Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Diabolis #1440 üzenetére

    Az olyan ember nem is dolgozni akar, csak az időt múlatni pénzért.

    Jól sejtem, hogy nem teljesítmény/elvégzett munka alapján megy a bérezés, vagy valami átalányos dologgal megy ez?

    Vagy még rosszabb, hogy a saját hülyeségét rákenhetik vég nélkül a fejlesztőre, mert "összeomlott az a szar".

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Diabolis #1440 üzenetére

    nálunk ugyanez pepitában: most kezd már úgy összeállni a rendszer, hogy nagyon hülyének kell lenni, hogy anomáliát hozz létre benne... csak egy példa: többlépcsős folyamat egy rendelés rögzítése: fejrész, tételsorok, majd végül kiszállításhoz kapcsolódó adatok és adóadatok aktualizálása... most jutottunk oda, hogy felhasználó sír: kiküldött egy rendelés-visszaigazolást a vevőnek, sorszinten frankó mindenhol az ár, de az összegzéssel gebasz van... (újranyomtatásban viszont minden jó) ilyenkor jön az, hogy nekiállok nyomozni, tesztkörnyezetben megpróbálni reprodukálni a hibát (ez kb 99%-os hatékonysággal megy is, mert mindenféle nagyképűség nélkül elmondhatom, hogy tisztában vagyok a rám tartozó folyamatokkal), közben nézem a logot is, hogy melyik adattáblába milyen időpontokba mit írt bele, így össze szokott állni a kép... itt is leesett nagy nehezen, hogy elkezdte a felhasználó szépen a rendelés rögzítését, felvitte a sorokat, majd az utolsó frame-en nem gyalogolt át (ahol az adóadatokat és egyebeket aktualizálja a rendszer), hanem másik felületről indított egy nyomtatást, amin persze sz@r lett abban a verzióban az ár... :U ...utána valószínűleg végigsétált a megfelelő frame-eken és ezért újranyomtatásban minden jó... meg lesz oldva azzal, hogy a bizonylatnyomtató felület kap fejlesztést, hogy hiányos adatok esetén pofozza rendbe a megfelelő adattáblákat és onnantól nem lehet ilyen hiba, de ez tipikusan az a dolog, ami teszteléskor nem jön elő... csak szökővéente 1-2 user balf@szkodásakor (...az ilyen kivételek kezelése miatt viszont a rendszerünk már lassan 4 év alatt olyan messze került a standard-től, mint a makkom jeruzsálemtől... rommá fejlesztettünk benne kb mindent, de még most sem teljesen hülyebiztos)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • koby11h

    aktív tag

    válasz Diabolis #1440 üzenetére

    Hasonló problémára hasonló megoldások :)
    Én a jegyzettömböt mondtam, és nekem a "Csináld már meg ezt a szart!" szöveg szokott jönni.
    Jelszó:
    kitiltotta a rendszer
    ok, küldetek jelszót, de ne bemásold amit küld a rendszer hanem írd be
    megint kitiltotta
    bemásoltad? Háááát... mind a három próbálkozásra? Hááát...
    Ok, akkor mindjárt küldök másikat és légy szíves ÍRD BE AZT A SZERENCSÉTLEN 8 KARAKTERT!!!
    ok, de ne kiabáljak.
    Ok, de akkor légy szíves azt csináld ami oda van írvam vagy amit telefonon elmondok... (az email második sora is az, hogy "Kérjük a jelszót ne bemásolja, hanem gépelje be!") :W

    "C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

Új hozzászólás Aktív témák