Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jaffa 2843

    Ármester

    válasz hobizoli #2512 üzenetére

    Sokan csak azért nem teszik tönkre a saját farkukat is, mert fáj. :D

    #### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

  • GEIL

    addikt

    válasz hobizoli #2512 üzenetére

    :O ;] te jó ég....

    i7 13700k - 64Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 32Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

  • mephi666

    nagyúr

    válasz hobizoli #2512 üzenetére

    engem régen a sony cd-rom-okkal áldott meg az ég... volt egy 40x-esem ami úgy működött gari lejárta után, hogy betetted neki a lemezt, tekerte, pittyegett, nem bírta olvasni... így 10-20 próba után egyszer elkapta a fonalat és akkor azt a lemezt olvasta... viszont volt egy orosz módszer, amivel 2-3 próba is elég volt általában: erőből be kellett neki tolni a tálcát lemezestől, hogy a ház csússzon hátra az asztalon pár centit :D naponta 1-2szer előrébb kellett húzni a házat 20 centivel az asztalon :D

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • sh4d0w

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz hobizoli #2512 üzenetére

    Ő volt a neoluddita mozgalom helyi sejtje? ;]

    https://www.coreinfinity.tech

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #2512 üzenetére

    Állati storyk! Látom neked is akad azért hülye ismerősöd ...

    Erről az írásról két story is eszembejut :
    1. Anno 2000 táján haveromnak volt egy EDO/SD RAMos alaplapja. VOlt neki benne a 166@233-as Pentium mellett. Amúgy az alaplap fizikailag rendelkezett egy nagy hossziránti töréssel a nyákon, de csodák csodájára ígyis ment hibátlanul ha nem mozdult el a két rész (nem volt végig törve csak úgy majdnem középtájig) ha elmozdult instant kékhalál/fagyás.
    Na szóval 16MB EDO RAMja mellé vett 64MB SD RAMot, majd nagy bátran bele is dobta a gépbe. Szépen fel is ismerte h 80MB RAM, ahogy kell.
    EGy dolog volt viszont furcsa benne : A gép iszonyatosan lassú lett! De érezhetően sokkal, mint mindössze 16MB EDO-val. Pedig a Windows is látta mind a 80MB RAMot. A megoldás végül a 16MB EDO száműzése lett, ekkor a gép felkapcsolt olyan sebességre amilyennek lennie kellett.

    Házcserés eset :
    volt egy kedves itt igencsak tipikus ügyfelem (minden kellett neki, ingyen de tegnapra, fizetni nem szeretett, alkudozott, variált, részlet... stb. Tényleg a legrosszabb fajta ügyfél volt itt aki csak lehet. full kuka volt a gépekhez de nagyon okoskodott, nevezzük Janinak, ő is fogalom lehet még itt. Tényleg az a fajta akinek volt pénze minidg de mégis képes volt mástól tarhálni) .
    Megvette tőlem a ASUS M4A785D-M PRO + Phenom 9500 + 2GB RAM kombót. Na át kell szerelni a házába. Mondtam neki h csak ha melóból hazajöttem olyan este 6 fele érek rá. 14:00-kor már hívogatott h kéreszkedjek el a melóhelyemről, mert jajj szereljem már meg neki a gépet. Mondtam neki h ez így nem fog menni. 16:00 fele hívott h ő nem vár tovább, nekilát a szerelésnek. Mondtam neki h NEM KÉNE. Na még hazafelé tartottam mikor hívott h menjek át, mert baj van, nem tudja elindítani a gépet. Átmentem, hát kiderült h a kis apróságokat (reset, power stb) nem tudja bekötögetni, meg ilyemi, elég kókány meló volt, meg kupi a gépházban, de egészen sokáig eljutott, hogy mi hová való. bekötöttem az apróságot, majd nagylelkesen indította a gépet. Gép indul, leáll, füstszag.
    Kiderült h az idióta kiszedte a távtartókat a házból, de nem rakta vissza, mondván majd jó lesz neki valamire el is teszi és úgy rakta be az új alaplapját. Az alaplap a hátsdó részen egy vastag ezüstös rész odakozmált a házhoz. Kiszedtem neki a lapot a lehető legklevesebb sérüléssel. Ő közben örjöngött h jajj most nem lesz gépe stb. Ismertem egy elektro zsenit és felhívtam, közölte h vigyem el a lapot talán megtudja csinálni. Sikerült is a lap javítás haveromnak, pár nap múlva úgy volt h elviszem neki, fizet, mindenki örül.
    Haver 7000ft-ot kért a lap javításért. Kedves János ügyfelünk pedig úgy gondolta h neki ezt a 7 ezret nem kéne kifizetni, mert ugyan vajon miért is kellene? Na haverommal elmentünk hozzá, beszereltük, az alaplapot, majd haverom felette neki a Windowst is (+5000ft) majd közöltük vele, hogyha nem fizet, akkor visszük a gépét. (eddigre már a sokadik meredek húzásán volt túl, szóval erősen érett ez). Na erre haverom kapott 13ezeret, valamint 2 ezret én is kértem a fáradozásaimért, elmagyarázva neki, hogyha nem ismerek egy ilyen embert, akkor 25 ezer csak a lap + szerelés + windows... nem járt volna jól.
    Egyébnként jól sikerült a javítás, ugyanis 2016 őszén szakítottam meg vele a kapcsolatot végleg (amikor sehogy sem sikerült egy közel 30 ezres tartozást hónap számra megadni, de állandóan itt volt az igényeivel, kéréseivel stb), és akkor még a gép azzal az alaplappal ment.

    #lucus #jani #jános

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák