Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • carl18

    addikt

    Hát tény kicsit elszáltak a fogyaszták limitek az utobbi időkben! :)
    Mondjuk azért a témára kitérve, akinek ilyen kártyája van az tudja fizetni a villany számlát nem ez fogja földhöz vágni.
    Ha az Energia megújúló forrásból van, például szél-nap energia akkor tök mindegy. Mert nem káros a környezetre nézve, ez a én véleményem.

    + Mondjuk tény szerintem is lehetne a kártyának egy adott fogyasztási limitje. Csak mert pár éve a Playstation 4 is rá volt kényszeritve jöjjön egy új revizió csak azért hogy pár wattal kevesebbet egyen.
    Szóval akkor ez a energia takarékosság ne csak konzolokra legyen érvényes hanem asztali gépekre is.

    2008-ban is néztük hogy egy kártya 200 watt vagy az fölött evet! :D
    Most meg lassan komolyan 500 watt lesz a határ? Szimpla játékra ilyen energia éhség szerintem is pazarlás.

    Szemembe egy kártya még ha csúcs is 250 wattot egyen maximum, fölötte már kazán kategória, mindegy hogy AMD vagy nvidia.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz koko52 #150 üzenetére

    Emberiség: lesz egy pont amikor megnyomják azt a gombot ami kipucolja a földet a fölösleges emberektől. Lehet ez a mostani nátha a főpróba, milyen gyorsan lehetne ezt végrehajtani.

    +1 Szerintem is a mostai virus helyzet egy jókora figyelmeztetést, aztán hogy a virus mesterségesen generált vagy valóban a földön lapangot senki se tudja.

    Chaser Tagnak meg.
    Oké nyilván nem áll össze magától a nap elem, de az 20-30 évig stabilan gyüjti az energiát, hosszú távú befektetés mielőtt erre térnék ki. De bizonyos panelet karbantartás mellet elmennek 50 évet is, jégeső se tesz benne kárt olyan masszivak.
    Az biztos a nap és szél erőmü még mindig jobb mint az hogy kőolajat égetünk, esetleg volt rengeteg szénerőmü is.

    Azért a légszenyezéshez masszivan az is hozzá járul, hogy van bizonyos szegény réteg amit bármit rádob arra a k@rva kályhára csak hogy meleg legyen. Leirom, ami velem történt, szóval egyszer mentem kerékpárral láttam a kémény füstől mint a atom aztán éreztem valami fura füstöt belement a szemembe és szó szerint meg kellet álnom mert bekönyezettt a szemem és vagy 10 percig nem tudtam kinyitni.
    Ha már a föld gondjaira gondolunk, az átállás nem is egy 2 napos periodás lesz. Jelenleg a földön még mindig hatalmas túlnépesedés van, nem is lepődtem meg volna ha a jelenlegi korona virus ennek az alternativ megoldása akart volna lenni.

    Ja a kártyákra vissza térve 20 éve egy kártya 50 watt evett, még 2002-ben is az volt a nagy szám ha kért egy molexet a 75 watt végett.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Új hozzászólás Aktív témák