Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • muxi-muxi

    senior tag

    Lehet örülni a hírnek meg szurkolni a kalózoknak, de az lesz a vége, hogy a szoftverfejlesztő cégek otthagyják a PC-t, és csak konzolokon fognak ütős címek kijönni, oszt akkor majd lesünk mint a vett malac mindenféle krájzisz meg grenteftótó nélkül.

    A játékfejlesztés marha sok pénz, és marha sokba is kerül. Én még egy csoffadt kertészt sem tudnék alkalmazni egy délelőttre sem, nemhogy 100-200 grafikust, programozót egy-két éven át. A grafikai kivitelezéssel is egyre több meló van, gondoljatok bele, mekkora meló lehet egy játékot teljesen feltextúrázni,stb. Ha nem lesz haszna a kiadóknak, akkor nem fejlesztenek PC-re ilyen egyszerű a kapitalizmus.

    Marad a farmville, meg a travian. :(

    Különben meg ne legyünk álszentek, ez pont egy olyan téma, amiről mindenki beszél a kockák közt, csak ha kikerül egy hírportálra, az marha ciki tud lenni. Full álszentség, tisztára mint a napi politika. (nem hozok példákat, mert akkor úgyis ki leszek moderálva),

    Szóval az éremnek mindig két oldala van.

    [ Szerkesztve ]

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

  • muxi-muxi

    senior tag

    válasz Black Dragon #20 üzenetére

    Nézd, lehet hogy feltörik, de de most egy nagyon hétköznapi példával kontrázok neked:

    Adott mondjuk a magyar poppiac állapota úgy négy-öt évről ezelőttról, és a MAHASZ-lista. Ilyen nyomoingerek szerepeltek rajta, mit Lakodalmas Lajos, meg Márió, a Harmónikás, benn a top tízben! Miért? Mert az a célközönség, aki hallgatja ezeket a kétes értékű CD-ket, azért vette meg eredetiben, mert nem tudott 40 éves fejjel CD-t írni!

    Akkor most jöjjön az analógia: a konzolos kalózkodás jóval kisebb probléma, mint a PC-s. Mert mennyivel egyszerűbb letölteni egy warez pc-játékot letölteni IGYEN, felmountolni daemonba, felinstallálni, törni, (ezektől a műveletektől nem kell szerintem megijedni) játszani vele, mint egy konzolt FIZIKAILAG moddolni, játékokat íratni valami nagyokosnál (persze nem ingyen ezt sem), és kockáztatni, hogy bannoljanak a LIVE!-ról? Elárulom: sokkal, mégha nem is tűnik annak. A konzolos felhasználó lustább ennél, inkább leemeli a polcról eredetiben, neki amúgy sem kell pacthelni (és ha igen, az jobbára automatikusan megy), és prüszköl a mája, amikor csippeltetni megy, mert ugye a dörzsölt konzol-törők az is csak ismerősöknek teszik meg, tartva a jogi következményektől.

    Tehát mivel a PC-s warezolás relatíve könnyebb, anonímabb, a PC-s játékeladások pedig köztudottan alacsonyabbak a konzolosokénál, én úgy gondolom, nem írtam baromságot az előző hozzászólásomban. A hackerek marha ügyes nép, de leginkább azok élvezik a munkájuk gyümölcsét, akik egy picit jobban értenek a PC-hez, és szeretnek is bütykölni vele. A konzolosok nagy része nem ilyen ember, kényelmes, és pontosan ennek a levét issza meg a 10-15 ezer forintos játékaival. Na de most már nem ragozom tovább, továbbra is szét lehet szedni a véleményemet, csak az akkor is az marad, ami.

    "Nekem ne magyarázd már be, hogy az Ubisoft ráfizetéssel készíti a pc-s játékokat mert magamhoz nyúlok."-egy szóval sem említettem ilyesmit. De ha kicsi a haszon a PC-s piacon, akkor nem fejlesztenek rá annyit, vagy a PC-s portokat jóval később adják ki, mint a konzolosokat, és ennek megint a számtech user issza meg a levét. szerintem

    Uff.

    [ Szerkesztve ]

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

  • muxi-muxi

    senior tag

    válasz Narxis #49 üzenetére

    Az Assault on Dark Athena-nak másfél évig nem volt crack-je, pedig jó játék volt. Gondolom, nem is lett túl sikeres emiatt...

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

Új hozzászólás Aktív témák