogót, direkt ezt befogni!
    Na azt sose sikerült, valami pár házzal odébb levő kis wifi jelet érzékelte csak. DEEE a pusztán át kb 100-200 méterre a szomszéd falúból elég jól fogott valami jelet.
    Semmi értelme nem volt mert piszok lassú volt! Ráadásul ha jól emlékszem még XP-s gép volt rákötve. Azzal is kellett kicsit szenvedni, meg az egész net dologgal, de egyből mondtam hogy ennek nincs értelme!
    Ez kb 3-4 éve volt, mikor már falun is aprópénzért volt több 10 megás net. Még egy gép összerakást is ajánlottam nekik akkor, hogy összerakok nekik valamit max egy 100-asból és még játszani is lehet majd rajta.
    De ebből lett a laptop, amit azóta se láttam, hogy használnák.

    Gondolkoztam, hogy bevezetem őket a torrent a világába, de azon nyomban elvetettem, mert az életem rá ment volna :D

  • _drk

    őstag

    válasz hcl #180 üzenetére

    Legyen egy pozitív kimenetelű sztori is!

    Hív haver németből: gond van, menjek már fel faterjáékhoz mert nem megy a skype és ügye azon tartják a kapcsolatot. Mivel egyik legjobb barát, sokat nem is szórakoztam, ráértem , egyből mentem is.
    Ez tavaly történt!
    Első mellbe vágó élmény! Windows messenger azaz a gagyi msn ment a háttérbe! Böngészőben msn kezdőlap! De még toolbar-ok és voltak a böngészőn!
    Gyorsan vezérlőpult, ami engedte azt gyorsan legyalultam, többi msconfigban kilőve. Rendesen megtáltosodott a gép, skype is működött, még büszke is voltam magamra. De tudtam, hogy ez nem fog sokáig tartani.
    Egyből szóltam is havernak, hogy legközelebbi hazajövetelnél kell nekik egy új masina!
    Egyszer hívott az öreg pár hétre rá de akkor nem tudtam elmenni.
    Viszont haver ahogy hazajött, számtechboltba össze is rakatott egy gépet, hogy még a gagyi notebook miatt se kelljen szenvedni, úgyse hordozzák, alap netezésre meg olcsón sok évre lehet egy gépet építeni.
    Aztán jól be is ittunk! :D

    [ Szerkesztve ]

  • _drk

    őstag

    válasz Hintalow #406 üzenetére

    Ez amúgy igaz! Mostanában engem se találnak meg szerencsére.
    Laptop-ot elhozzák, itthon kényelmesbe megcsinálom, de ez is ritka mert már win7 óta sincs az a nagy szenvedés, mióta a 10-esek mennek nagyon nem is keresnek.
    1 haver van, annak szívesen meg is csinálnám, már vagy 1 éve mondja, hogy új rendszer kéne a laposra de azóta se ért ide.
    Én nem sürgetem! :D

  • _drk

    őstag

    válasz koby11h #737 üzenetére

    Pff most szereltem össze 3 bútort a hetekben, költözés miatt.
    1. ÁGY: normális útmutató szépen lépésről lépésre, bőven elegendő lépés 1 kockában, fel címkézve számmal minden egyes lap, ami nagyon fontos, mint később kiderült. Hiába a nagy lapok, haverral aki hozzáértő kb 2-3 óra nem kapkodva kávészünettel.
    2. Kisebb ruhásszekrény: Asszonnyal egy komplett délután volt. Az útmutató már hiányos, de még érthető viszont ha nem dolgoznak a kezed alá, sőőt még össze is kavarnak már káosz.
    3. Tv állvány: Útmutató HARDCORE level. 1 rajzon volt besűrítve minden. Én éjszakás után már közben sörözve vert is a víz, Haver siet ő is fáradt nem volt képben.
    Az eredmény: Lett egy egyedi bútorom, mert nem éppen úgy sikerült ahogy azt megálmodták :D
    Tanulság: Sehogy se jó! legközelebb elkérem a szerelési útmutatót vásárlás előtt!

    Még hátra van egy használt lapra szerelt nagy szerkény,de ott a sérülések kicsit megnehezítik a dolgot.

  • _drk

    őstag

    Utóbbi években összeraktam pár gépet fejben, de egyikből se lett semmi.
    Sokat ismerősöknek csak úgy nagyjából, meg magamnak néha megnéztem hogy jönne ki a dolog.
    De mire kijott a 150k végösszeg, (de ez még mindig csak egy gyengécske videokártyával) addigra elhalt a dolog még nálam is.

    Van egy fiatalabb generáció ami viszi a pubg, fortnite és más esportokat, azok viszik a gamer pc szegmenst. De azok már értenek annyit hozzá hogy hol vegyék! Régebben rengeteg kókány bolt volt, de mára szerintem nem olyan gáz a helyzet. Nem engedhetik meg maguknak hogy sz@rt adjanak el.
    Ugyan akkor a win7től, ha már legalább egy i3-as támogatja annyira nem is lehet megölni. Szerintem még a 2100asok is mennek vígan. A win frissít mindent, ha nagy a baj meg csak újra varázsolják valahogy. Youtube howto-val simán megoldhato már ma.
    Ami meg megy könnyen, kár vele szenvedni, de ez meg is van már szokva hogy ujját kell venni.

  • _drk

    őstag

    Már most vagy 3-4 hete sikeresen térek ki egy kolléga gépes bajainak orvoslásától.
    Elmondása alapján valami 8 éves gép, de mivel egész család netezik rajta így tiszta vírus az egész, meg az öccse már a win10-et is felvarázsolta amivel még rosszabb lett, vagy ez a probléma én nem tudom.
    Új windowst ajánlottam! 7-est mert azzal még jól ment, meg annak a régi sz*rnak szerintem elég is. Adott egy pendrive-ot, gyorsan rá is jöttem, hogy egy Wish-es csoda, minél több gigás, de annál rosszabb szerencsére.
    Na azt megcsináltam neki, pendrive oda ad, de már telepítés közben hibaüzenet. Újra próba után felment, de a drive-eket lehet nem érti, aznapra abba is hagyta, másnap meg már el se indult neki a gép.
    Most a vinyó cserét javasoltam neki. De csak kölcsönbe intézzen egyet, és azzal hátha jó lesz.
    Kicsit ért hozzá, ennyit meg is tud csinálni, legalább az első köröket megspórolja nekem.
    De már elkezdtem felkészíteni lelkiekben, hogy lehet búcsú lesz ennek a vége.

  • _drk

    őstag

    válasz #33253120 #3594 üzenetére

    Fel fért az pendrive-ra, csak azok nagyon trógerül működnek.

    W7-et meg ő kérte! Én meg adtam neki. :D

Új hozzászólás Aktív témák