Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Elemental #6853 üzenetére

    Ott a pont, a kulcsa, hogy személyesen ott legyél. Ha ezt nem tudod megtenni, hiába van bármennyi pénz rá, fogadsz művezetőt, stb. Nem lesz olyan.

  • BiP

    nagyúr

    válasz Elemental #6853 üzenetére

    Felsoroltál mindent, ami miatt nem akartam soha belevágni :), és amit említettem, hogy nem értem, hogy mégis sokan belevágnak, mindezt úgy, hogy ők sem értenek hozzá, csak a vágy van meg, hogy "olyan legyen, amilyen én szeretnék".
    De az esetek nagyon-nagyon-nagyon kis százalékában lesz olyan, a végére mindegyik kompromisszumos lesz.
    Szerencsés esetben az ember életében max. 1x épít házat, szakértelem híján végigszívja, aztán a végére kiokosodik valamennyire, de akkor meg már mindegy.
    Csomó idő elmegy vele, mert végig ott kell lenni, rengeteg extra munka, ősz hajszál,minusz 10 kiló, idegeskedés, és állandó újratervezés, mert nem akkor jön a szaki, a ráépülő lépések is csúsznak, meg mert mindenről közben derül ki, hogy nem megvalósítható, vagy elbaszták, és emiatt más is borul.
    Az összes ismerősöm, aki belevágott, tudta előre, hogy szívás (hiszen nekik is voltak ismerősi körökből tapasztalataik), de mindenki azt hiszi, hogy ő lesz az 1000-ből 1, akinek majd sikerül. És utólag kiderül, hogy nem :) Ő is végigszívja, és ugyanúgy nem tökéletesen olyan, mint amilyennek megálmodta. Na, mi ezeket átgondolva döntöttünk úgy, hogy nem, nem hiányzik ez nekünk. Tudjuk magunkról, hogy nem tudnánk úgy megvalósítani,ahogy megálmodnánk, nem tudjuk belerakni azt az energiát, meg nem akarjuk végiszívni, végigidegeskedni, végigszervezni.

    (Esküvőszervezés ugyanez: életedben 1x csinálod, úgy, hogy nem értesz hozzá. De a buktatója, hogy csak utólag fogsz konyítani valamennyit hozzá, miután végigszívtad az elsőt. És amikor már nem kell, akkor tudod, hogy hogyan lett volna érdemes megcsinálni :) )
    Nálunk ez annyiban más, hogy ezt viszont mi magunknak csináltuk, és jó lett. Itt mondjuk szerencsénk volt, hogy a közeli családban sokan végigszívták már, így kevés év alatt sok közeli tapasztalatot begyűjtöttünk. De így is sok meló volt benne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák